Προβλημα με Master System 2!!

tanan

RetroWannaBe
Joined
9 Αύγ 2009
Μηνύματα
70
Αντιδράσεις
18
Χαιρετώ την όμορφη παρέα και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό!!:burn:!Το μάστερ ενώ στέλνει κανονικά την εικόνα στον δέκτη στον ήχο μας τα χαλάει...Πιο συγκεκριμένα έχει παράσιτα. Το καλώδιο δεν νομίζω να είναι μιας και το δοκίμασα στο άλλο μηχάνημά... Έχει κανείς καμία ιδέα τι θα μπορούσε να συμβαίνει...

Αααααα!!! Ρε παιδιά και το άλλο σμσ έχει ένα θέμα..Εικόνα και ήχος κανονικότατα αλλά με το που ανοίγει αυτός ο καταραμένος σκαντζόχοιρος δεν σταματά να τρέχει...

Κάθε ιδέα καλοδεχούμενη!!! :please: :help:
 
Προφανως το MasterSystem2 που εχεις ειναι PAL UK.

H πιο σιγουρη λυση ειναι να προβεις στην ελαφρως δυσκολη composite μοντα.
 
Φίλε Wally κατ'αρχάς σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Νομίζω ότι είναι pal european, συγκεκριμένα στο πίσω μέρος γράφει pal-g όπως και στα άλλα δύο που έχω και ούτως ή άλλως παλιά έπαιζε κανονικά...Μάλλον για την μόντα θα πάει γιατί το σκεφτόμουν να το κάνω σε κάποιο sms. Για το άλλο θέμα καμιά ιδέα;;;;Να εξηγήσω: ο χαρακτήρας του παιχνιδιού(είτε στο build in είτε σε οποιοδήποτε άλλο) απλά προχωράει μπροστά χωρίς να πατάω εγώ το κουμπί. Σκέφτηκα μήπως φταίει το 9πινο στο κοντρολερ και το είπα να βάλω του 2ου παίχτη στην θέση του 1ου αλλά το άφησα στην μέση λόγω έλλειψης χρόνο :( :(...Σόρυ εάν σε ζαλίζω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φταίει ο controller για το ένα σου πρόβλημα, έχει μαζέψει μπίχλα και έχει κολλήσει. Άνοιξε και καθάρισέ τον. Επίσης τσέκαρε αν έχει στραβώσει κάποιο pin στο 9pinο της κονσόλας.

Δοκίμασε να κάνεις fine tuning στην TV σου, οι καινούργιες τηλεοράσεις μπορεί να έχουν θέματα καμια φορά.Επίσης πίεσε το βίσμα που είναι πάνω στην κονσόλα ενώ λειτουργεί να δεις αν βλέπεις κάποια αλλαγή στα παράσιτα. Μπορεί να μην κάνει καλή επαφή με την πλακέτα (να έχει ξεκολλήσει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα