Πράματα και θάματα

tsalk

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.719
Αντιδράσεις
920
Πράματα και θάματα (1983)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/Πράματα_και_θάματα_(1983)

Μουσικό-επιθεωρησιακό σόου της ΕΡΤ, το 1983 σε σκηνοθεσία Μεγακλή Βιντιάδη

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο χρήστης έχει κλείσει το λογαριασμό του. [edit]




Αλήθεια το θυμάστε???????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μήπως έχει παίξει και σε επανάληψη αρχές δεκαετίας 90? Μου φαίνεται πολύ γνώριμο...

Και κάτι ακόμα... (μην πέσετε να με φάτε) έχω φάει τρελό κόλλημα και δεν μπορώ να θυμηθώ απο που ξέρω αυτή τη μουσική...
 
Panagiotis είπε:
Και κάτι ακόμα... (μην πέσετε να με φάτε) έχω φάει τρελό κόλλημα και δεν μπορώ να θυμηθώ απο που ξέρω αυτή τη μουσική...
Αφού είναι πασίγνωστη η μουσική γι αυτό την ξέρεις, κι εγώ δεν ήμουν σίγουρος για τον τίτλο και το έψαξα λίγο.

Το Chariots of Fire του Vangeli, 1981, σε ντίσκο έκδοση (μήπως σαξοφωνεί ο Κατσαρός; ).
 
audiodee είπε:
Αφού είναι πασίγνωστη η μουσική γι αυτό την ξέρεις, κι εγώ δεν ήμουν σίγουρος για τον τίτλο και το έψαξα λίγο.Το Chariots of Fire του Vangeli, 1981, σε ντίσκο έκδοση (μήπως σαξοφωνεί ο Κατσαρός; ).
Ωχ καλέ ναι!!!!! Να 'σαι καλά που με ξεστράβωσες! Και να φανταστείς οτι και η ταινία είναι απο τις αγαπημένες μου! Είμαι απαράδεκτος, υπόσχομαι οτι θα την ξαναδώ και για μια εβδομάδα θα ακούω μόνο Vangelis!!!
 
Panagiotis είπε:
Μήπως έχει παίξει και σε επανάληψη αρχές δεκαετίας 90? Μου φαίνεται πολύ γνώριμο...
Δε νομιζω, μηπως σου θυμιζει το μεταγενεστερο "Βραδια επιθεωρησης" με τον Κωστα Ρηγοπουλο?
 
Να και δυό τραγούδια που παίχτηκαν στην εκπομπή, από το youtube... Και έχουν ανεβεί πολλά.

ΚΩΣΤΑΣ ΤΟΥΡΝΑΣ - "ΩΣ ΠΟΤΕ"

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο χρήστης έχει κλείσει το λογαριασμό του. [edit]

ΚΩΣΤΑΣ ΤΟΥΡΝΑΣ - "ΨΕΜΑ"

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο χρήστης έχει κλείσει το λογαριασμό του. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και μια φωτογραφία από το σόου, με τις τρεις παρουσιάστριες (Πωλίνα, Ζαννίνου, Μπαλανίκα). Ελπίζω να προστεθεί και στην Ρετρο-DB. :)
 
Θυμήθηκα αυτή την εκπομπή προχθές το βράδυ στα ξαφνικά. Με πολλή χαρά μου βλέπω τώρα το thread καθώς και ντοκουμέντα από αυτήν. Ως συνήθως ο ''ένοχος'' είναι ο κύριος Τσαλκ. Σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά!
 
Στο βιντέακι η Βίλμα Τσακίρη δείχνει πόσο καλή comedienne είναι, πραγματικό μάθημα για τους νεότερους. Το ίδιο και στην πρόσφατη "Πολυκατοικία".
 
[video=youtube;p7UOTdFHA-k]

Τίτλοι έναρξης της εκπομπής, με τη μουσική της να είναι Παπαθανασίου με σαξόφωνο από Κατσαρό ('Οι Δρόμοι της Φωτιάς"). Από το βίντεο που δημοσίευσε για πρώτη φορά ο Τσαλκ. 1983.

Και το απαραίτητο σκρίνσοτ:Η Βίλμα Τσακίρη και ο Πάνος Κορκοτάς σε ένα σκετσάκι της εκπομπής.

πραματα και θαματ&#94.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Ζαννίνου (είτε η ίδια είτε κάποιος εκπρόσωπος/φαν/γουατέβερ, αλλά νομίζω η ίδια) ανέβασε πολλά αποσπάσματα από την εκπομπή στο youtube πρόσφατα.

Μερικά είναι... αξιαγάπητα. Πχ:


Και στη σελίδα της στο facebook ανέβασε και μερικές φωτογραφίες, ενδεικτικά τρεις εδώ (νταξ, πρώτη φορά ποστάρω, ελπίζω να εμφανίζονται)...

πράματα και θάματ&#94.jpg

πράματα και θάματ&#94.jpg

πράματα και θάματ&#94.jpg
 
[video=youtube;Zqi_TC-TsvM]


σχολιο του uploader Bill Natsios:"Ο Λευτέρης Πανταζής στο μεγάλο τηλεμαραθώνιο παραμονή Πρωτοχρονιάς, στην ΕΡΤ2, τραγουδάει Παναγιά Μου Παναγιά Μου"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απόσπασμα από την εκπομπή "Πράματα και Θάματα" με την Σόφη Ζαννίνου. Μεταδόθηκε 04 Μαρτίου 1984 στην ΕΡΤ.
 
Πίσω
Μπλουζα