Ρετροεκρηκτική θεματολογία

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
20.840
Αντιδράσεις
67.104
Θέματα στο retromaniax που θα ήταν ..... Προβολή συνημμένου 136143 :D


1. Αίτια και ευθύνες του ελληνικού εμφύλιου πολέμου....


 

 


Προβολή συνημμένου 136144

 

 

 


2. Sega ή Nintendo ( εκφραστείτε ελεύθερα)


 

 


Προβολή συνημμένου 136145

 

 


3. H πρώτη μας... φορά


 

 


Προβολή συνημμένου 136152

 

 

 

 


4. Η δεκαετία του '80 και οι ευθύνες της για το σήμερα


 

 


Προβολή συνημμένου 136146

 

 

 


5. 80ς ΠΑΟΚ ή Άρης; ΟΣΦΠ ή ΠΑΟ ;


 

 


Προβολή συνημμένου 136147

 

 

 


6. Το φαινόμενο Ανδρέας Παπανδρέου


 

 


Προβολή συνημμένου 136148

 

 

 

 

 


7. Ελληνικές Βιντεοταινίες . Μια υπερεκτιμημένη ιστορία;


 

 


Προβολή συνημμένου 136149

 

 

 

 


8. φεμινισμός στην ελληνική οικογένεια του 1980.


 

 


Προβολή συνημμένου 136150

 

 


9. Φωτογραφικό αφιέρωμα εγκλημάτων που συντάραξαν την χώρα


 

 

 


10. Αλίκη. Μια άλλη άποψη...


 

 

 


11. Δεν μου αρέσει το τάδε μέλος γιατί....
:p

Προβολή συνημμένου 136153


12. Μέλος της χρονιάς


 

 

 

 


13. Έφτασα τα 1313 μηνύματα και πάω για τα 1314


 

 


Προβολή συνημμένου 136151
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κονσολες ή Home computers; :p (ειναι 100% δοκιμασμενο οτι οδηγει σε μακελειο χαχαχα )
 
Καπου το'χα ξαναγραψει εδω μεσα σε reply του Exetlaiou.


Aφιερωμα στην
'Αυριανη' των 80ς "Την εφημεριδα που γκρεμισε τον καραμανλισμο"
 
Είναι το Playstation/Dreamcast/N64/Snes/Nes .... (διαλεγετε εσεις) η πιο retroυπερκτιμημενη κονσολα ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι να πω;;; Θεός ο RIO!!!
 
Εξαιρώντας το πρώτο θέμα που δεν νομίζω κανένα από τα μέλη να έχει ζήσει την περίοδο εκείνη, τα υπόλοιπα θέματα θα είχαν πλάκα να ανοίξουν στα όρια των κανόνων του φόρουμ.
 
Τι λες τωρα βρε RIO; Χρειαζεται να ανοιξουν τετοια θεματα για να γινει εδω μεσα το ελα να δεις;

Εγω μερικες φωτογραφιες ειδα μονο, και μου αναψαν τα αιματα! :)
 
:clap: Η ευρηματικότητά σου συνεχίζεται χωρίς όρια Rio! Είναι όλα πολύ ωραία, ενώ περισσότερο γέλασα με το 3 και το 13 :animlaugh:
 
χαχαχχα πραγματικα αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αν ανοιγαν καποια απο αυτα τα θεμα μπραβο στον rio μες στην σκεψη μας ειναι
 
bambnella σαν να υποπτεύομαι ποιες φωτογραφίες εννοείς.... :D

Perlastar και Θάνο ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.... :)
 
Προβολή συνημμένου 136143

RIO είπε:
Θέματα στο retromaniax που θα ήταν ..... :D
Αν οχι όλα τα περισσότερα θέματα θα δίχαζαν σε 2 ή παραπάνω στρατόπεδα :bash: :frypan: .

Αλλα επειδή βιώνουμε ήδη εποχές διχασμών , ας δοκιμάσουμε ένα θέμα που θα έβαζε μπουλότο αλλά και θα συσπείρωνε το φόρουμ ???

14 .

Ρετρομανιακοί : Απλά ρομαντικοί και άκακοι παρελθεντο-βάμμονες ,ή εμμονικοί φυγάδες της πραγματικότητας ,αγκυλωμένοι σε ενα φαντασιακό κι ωραιοποιημένο παρελθόν που δεν υπήρξε ποτέ έτσι και εντέλει βαθύτατα αμετανόητοι συντηρητικοί ???

no offence - στα πλαίσια του αυτοσαρκαστικού :fafoutis: χιούμορ πάντα στα πλαίσια του φόρουμ .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα γινοταν της ξεμαλλιασμενης αρκουδας που λεει και γνωστος "ραδιοφωνικος παραγωγος". Παντως ηταν σιγουρακι για χιλαδες κλικς χαχαχαχαχα
 
Ειδικά για το 13, που είναι ένα από τα αγαπημένα μου σημεία στο έξυπνο αυτό θέμα του Rio, μιας και μπορώ να φανταστώ πάνω κάτω το πώς θα εξελισσόταν η συζήτηση, με την άδειά σας, κάποιους θα σας μιμηθώ :p

Ας πούμε λοιπόν ότι ένα μέλος ανοίγει αυτό το θέμα:

13. Έφτασα τα 1313 μηνύματα και πάω για τα 1314
Βetty Boop: Μπράβο, συγχαρητήρια, εις ανώτερα!

Johnny: Ελπίζω να μην τη βγάλεις έτσι ξερά, κέρασμα δεν έχει;

Boy George: Αιώνια επίδειξη. Ξεκαβαλήστε το μερικοί...

 


Bambinella: Η αλήθεια είναι ότι δεν βρίσκω νόημα σε τέτοια θέματα, γι'αυτό και επιλέγω να απέχω από αυτά.

SurvivalHorror: Προσωπικά δεν θα έκανα κάτι τέτοιο, προτιμώ να μιλάω όταν έχω κάτι ουσιαστικό να πω. Δεν δίνω σημασία σε όσους το παίζουν παλιοί και θέλουν να φανούν.

Νemo: [Δικηγόρος του διαβόλου mode on] Η αλήθεια είναι ότι είναι φυσικό να ενοχλούνται μερικοί, γι'αυτό μήπως να βρίσκαμε άλλη λύση; Αν κάποιος ενοχλείται με τέτοια θέματα να υπήρχε τρόπος να το έκρυβε κάπως το συγκεκριμένο θέμα, για να μην φαίνεται όταν μπαίνει στο φόρουμ; [Δικηγόρος του διαβόλου mode off]

Rio: Κοίτα φασαρία για ένα εορταστικό θέμα...Δεν καταλαβαίνω γιατί ενοχλεί τόσο μερικούς και ασχολούνται συνέχεια...

Εxetlaios: Εγώ πάλι είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και απ'ότι βλέπουν τα έκπληκτα μάτια μου, υπάρχει τελικά περιθώριο να ανοίξω νέο θέμα για τα ρετρολ.

Αριάδνη: Παιδιά δεν είναι ανάγκη να χαλάμε τις καρδιές μας για κάτι τέτοια, ειρήνη.

Wally: Καταλαβαίνω όσους νιώθουν την ανάγκη να εκφράσουν τη χαρά τους με τέτοια θέματα, αλλά καταλαβαίνω κι όσους ενοχλούνται. Ας μείνει καλύτερα επιλογή του καθενός παιδιά, και να το σταματήσουμε εδώ.

Μetalcandyman: Αλάνια, ας κάνει ο καθένας ό,τι γουστάρει κι αφήστε τα άλλα, δεν έχει νόημα να το συζητάμε το θέμα.

Stayros: Μόλις μπήκα στο φόρουμ για να ανοίξω ένα δικό μου εορταστικό θέμα και τι αντικρίζω ξαφνικά; :burn:Εγώ πάντως γιορτάζω για τον αριθμό των μηνυμάτων που έφτασα και κερνάω τους πάντες!!! :d@redevil :D @redevil:d@redevilΚατά τα άλλα συμφωνώ με τον Μπιλάρα από πάνω, μη χαλιέστε για τέτοια βρε παιδιά!

Rygar: Έλεος πια με τα παράπονα, αζχοληθείτε με κάτι άλλο, αρκετέζ σκοτούρεζ δεν έχουμε στο κεφάλι μας; Αφτά...

Viking: Όποιος ξανανοίξει τέτοιο θέμα θα φάει ban, χαχαχα!

Kambia: Aν δεν το λήξετε εδώ, το θέμα θα κλειδωθεί...
 
Perlastar ξεπερασες τον ιδιο τον topicstarter Rio

:bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπεροχο, perlastar!

Σε ευχαριστω παντως που με εβαλες να τα λεω ετσι ηπια γιατι συνηθως οταν κατι με ενοχλει εχω πιο εντονο υφος. Ξερω ομως οτι εισαι ευγενικο κοριτσι και δε θελεις να με θιξεις. :)

Τα μπλε γραμματα του Boy George ειναι η λεπτομερεια που εκανε τη διαφορα στο ουτως η αλλως καταπληκτικο κειμενο σου.
 
Perlastar ξεπερασες τον ιδιο τον Topicstarter Rio

:bow:

ο οποιος μαλλον στο 5. δεν κρυβει τις οπαδικες του προτιμησεις
 
Πίσω
Μπλουζα