Πρόβλημα ταχύτητας του φόρουμ?

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Δεν ξερω αν ειναι μονο σε μενα η αν εχει και καποιος αλλος το συγκεκριμενο προβλημα αλλα απο την ωρα που αναβαθμηστηκε ο server απο οπου και αν μπω και απο τα δυο pc και απο το laptop και απο το netbook και απο το κινητο και με οποιονδηποτε Browser το forum σερνετε σαν γυμνοσαλιαγκας.Mια ωρα που λεει ο λογος κανει οπουδηποτε και αν μπω οτιδηποτε και αν κανω.Οτι αλλο site και να ανοιξω οτιδηποτε και αν κανω η συνδεση μου παει σφαιρα και δεν εχω κανενα προβλημα.Και ετσι να ειναι θα την παλεψω απλα ανοιξα το θεμα μηπως ειναι κανενα γενικοτερο προβλημα.
 
Με τί σύνδεση είσαι Μεταλ?

Kαι μένα μου σερνότανε αλλά καθάρισα οτι cookies και temp υπήρχαν και σαφώς βελτιώθηκε η κατάσταση.

Σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ
 
metalcandyman σιγουρα δεν ειναι μονο σε σενα το προβλημα,το ανεφερα κι εγω χτες σε μηνυμα στη D@redevil.Σε μενα αργει καποια δευτερολεπτα παραπανω η εναλλαγη των σελιδων και η αλλαγη ενος θεματος σε αλλο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλό είναι να μας γράφετε και τι πάροχο έχετε μήπως κάπου εκεί είναι το πρόβλημα
 
Mια απο τα ιδια Βασιλη... :(

Το δοκιμασα και χθες με 3 διαφορετικους browser:Mozila Firefox,Internet Explorer & Chrome και τζιφος... :(

Τωρα ειμαι με τον Mozila Firefox αλλα και παλι...σαλιγκαρι!
 
Kambia εγω εχω παροχο την telecom italia

Οπουδηποτε αλλου δεν εχω προβλημα,αμεσως με κατευθυνει εκει που θελω,αλλά στο φορουμ οπως εγραψα,αργει λιγο παραπανω απ οτι συνηθως
 
Την συνδεση την εχω πολλα χρονια και οταν την ειχα κανει ηταν Tellas.Tωρα μετα την ενωση τους ειναι Wind.H γραμμη μου ειναι δυαρα γιατι στο χωριο μου δεν μπορω να εχω πιο μεγαλη δυστηχως.
 
Εγω εχω forthnet και οπως ειπαν και ο Βασιλης και η Κατερινα σε αλλες σελιδες δεν εχω προβλημα.

Με το που παω να μπω στο φορουμ θελω απο μισο εως 1 λεπτο (χωρις υπερβολες)για να φορτωσει η καθε σελιδα!!!
 
Και σε μένα το ίδιο αργεί πολύ. Ο πάροχός μου είναι η hol.
 
Δεν ειμαι ο καταλληλοτερος για να απαντησει - αλλα μιας και σε μενα το φορουμ πεταει κανονικα ολη μερα - πλην καποιων ωρων τα βραδια που ξερω οτι ο Αντωνης "κοιταει" ακομα καποια πραγματα, γιατι το "στησιμο" των applications στον server δεν τελειωσε. Υποθετω οτι αυτος ειναι ο λογος και μονο. Η συνδεση μου ειναι 6αρα σε HOL.
 
Εγώ με OTENET και την τελευταία έκδοση του firefox (17.0.1) δεν έχω κάποιο πρόβλημα..
 
Το μονο που παρατηρισα καποια στιγμη χτες , ειχε αργη αποκρηση γενικα και στο φορουμ και στο box που πηγα να γραψω εστελνε μετα απο 4-5 δευτερολεπτα απο οταν πατουσα το enter. Μετα δεν με ξαναενοχλησε. και τωρα μια χαρα παει ας πουμε. Εχω 2αρα Oτε Connex.
 
Μπορω να πω οτι σημερα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα! :)

Βεβαια βοηθησε και αυτο που λεει η Καμπια! :D
 
24άρα ΟΤΕΝΕΤ και σε 2άρα επίσης κανένα πρόβλημα. (Δική μου η μία και των δικών μου η άλλη στο κάτω όροφο) .

Δοκιμασμένο και με 1 pc και με 2 mac. Ούτε χτες, ούτε ποτέ το παραμικρό θέμα. Φυσικά οι γραμμές είναι "άδειες" δεν κατεβάζω τίποτε πια.
 
Απο καμιά φορά αργούσε να συνδεθεί (10-20 δεύτερα). Σήμερα δε συνάντησα κανένα πρόβλημα.

Talk-Talk @ Aberdeen, UK.
 
Σέρνεται ή όχι, εγώ ανέβασα φωτογραφίες πιο γρήγορα από ποτέ ;) . Υπομονή και όλα θα τακτοποιηθούν
 
To Forum απο γυμνοσαλιαγκας εγειναι λαγος και σημερα παει σφαιρα.
 
Πίσω
Μπλουζα