Προστατευτικα σακιδια για handhelds.

freaktmp

Expert
Joined
20 Απρ 2009
Μηνύματα
9.311
Αντιδράσεις
9.412
Προ καιρου συνεβει κατι που με ενέπνευσε να δρασω. Ψάχνοντας για κατι στο πλαστικο κουτι που αποθηκεύω τα nintendo handhelds μου, διαπίστωσα οτι το GB Boy Colour ειχε υποστεί μια βαθια γρατζουνιά στην οθονη.



Εξεταζοντας το πιο λεπτομερώς διαπίστωσα οτι ειχα αφησει το πλαστικό προστατευτικό φιλμ πανω στην οθονη και μολις το αφαίρεσα η οθονη ηταν σαν καινούρια (κατι σημαδακια που βλεπετε ειναι σκόνη και οχι γρατζουνιες).



Αυτο λοιπον μου εδωσε την εμπνευση να αγγαρεψω την μητέρα μου να μου φτιαξει ατομικά υφασμάτινα σακίδια για καθε μια απο τις handheld κονσολες της συλλογης μου, ετσι ωστε ακομα και οταν ειναι στον αποθηκευτικο τους χωρο να μην κινδυνευουν να γραντζουνιστουν.

Οι υποψηφιοι να λαβουν σακιδιο. Συνεπως χρειαζομαστε 3 μικρα, 13 μεσαια, 2 μεγαλα και ενα τεραστιο για το δευτερο μου gamegear.



Ενα μικρο σακιδιο




Ενα μεσαιο



Ενα μεγαλο




Και το τεραστιο.




Ολα ετοιμα!



Πρεπει να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημένος απο το ολο εγχείρημα, αν και δεν κατέβαλα και ιδιαίτερη προσπάθεια! :fafoutis:
 
Την εποχή που είχα μια Amiga 500 είχα ζητήσει κι εγώ από τη μητέρα μου να μου ράψει ένα κάλυμμα για να μην σκονίζεται.
 
Πίσω
Μπλουζα