Πρόβλημα με thanks σε μήνυμα

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.267
Αντιδράσεις
6.047
Μου προέκυψε ένα μικρό πρόβλημα όταν κάνω thanks σε κάποιο μήνυμα. Όταν πατάω thanks στο μήνυμα κάποιου χρήστη τότε εμφανίζεται η φράση ''2 χρήστες σε ευχαριστούν...(όνομα χρήστη)'' ενώ πατάω μία φορά thanks.

Γιατί συμβαίνει αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δωσε μας ενα link καποιου thread που εκανες thanks.
 
Για παράδειγμα αναφέρω το θέμα ''Χωρίς μακιγιάζ (1994)'' όπου έκανα thanks και υπολογίστηκε δύο φορές.
 
Αυτό το κάνει όταν, μέχρι να πατήσεις εσύ το "thanks" έχει πατήσει και κάποιος άλλος, όμως δε φαίνεται στη σελίδα σου. Με το πατάς "thanks", το αναγκάζεις να κάνει refresh, οπότε φαίνεται το nick σου και του άλλου μέλους που έχει πατήσει θενκς.

[edit] ναι, μόλις το είδα... Για μισό να ρίξω μια ματιά....
 
Οπως τα λεει η D@redevil.

Επισης μελλοντικα αν χρειαστεις κατι - σε παρακαλω δινε το link του thread, ειναι πολυ δυσκολοτερο το να ψαχνουμε για τιτλους thread σε ολοκληρο το φορουμ ;)
 
Πάντως και τώρα που κοίταξα στο μήνυμα που προανέφερα, το δικό μου thanks υπολογίστηκε δύο φορές.
 
Βασικά, δεν ξέρουμε αν όντως το δικό σου υπολογίστηκε 2 φορές ή αν κάποιου άλλου πριν από σένα δεν εμφανίστηκε- όντως κάτι παίζει εδώ...

Το σίγουρο είναι ότι 3 χρήστες ευχαριστήσαμε το μέλος, αλλά φαίνονται μόνο τα 2, δικά μας ονόματα: Betty Boop & D@redevil

...και ψάχνω ακόμα μήπως βρω κάτι....
 
Εχεις και καποιο αλλο thread που συνεβει αυτο ? (αν ειναι δυνατον με link please)
 
Όχι, δεν είχα πρόβλημα με άλλα μηνύματα, γενικότερα δεν νομίζω να σβήνονται τα thanks κάποιου χρήστη, σωστά; Γιατί αφότου κάνω thanks σε μήνυμα, μετά βγάζει την επιλογή ''Blog this post''.

Mπορεί να πρόκειται για ένα λάθος του συστήματος και να συνέβη μία φορά...
 
Σε άλλα μηνύματα που πάτησα thanks υπολογίστηκε μία φορά και όλα καλά...άρα μήπως πρόκειται για απλό λάθος του συστήματος, γιατί δεν μου εμφανίστηκε ξανά πρόβλημα.
 
Συγγνώμη...

Το thanks στο θρεντ που σε είπα στην προηγούμενη σελίδα, το πάτησες???
 
Nαι, όλα καλά τελικά...υπολογίστηκε μια φορά το thanks.
 
Ok, Betty! :)

Αν εμφανιστεί πάλι, ρίξε ένα ποστ εδώ με το θρεντ, να το δούμε σε νέα βάση! :)
 
Μια από τα ίδια στο θέμα ''Γαλακτοβιομηχανία ΑΣΤΥ'' (βλ. νέο περιεχόμενο, δεν έρω να βάζω το link). Το thanks υπολογίστηκε δύο φορές, μέχρι πριν από λίγη ώρα δεν υπήρχε πρόβλημα...

Μήπως σε κάποια μηνύματα το thanks μετράει διπλό και σε άλλα μετράει μία φορά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιλάς προφανώς γι' αυτό.

Οκ, Betty, το κοιτάμε! :flower:
 
Καλά κι αν δεν λυθεί το προβληματάκι αυτό, δεν πειράζει. Μπορεί να είναι λάθος του συστήματος, απλώς το ανέφερα...
 
Μήπως το σύστημα υπολογίζει για δύο ονόματα το nickname μου; Πάντως σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.
 
Πάλι υπήρξε πρόβλημα Betty Boop?
 
Είναι κάτι που παρατήρησα το τελευταίο διάστημα, απλώς το αναφέρω...
 
Πίσω
Μπλουζα