Πόσοι από εσάς δεν έχουν αλλάξει ποτέ την εικόνα-σας ;

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Μιας και προσφάτως έξηνα το κεφάλι-μου προσπαθώντας να θυμηθώ πού ήξερα κάποιον με γνωστό όνομα σε αυτήν τη συνδιάλεξη , αλλά με διαφορετική πλέον εικόνα , είπα να ρωτήσω : Πόσοι από εσάς δεν έχουν αλλάξει ποτέ την εικόνα-σας ; Εγώ από την αρχή της εγγραφής-μου δεν την έχω αλλάξει ποτέ ! Και έχω παρατηρήσει και άλλους , αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος , διότι δεν έχω πιάσει τη συνδιάλεξη από την αρχή της δημιουργίας-της ! Βέβαια , υπάρχουν και κάποιοι που άλλαξαν μεν την εικόνα-τους , αλλά την αντικατέστησαν με παρεμφερή . Για παράδειγμα ο GetaRobot . Φαντάζομαι λοιπόν πως μπορούμε και αυτούς να τους λάβουμε υπό τη συγκεκριμένη κατηγορία !

Η πλάκα είναι πως μετά από κάποια αναβάθμιση , οι εκόνες-μας στα πλάγια δεικνύονται εντός στρογγυλού πλαισίου και - μιας και η δική-μου είχε ήδη στρογγυλό σχήμα - δεν επιρεάσθη καθόλου :)  .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω παντως ειμαι απο αυτους που δεν την εχουν αλαξει

ποτε :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Αλήθεια , ρε MetalCandyMan : τόσα χρόνια δε σε έχω ρωτήσει ! Ποιός είναι αυτός στη φωτογραφία ;

(το "ρε" ήταν με τη φιλική έννοια :)  )
 
Και ρε και οτι θες φιλαρακι εγω δεν παρεξηγουμαι απο τιποτα οπως θες οποτε μιλα.Ο τυπος αυτος ειναι ο παυλος καρανικολας κορυφαιος ελληνας πρωταγωνιστης αισθησιακων ταινιων ποιος γκουσγκουνης τωρα και να χαμε να λεγαμε  :headbangdude:
 

Εγω δεν την εχω αλλαξει ποτε  :D

1@metalcandyman[/USER] Βασιλη νομιζω στην αρχη αρχη  ειχες μια με pac man,  εκτος αν κανω τοσο λαθος :p

 
Εγώ πάντως όταν βλέπω τον τύπο στην εικόνα υποσεινύδητα λέω να, αυτος είναι ο Βασίλης. :supergrin:
 

1@Imgema[/USER] κι εγω το ιδιο, βλέποντας το προφιλ του metalcandyman...?

πάντως εγω έχω αλλάξει πολλές φορες την εικονα του προφιλ μου, στην αρχη ειχα εικονα της betty boop οπως ειναι το ψευδώνυμό μου, μετά ανάλογα τη διαθεση επιλεγω και αλλη εικονα...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ την έχω έτσι από την εξαρχής. Πλέον το να την αλλάξω σημαίνει να κάνω πλαστική εγώ ο ίδγιος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eμας οσο γλυκια και να ειναι δεν μας ρωτας αν εχουμε βαρεθει να την βλεπουμε τοσα χρονια τωρα.

χαχα
 
Eμας οσο γλυκια και να ειναι δεν μας ρωτας αν εχουμε βαρεθει να την βλεπουμε τοσα χρονια τωρα.

χαχα
Νομίζω ότι εγώ είμαι πιο ωραίος από το βραχυκύκλωμα που έχεις για άβαταρ.
 
Χμμμ... Το avatar του Aardvark είναι από σειρά στο περιοδικό Αγόρι, το δέκατο τρίτο πάτωμα νομίζω και απεικονίζει τον πρωταγωνιστή της ιστορίας, έναν κάπως μοχθηρό αλλά δίκαιο computer, δεν είναι ένα απλό βραχυκύκλωμα! Και εγώ δεν έχω αλλάξει εικόνα στο avatar μου, μένω πιστός στις παραδόσεις μου. Συνήθως οι γυναίκες ανανεώνουν τις εικόνες των avatar κάθε τρεις και λίγο διότι πλήττουν. Ο metalcandyman με ανησυχεί με τα πρότυπα που έχει...
 
Και εγώ δεν έχω αλλάξει avatar και έτσι προβλέπεται να μείνει. Μου αρέσει και η σειρά και το μοντέλο. 
 
Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές avatar από άλλους, διότι σπάνια θυμάμαι ή προσέχω ονόματα. Στο μυαλό μου έχω μόνο εικόνα, και αυτή συνδέω με το περιεχόμενο των ποστ. Αν αλλάξει η εικόνα, χάνεται η σύνδεση με τα προηγούμενα.

