Πρόβλημα με RetroDB

jimijoop

RetroMaNiaC
Joined
28 Απρ 2011
Μηνύματα
690
Αντιδράσεις
96
καλησπερα σας απο τοτε που αλλαξα εμφανιση στο ρετρο δβ δεν με αφηνει να μπω και moy βγαζει αυτο

Σφάλμα διακομιστή

Προέκυψε σφάλμα στον ιστότοπο κατά την ανάκτηση του http://www.retrodb.gr/wiki/index.php?title=%CE%A6%CE%B1%CE%AF%CE%B7_%CE%9C%CE%B1%CF%85%CF%81%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CE%BD%CE%B7&action=submit. Ενδέχεται να είναι εκτός λειτουργίας για συντήρηση ή να μην έχει ρυθμιστεί σωστά.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

Σφάλμα HTTP 500 (Internal Server Error): Προέκυψε μη αναμενόμενη κατάσταση ενώ ο διακομιστής επιχειρούσε να εκπληρώσει το αίτημα.

μπορειτε να το φτιαξετε
 
Σβησε τα cookies σου
 
Wally είπε:
Σβησε τα cookies σου
εσβησα τα cookies αλλα με αφηνει μονο οταν ειμαι σε αποσυνδεση αλλα το προβλημα παραμενει οταν συνδέομαι

καμια αλλη λυση;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για να καταλάβω. Κάνεις Login και δε σου δέχεται τον κωδικό σου?

Αν ναι μήπως να ζητήσεις υπενθύμιση κωδικού? Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου!

Shock είσαι δω???
 
Kambia είπε:
Για να καταλάβω. Κάνεις Login και δε σου δέχεται τον κωδικό σου? Αν ναι μήπως να ζητήσεις υπενθύμιση κωδικού? Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου!

Shock είσαι δω???
οχι απλα οταν συνδέομαι στο ρετρο δβ μου βγαζει αυτο

Σφάλμα διακομιστή

Προέκυψε σφάλμα στον ιστότοπο κατά την ανάκτηση του http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C:%CE%A0%CF%81%CF%8C%CF%83%CF%86%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%82%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82. Ενδέχεται να είναι εκτός λειτουργίας για συντήρηση ή να μην έχει ρυθμιστεί σωστά.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

Σφάλμα HTTP 500 (Internal Server Error): Προέκυψε μη αναμενόμενη κατάσταση ενώ ο διακομιστής επιχειρούσε να εκπληρώσει το αίτημα.
 
Kατα τα άλλα μπορείς να "εργαστείς" κανονικά στην retrodb?
 
Kambia είπε:
Kατα τα άλλα μπορείς να "εργαστείς" κανονικά στην retrodb?
δυστυχως με αυτο το προβλημα δεν μπορω να μπω να εργαστω στην retrodb
 
Σήμερα το μεσημέρι έκανες τις αλλαγές?
 
Δυστυχως δεν μπορουμε να δωσουμε λυση.Οταν το διαβασει ο Shock θα στο ισιωσει.
 
Στο πρώτο ποστ λες οτι άλλαξες εμφάνιση. Έκανες επαναφορά των αλλαγών που έκανες στις αρχικές?
 
Καλημέρες! :)

α) Με τι browser δουλεύεις? Έκδοση?

β) Δοκίμασε με άλλους browsers. Το πρόβλημα επιμένει? Εκδόσεις?

γ) Δοκίμασε να κάνεις login στην αρχική σελίδα της RetroDB. Δουλεύει?

δ) Δοκίμασε να καθαρίσεις cookies, ιστορικό, αποθηκευμένους κωδικούς -τα πάντα- και κάνε login στην αρχική σελίδα της RetroDB. Δουλεύει?

ε) Αν συνδεθείς από Η/Υ φίλου σου ή της σχολής / δουλειάς σου, μπαίνεις?

Σε κάθε περίπτωση, απάντησε σε παρακαλώ σ' όλα τα παραπάνω, για να πάρουμε μια σαφή εικόνα! :)
 
α)δουλευω με google chrome εκδοση:19.0.1084.46 m

β)δοκιμασα με internet explorer εκδοση:6.0.2900.5512.xpsp.080413-2111 αλλα μπαινω μονο οταν ειμαι σε αποσυνδεση.

γ)δοκιμασα αλλα το προβλημα παραμενει

δ)τα καθαρισα αλλα το προβλημα παραμενει

ε)δεν εχω μπει αλλα θα το δοκιμασω
 
Άρα, το πρόβλημα όταν μπαίνεις με το δικό σου προφίλ. Μάλιστα.

Πιάνομαι από το ποστ της Κάμπιας και αναρωτιέμαι:

Στο πρώτο ποστ λες οτι άλλαξες εμφάνιση. Έκανες επαναφορά των αλλαγών που έκανες στις αρχικές?
Κάνε login & πήγαινε εδώ: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Ειδικό:Προτιμήσεις

Πήγαινε στην καρτέλα "Εμφάνιση" και πάνε κάτω-κάτω. Κάνε κλικ στο "επαναφορά όλων των προεπιλεγμένων ρυθμίσεων" και πάτα το "Αποθήκευση". Κάνε logout, login και ξαναδοκίμασε.

Ενημέρωσέ μας, σε παρακαλώ.
 
D@redevil είπε:
Άρα, το πρόβλημα όταν μπαίνεις με το δικό σου προφίλ. Μάλιστα.
Πιάνομαι από το ποστ της Κάμπιας και αναρωτιέμαι:

Κάνε login & πήγαινε εδώ: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Ειδικό:Προτιμήσεις

Πήγαινε στην καρτέλα "Εμφάνιση" και πάνε κάτω-κάτω. Κάνε κλικ στο "επαναφορά όλων των προεπιλεγμένων ρυθμίσεων" και πάτα το "Αποθήκευση". Κάνε logout, login και ξαναδοκίμασε.

Ενημέρωσέ μας, σε παρακαλώ.
γεια σου οταν κανω login sto retrodb μου βγαζει αυτο

Σφάλμα διακομιστή

Προέκυψε σφάλμα στον ιστότοπο κατά την ανάκτηση του http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C:%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82. Ενδέχεται να είναι εκτός λειτουργίας για συντήρηση ή να μην έχει ρυθμιστεί σωστά.

Δείτε ορισμένες προτάσεις:

Επαναλάβετε τη φόρτωση αυτής της ιστοσελίδας αργότερα.

Σφάλμα HTTP 500 (Internal Server Error): Προέκυψε μη αναμενόμενη κατάσταση ενώ ο διακομιστής επιχειρούσε να εκπληρώσει το αίτημα.
 
Θελει επεμβαση στη βαση. Αλλαξες skin και το skin που επελεξες δεν εχει templates για τις λειτουργιες εγγεγραμμενου χρηστη. Μολις βγαλουν τον Shock απο τα αμπαρια, θα κανει την εγχειρηση που χρειαζεται.
 
Wally είπε:
Θελει επεμβαση στη βαση. Αλλαξες skin και το skin που επελεξες δεν εχει templates για τις λειτουργιες εγγεγραμμενου χρηστη.
Το αυτό!... Είχα κι εγώ μια ελπίδα ότι ίσως μπορέσουμε να το παρακάμψουμε, αλλά φευ!....

Yup, αναμένουμε τον Shock!....
 
Καλησπερα σας τωρα εχω αλλο προβλημα, οταν συνδεομαι την retrodb και παταω εισοδος ξαφνικα μου βγαζει επανω Σφάλμα σύνδεσηςΥπάρχει πρόβλημα με τη σύνδεσή σας -η ενέργεια αυτή ακυρώθηκε προληπτικά για την αντιμετώπιση τυχόν πειρατείας συνόδου (session hijacking). Παρακαλoύμε πατήστε "Επιστροφή", ξαναφορτώστε τη σελίδα από την οποία φθάσατε εδώ και προσπαθήστε ξανά.

Μπορειτε να το φτιαξετε;
 
Τζιμάκο, το κάνει σε όλους μας! :)

Οι admins το βλέπουν το θέμα & θα επανέλθουν με νεώτερα! :)
 
θα λυθει επιτελους αυτο το προβλημα με την συνδεση στην retrodb?
 
Πίσω
Μπλουζα