Προγραμμα τηλεορασης - Προτασεις...

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.269
O φιλτατος ford231 συνεχιζει εντατικα την προσπαθεια που ειχε ξεκινησει και απο αλλα παιδια να ανεβαινουν τα προγραμματα των 2 κρατικων καναλιων σε διαφορες ημερομηνιες.

Εχουμε μερικες προτασεις που θα θελαμε να ακουσουμε γνωμες

1)Να προστεθει ενα προθεμα διπλα σε καθε τιτλο του τυπου [1970-05-02] που ειναι ουσιαστικα η (κατα το Αμερικανικο πρωτυπο) ημερομηνια ωστε να μπορει καποιος αν θελει να ταξινομησει τα threads ανα ημερομηνια που πραγματευονται?

2)Θα ηταν εφικτο να ξανα-σκαναριστουν με OCR ωστε εκτος απο φωτογραφιες να μπει και αυτουσιο κειμενο πανω στο οποιο μπορει να γινει αναζητηση? Αυτο παει κυριως στον ford231 που διαθετει την πηγη. Δεν ξερω αν ακαι απο τα σκαναρισμενα μπορει να γινει OCR.

Οπως και αν εχει πρεπει να συμφωνει και ο ford231 αφου ειναι δικη του η μεχρι τωρα προσπαθεια.

3)Να φιλοξενηθουν τα προγραμματα σε δικο τους subforum?
 
Nομίζω ότι θα πρέπει να μπουν σε διαφορετική ενότητα (subforum) για να είναι πιό εύκολη η ανεύρεση των ημερομηνιών.

Ο Βασίλης τι γνώμη έχει?
 
Συμφωνώ κι εγώ με την πρόταση να έχουν υποφόρουμ τα προγράμματα. Το δικαιολογεί και η ποσότητά τους αλλά και η ποιότητα.
 
Θα συμφωνήσω κι εγώ να μπουν χωριστά σε υπο-ενότητα γιατί έχω χάσει την μπάλα τι είναι νέο και τι παλιό, μόνα τους θα ήταν μια κούκλα. Μπράβο ford νάσαι καλά, ξαναζούμε το παρελθόν μας και συγκινούμαστε....
 
Και εγω πιστευω πως πρεπει να να μπουν σε διαφορετικη ενοτητα

φιλε tsalk συμφωνω απολυτα.
 
2 εκ των 3 προτασεων υλοποιηθηκαν ηδη. Εγινε update και το πρωτο ποστ
 
Πραγματικά μπράβο. Άλλη μια πατέντα του Φόρουμ!! Αλλά ρε παιδιά μήπως πρέπει να περνάτε υδατογράφημα; Κρίμα τέτοια δουλειά να την επωμιστούν μερικοί κύριοι που μας αντιγράφουν εξ ολοκλήρου!!!

Ford καλορίζικο!!! ;) ))
 
Προτείνω να παρασημοφορηθεί ολόκληρη η τηλεοπτική ομάδα του φόρουμ αγαπητέ μου Wally. Αυτή είναι η δική μου πρόταση και νομίζω πως όλοι συμφωνούν. Η προσφορά είναι ανεκτίμητη.
 
Έτσι έτσι, μας βλέπω σε λίγο να έχουμε γεμίσει γαλόνια και παράσημα. :thumbup:

EDIT: Mαζέψου ψώνιο!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε αντάλλαγμα θα μας χαριζετε με κάθε αρχείο που ξεθαβετε και τρεις κούτες χαρτομαντηλα στον καθένα. Πολύ συγκίνηση αδερφέ μου!
 
Αυτό από δω και μπρος ή έχει και αναδρομική ισχύ?
 
Από δω και μπρος. Για τα πριν...κλαψαμε παει τώρα. Τι να σου κάνω βρε που σου έχω αδυναμία και δε θέλω να ξοδευτεις :)
 
Πίσω
Μπλουζα