Το κακό είναι ότι όταν το avatar είναι φωτογραφία ο άνθρωπος που γράφει αποκτά αυτό το πρόσωπο. Έτσι η φίλη kambia είναι μεν συνδεμένη με τον κύβο αλλά δεν τη φαντάζομαι να του μοιάζει. Αλλά τους φίλτατους metalcandyman και ακόμη χειρότερα Rygar τους "βλέπω" έτσι, παρόλο που είμαι σίγουρος ότι αν όντως έμοιαζαν με τα avatar τους δεν θα τα διάλεγαν :p

Εγώ πάντως πέρασε μεν μεγάλη περίοδο αναβατάρωτος, αλλά από τότε που έβαλα κάτι ήταν κάποιος ελέφαντας, για λόγους προφανείς. Η επιλογή ψευδωνύμου όμως δεν είχε σχέση με τον (σεβαστό πάντως) αριθμό κιλών μου. Σε φόρουμ άλλου είδους που έχω υπάρξει μέλος από το 2000 έχω το ίδιο (μη ελεφάντινο) ψευδώνυμο και avatar. Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές.

Αλλά τώρα πάω να κάνω μία προσωρινή αλλαγή. Καιρός για Χ"τικο φεσάκι.
 
εμένα το ίδιο πάντα το εξώφυλλο από megadeth rust in peace για όσους απορούν megadeath=εκατομμύρια θάνατοι πχ σε περίπτωση πυρηνικού πολέμου όπως λέμε megawatt, megapixel κλπ. και είναι επίτηδες ορθογραφικό λάθος και το γράφουν megadeth. επίσης αναφορά στην αγαπημένη μου επίσης ταινία Dr.Strangelove σε ένα σημείο αναφέρεται η λέξη. Επίσης λένε ότι αυτός ο δίσκος είναι ο μόνος που ηχογραφήθηκε με τον Dave Mustaine να είναι νηφάλιος. Γιατί συνήθως ήταν τύφλα από ποτό και ναρκωτικά.
 
Χμμμ... Το avatar του Aardvark είναι από σειρά στο περιοδικό Αγόρι, το δέκατο τρίτο πάτωμα νομίζω και απεικονίζει τον πρωταγωνιστή της ιστορίας, έναν κάπως μοχθηρό αλλά δίκαιο computer, δεν είναι ένα απλό βραχυκύκλωμα! Και εγώ δεν έχω αλλάξει εικόνα στο avatar μου, μένω πιστός στις παραδόσεις μου. Συνήθως οι γυναίκες ανανεώνουν τις εικόνες των avatar κάθε τρεις και λίγο διότι πλήττουν. Ο metalcandyman με ανησυχεί με τα πρότυπα που έχει...
Το μονο προτυπο που εχω στην ζωη μου φιλος ειναι ο γερος μου και κανενας αλλος.Τον καρανικολα τον παω για συγκεκριμενους λογους γιατι οπως καποιος εχει τρελα και συλογη με βιντεοταινιες των 80s πχ ετσι και γω εχω τρελα και συλογη με ελληνικες τσοντες κυριως για της ατακες κλπ και οχι για το σεξουαλικο του θεματος.Το ποια ηταν η καταληξη του ανθρωπου αυτου λιγο με νοιαζει εγω τον παω γιαυτο που ηταν καποτε και οχι γιαυτο που εγινε μετα.Οσο για τα προτυπα και αλλοι ειχαν για προτυπο τον bill cosby και εκεινον που ηταν ο κορυφαιος γυμναστης/προπονητης η κατι τετοιο τελως παντων της αμερικης και ειδαμε τελικα πως μονο προτυπα δεν ηταν.
 
Νομίζω κύριοι συνάδελφοι εισαγγελείς πως μπορούμε να πιστέψουμε τα λεγόμενα του MetalCandyMan . Εάν ήταν να βασίζεται στο ερωτικό στοιχείο , ως φωτογραφία θα είχε βάλει κάποια άλλη σκηνή με το συγκεκριμένο ηθοποιό και όχι τη αυτήν . Οπότε αθώος ο κατηγορούμενος !  xD
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω κύριοι συνάδελφοι εισαγγελείς πως μπορούμε να πιστέψουμε τα λεγόμενα του MetalCandyMan . Εάν ήταν να βασίζεται στο ερωτικό στοιχείο , ως φωτογραφία θα είχε βάλει κάποια άλλη σκηνή με το συγκεκριμένο ηθοποιό και όχι τη αυτήν . Οπότε αθώος ο κατηγορούμενος !  xD
:award: :fafoutis: :award: :fafoutis:
 
...δεν θυμάμαι να εχω αλλάξει και εγώ την δική μου στα δέκα χρόνια που είμαι στο φόρουμ! 
 
Πίσω
Μπλουζα