Πρόβλημα με vlc player

jimijoop

RetroMaNiaC
Joined
28 Απρ 2011
Μηνύματα
690
Αντιδράσεις
96
Καλησπερα σας τελευταια οταν γραφω απο live streaming μερικες φορες παραμορφωνεται η εικονα

τι φταιει ?
 
Πρεπει να εχει να κανει καθαρα με την συνδεση σου.
 
έχει να κάνει μάλλον με το ψηφιακό σήμα...
 
Ερώτηση: Με άλλον Player δοκίμασες?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άρα 99% δεν φταίει ο player! ;)

Άλλη ερώτηση: όταν βλέπεις, σου κάνει τα ίδια ή μόνο στην εγγραφή?
 
D@redevil είπε:
Άρα 99% δεν φταίει ο player! ;)
Άλλη ερώτηση: όταν βλέπεις, σου κάνει τα ίδια ή μόνο στην εγγραφή?
οχι μονο στην εγγραφη συμβαινει το προβλημα
 
Να υποθέσω (γιατί δε γνωρίζω), ότι αν ήταν πρόβλημα σύνδεσης, θα στο έκανε και στην αναπαραγωγή?

Άλλη ερώτηση: Σε άλλον υπολογιστή μπορείς να δοκιμάσεις? Στο κάνει κι εκεί?

Με προβληματίζει το "μερικές φορές" που είπες στο πρώτο σου ποστ!.... :wait2:
 
D@redevil είπε:
Να υποθέσω (γιατί δε γνωρίζω), ότι αν ήταν πρόβλημα σύνδεσης, θα στο έκανε και στην αναπαραγωγή?
Άλλη ερώτηση: Σε άλλον υπολογιστή μπορείς να δοκιμάσεις? Στο κάνει κι εκεί?

Με προβληματίζει το "μερικές φορές" που είπες στο πρώτο σου ποστ!.... :wait2:
οχι δεν εχω αλλο υπολογιστη δυστυχως
 
Windows? Ποια είναι τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή; Πόση cpu τρώει όταν κάνεις την εγγραφή; Με τι codec κάνεις την εγγραφή; Έκανες ανασυγκρότηση δίσκου; Αυτά..
 
μαρκα:turbo-x

μοντελο:

σκληρος δισκος(εσωτερικος):18gb

codec:WMV9

σκληρος δισκος (εξωτερικος):1tb

οχι δεν εκανα ανασυγκρότηση δίσκου


και ο υπολογιστης ειναι windows
 
H turbo X βγάζει μηχανήματα εδώ και 20 χρόνια. Τι επεξεργαστή έχεις; πόση μνήμη; Το ποσοστο χρήσης του επεξεργαστή φαίνεται από το task manager.
 
Τι stream είναι αυτό που πας να γράψεις; Μήπως η πηγή άλλαξε codec και γι' αυτό τα βλέπεις διαφορετικά τώρα;
 
nkarytia είπε:
Τι stream είναι αυτό που πας να γράψεις; Μήπως η πηγή άλλαξε codec και γι' αυτό τα βλέπεις διαφορετικά τώρα;
αυτο που παω να γραψω ειναι live streaming

οχι δεν νομιζω να αλλαξε codec αλλωστε απο τοτε που το κατεβασα ειναι ιδιο
 
ChrisTOS είπε:
Windows? Ποια είναι τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή; Πόση cpu τρώει όταν κάνεις την εγγραφή; Με τι codec κάνεις την εγγραφή; Έκανες ανασυγκρότηση δίσκου; Αυτά..
Kαι εγω θα σε ρωταγα οτι λεει ο christos ..για πες μας λοιπον αυτα..
 
Δεν μας ειπες ομως επεξεργαστη,ακριβες μοντελο,χρηση της CPU,ποση μνημη ,εκδοση των windows..
 
Ερωτήσεις: Αναφέρεις μονο 18GB εσωτερικού δίσκου και μου κάνει πολύ εντύπωση. Τι χρονολογίας είναι το μηχάνημα; Επίσης είναι Νetbook, λαπτοπ, desktop; Δευτερον, γράφεις απευθείας στον εξωτερικό δίσκο; Αν ναι, δε συστήνεται. Το USB ειναι πολύ αργό για κάτι τέτοιο. Τρίτον, είναι USB1.1 ή 2.0;; Αν δεν ξέρεις, πες μας περίπου πότε το αγόρασες.

ChrisTOS είπε:
H turbo X βγάζει μηχανήματα εδώ και 20 χρόνια.
Οχι 20 αλλά σχεδόν 30 χρόνια και τους δίνει και την ονομασία Πλαίσιο :p :p:D
 
Το "Υπολογιστές IBM συμβατοί που φέρουν την εμπορική ονομασία Turbo-X και πωλούνται αποκλειστικά από το Πλαίσιο υπάρχουν εδώ και 30 χρόνια" σε ικανοποιεί περισσότερο Rygar? :p
 
Rygar είπε:
Ερωτήσεις: Αναφέρεις μονο 18GB εσωτερικού δίσκου και μου κάνει πολύ εντύπωση. Τι χρονολογίας είναι το μηχάνημα; Επίσης είναι Νetbook, λαπτοπ, desktop; Δευτερον, γράφεις απευθείας στον εξωτερικό δίσκο; Αν ναι, δε συστήνεται. Το USB ειναι πολύ αργό για κάτι τέτοιο. Τρίτον, είναι USB1.1 ή 2.0;; Αν δεν ξέρεις, πες μας περίπου πότε το αγόρασες.

Οχι 20 αλλά σχεδόν 30 χρόνια και τους δίνει και την ονομασία Πλαίσιο :p :p:D
1ο δεν θυμαμαι χρονολογια και ειναι desktop

2ο Ναι τα γραφω εκει

3ο Ειναι 2.0 δεν το αγορασα απλα μου το εδωσε ενας γνωστος μου που ειναι ειδικος στους υπολογιστες

angel_grig είπε:
Δεν μας ειπες ομως επεξεργαστη,ακριβες μοντελο,χρηση της CPU,ποση μνημη ,εκδοση των windows..
το μονο που ξερω απο αυτα που μου ειπες ειναι οτι ο υπολογιστης μου εχει windows xp

τα υπολοιπα δεν τα ξερω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα