Ρετρό Κολάζ

DeadOrganPlayer

RetroActive
Joined
20 Ιουλ 2007
Μηνύματα
329
Αντιδράσεις
21
Πηγαίνοντας να φάω το Σάββατο το βράδυ σε μία ταβέρνα στο Μικρολίμανο με περίμενε μία ευχάριστη έκπληξη. Το χαρτί πάνω στο οποίο μας σέρβιραν ήταν ένα υπέροχο κολάζ από ρετρό διαφημίσεις. Φυσικά έκλεψα ένα... το σκάναρα... και ιδού...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ! Αδερφια ρετρομανιακοι! Βαλτο στο gallery διοτι ειναι σε Imageshack και σε κανα μηνα θα μας αποχαιρετησει
 
Αν το "βάλτο στο gallery" αναφέρεται σε μένα καλύτερα να μου πεις τι εννοείς και πως να το κάνω γιατί δε καταλαβαίνω :)
 
Ρύζι "Μπάρμπα Μπεν"! Τέλειο!

Επίσης στη διαφήμιση της ΦΙΞ είναι η Βουγιουκλάκη μικρή ή απλά της μοιάζει;
 
Μπράβο DeadOrganPlayer. Για την ιστορία: είναι παρμένες από το βιβλίο: 70 χρόνια ελληνικής διαφήμισης 1870-1940. Η διαφήμιση Μπεμπέκα (δεύτερη κάτω αριστερά)αναφέρεται σε προφύλαξη...
 
Haros είπε:
Επίσης στη διαφήμιση της ΦΙΞ είναι η Βουγιουκλάκη μικρή ή απλά της μοιάζει;
Yep! Είναι η Βουγιουκλάκη!

Επίσης στη διαφήμιση του Καμπά, η δεσποινίδα είναι η Ζωή Λάσκαρη!

krios είπε:
Μπράβο DeadOrganPlayer. Για την ιστορία: είναι παρμένες από το βιβλίο: 70 χρόνια ελληνικής διαφήμισης 1870-1940. Η διαφήμιση Μπεμπέκα (δεύτερη κάτω αριστερά)αναφέρεται σε προφύλαξη...
Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία!

Την είδα και νόμιζα πως διαφήμιζε προϊόν γυναικείας υγιεινής!!! #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ DeadOrganPlayer

Κάποιες διαφημίσεις από το κολάζ σου, τις ανέβασα στο θρεντ: ρετρό έγχρωμη διαφήμιση (μόνο και μόνο για να φανούν πιο μεγάλες)
 
DeadOrganPlayer είπε:
Πηγαίνοντας να φάω το Σάββατο το βράδυ σε μία ταβέρνα στο Μικρολίμανο με περίμενε μία ευχάριστη έκπληξη. Το χαρτί πάνω στο οποίο μας σέρβιραν ήταν ένα υπέροχο κολάζ από ρετρό διαφημίσεις. Φυσικά έκλεψα ένα... το σκάναρα... και ιδού...
fetch
Ναι είναι πανέμορφα!Εγω πήγα πρίν 3 χρόνια και του έκλεψα και τα 3(είχε 3 διαφορετικά),όχι εντάξει του τα ζήτησα ευγενικά! :p :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω τώρα το είδα αυτό, 6 χρονών δημοσίευση.

Τα Μπεμπέκα και η από πάνω διαφήμιση (σαπωνοποιείου) πρέπει να είναι οι μόνες που δεν αφορούν σε κάτι πόσιμο ή φαγώσιμο.

Η διαφήμιση με τον μάγκα κάου μπόυ και το ούζο 12 ήταν μια από τις λίγες τηλεοπτκές διαφημίσεις που μου έχουν αρέσει στη ζωή μου. Ελπίζω να υπάρχει κάπου στο YouTube.
 
Πίσω
Μπλουζα