Πρόβλημα με Windows 98 στο VirtualBox

Darth21

Retro Member
Joined
7 Αύγ 2007
Μηνύματα
151
Αντιδράσεις
5
Προσπαθώντας να εγκαταστήσω τα Windows 98 στο VirtualBox έπεσα πάνω σε πρόβλημα με τα γραφικά κατα τη διάρκεια του setup. Συγκεκριμένα δείτε την παρακάτω εικόνα:



Στο Virtual PC 2007 έκανα setup μια χαρά αλλά δυστυχώς το Virtual PC δεν έχει 3D acceleration. Καμιά ιδέα για το τί φταίει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Darth21 είπε:
Προσπαθώντας να εγκαταστήσω τα Windows 98 στο VirtualBox
Στο Virtual PC 2007 έκανα setup μια χαρά αλλά δυστυχώς το Virtual PC δεν έχει 3D acceleration. Καμιά ιδέα για το τί φταίει;
Kαι το VirtualBox ,απ οτι θυμαμαι, δεν εχει 3D acceleration στα Win9x (98/SE/ME) μια που δεν υπαρχει καταλληλος Win9x driver

.Ασε που πρεπει να χρησημοποιησεις καποιο unofficial driver ,που τοτε ειχα καταβασει απο τα φορουμ του VirtuaλBox, για να εχω αξιοπρεπεις αναλυσεις και 16/32 Bit χρωμα στο Desktop .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασικά ήθελα να τρέξω το Indiana Jones and the Infernal Machine. Στα XP μου κάνει κάτι τρελά. Τέλος πάντων, υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να υποστιρίζει 3D acceleration;
 
Darth21 είπε:
Βασικά ήθελα να τρέξω το Indiana Jones and the Infernal Machine. Στα XP μου κάνει κάτι τρελά. Τέλος πάντων, υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα που να υποστιρίζει 3D acceleration;
Δοκιμασε και το VMWare. Ειναι τεραστιο αλλα το πιο πληρες
 
Πίσω
Μπλουζα