Ρετρό αυτόγραφα

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Αλλες φορές τα αποκτούσαμε πιο εύκολα και άλλες φορές πιο δύσκολα... Εδώ είναι μερικά από τα δικά μου αυτόγραφα!

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω πάαααρα πολλά αυτόγραφα!!!Αν θέλετε να τα σκανάρω και να τα προσθέσω και γω...
 
ΟΚ θα σκανάρω και το βράδυ θα βάλω...
 
Ρετρό αυτόγραφα

Πολυαγαπημένη mytinyworld πολύ ωραία και σπάνια τα αυτόγραφα σου! Έχω και εγώ αρκετά.Άμα τα βρω θα σας τα βάλω.... ;)
 
Κάνω την αρχή με 5 αυτόγραφα...Οι τραγουδιστές Νατάσσα Θεοδωρίδου , Λάμπης Λιβιεράτος , Καίτη Γαρμπή , Αντώνης Ρέμος και Ευρυδίκη.

Άλλα 5 με τους τραγουδιστές Πέτρο Ίμβριο , Καίτη Γαρμπή και Άντζελα Δημητρίου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ ραπουνζέλ μου! Περιμένω και τα δικά σου! :)

Ποοοο, tonytony! Ολη η νύχτα μαζεμένη σε 10 αυτόγραφα! :D

Εχεις κάτι σε πιο ρετρό? #)
 
Άλλα 5 με την ηθοποιό Μιμή Ντενίση και τους τραγουδιστές Δέσποινα Βανδή , Διονύση Σχοινά , Στέλιο Ρόκκο και Κωνσταντίνα.

Άλλα 5 με τους τραγουδιστές Αντώνη Ρέμο , Λάμπη Λιβιεράτο και Λίτσα Γιαγκούση...Πόσο πιο ρετρό δηλαδή να έχω??? :eek:
 
Ακόμα 5 με την Καίτη Γαρμπή και τους ηθοποιούς Χαριτίνη Καρόλου , Γιώργο Σίσκο , Μιμή Ντενίση και Σταμάτη Γαρδέλη...

Ακόμα 5 με τους ηθοποιούς Γιώργο Χριστοδούλου και Άντζελα Γκερέκου και τις τραγουδίστριες Ελένη Δήμου και Σοφία Αρβανίτη...

Δυστυχώς η ηλικία μου είναι τέτοια που για ΄80 λίγο δύσκολο... :( Κάποια λίγα όμως υπάρχουν κι από τότε...

....Και ακόμα 5 με το συγκρότημα Ζιγκ Ζαγκ , την Καίτη Γαρμπή (για άλλη μια φορά...μέγας fun!) και τον Κώστα Χαριτοδιπλωμένο!


Ακόμα 2 με τη τραγουδίστρια Σαμπρίνα και τη Μιμή Ντενίση...

Δύο...εντελώς ξεχασμένοι που λίγοι ίσως θυμούνται!!!Το συγκρότημα OPA (είχαν κάνει ένα σουξέ με τη Χαρούλα Αλεξίου - "Θέλω μες στα δυο της μάτια να κοιτάζω") και ο τραγουδιστής Γιώργος Λιναρδάκης με το σουξέ..."Με παπί δανεικό"!!! :D

Ακόμα 3 με τους Ελένη Φιλίνη , Δημήτρη Παπαμιχαήλ και Μαρία Αλιφέρη.

Άφησα τελευταίο αυτό με την αείμνηστη Αλίκη , της οποίας έχω πάρα πολλά αυτόγραφα αλλά θεωρώ πως καλύτερα να βάλω το ένα και μοναδικό που μου έκανε την μεγάλη τιμή να μου υπογράψει με το χέρι της (τα άλλα ήταν τυπωμένα). Αυτά...Ελπίζω να σας άρεσαν... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μπράβο πολυ ωραία αυτόγραφα...ειδικά του Λιναρδάκη, όλα τα λεφτά!!!
 
Εκπληκτική συλλογή!!

Φιλίνη, Αλιφέρη, Βουγιουκλάκη, Δήμου και Χαριτοδιπλωμένος για μένα είναι τα καλύτερά σου!! :award:
 
Ρετρό αυτόγραφα

tonytony υπέροχα τα αυτόγραφα σου! Σας βάζω κάποια που βρήκα από τα δικά μου.Επίσης βρήκα πολλά προγράμματα θεατρικών παραστάσεων από Έλλη Λαμπέτη,Αλίκη Βουγιουκλάκη και άλλους ηθοποιούς.
 
Εγώ έχω γύρω στα 120 αυτόγραφα από μπασκετμπολίστες και προπονητές μπάσκετ. Βλέπετε, "μεγάλωσα" στο Αλεξάνδρειο και μετά από κάθε ματς, πάντα περίμενα για αυτόγραφα. Και δε μιλάμε για τους σημερινούς, αλλά για Γκάλη, Γιαννάκη, Σούμποτιτς, Βράνκοβιτς, Σέλερς, Μπέρι, Φασούλα, Πρέλιεβιτς, Κόρφα, Μπάρλοου, Κουκ, Τάρπλεϊ, Σταυρόπουλο, Ίνγκραμ, Έντγκαρ Τζόουνς, Μάϊκ Τζόουνς (το "μωρό του ελαφιού), Κορωναίο, Φάνη Χριστοδούλου και πολλούς-πολλούς άλλους...

Τα έχω σε μπλοκάκια και όχι σε φωτογραφίες, οπότε δεν ξέρω αν θα ήτανε καλό να τα βάλω κάποια στιγμή.

Από τραγουδιστές δεν έχω πολλά. Τα πιο παλιά είναι της Βίσση από το 1984 όταν τραγουδούσε στη "Θεσσαλονικιά", του Πάριου το 1985 που ήτανε στο "Ζουμ" στη Θεσσαλονίκη μαζί με την Πρωτοψάλτη, του Χάρρυ Κλυνν και του Λάκη Χαλκιά που την ίδια χρονιά ήτανε στη "Νεράϊδα"...
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
Τα έχω σε μπλοκάκια και όχι σε φωτογραφίες, οπότε δεν ξέρω αν θα ήτανε καλό να τα βάλω κάποια στιγμή.

Από τραγουδιστές δεν έχω πολλά. Τα πιο παλιά είναι της Βίσση από το 1984 όταν τραγουδούσε στη "Θεσσαλονικιά", του Πάριου το 1985 που ήτανε στο "Ζουμ" στη Θεσσαλονίκη μαζί με την Πρωτοψάλτη, του Χάρρυ Κλυνν και του Λάκη Χαλκιά που την ίδια χρονιά ήτανε στη "Νεράϊδα"...
Γιατί όχι? Θα είχε ενδιαφέρον να τα δούμε και αυτά που είναι φωτογραφίες, αλλά και τα άλλα, ιδίως από Γκάλη, Γιαννάκη κλπ!

Φανταστικά ραπουνζέλ μου τα αυτόγραφά σου!! :clap:

Αυτόγραφα από Βλαχοπούλου και Ηλιόπουλο :bow:
 
fetch


Μαίρη Κυβέλου. Δυστυχώς, "έφυγε" από κοντά μας νωρίς...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω ελάχιστα...

ένα αυτόγραφο του Γαϊτάνου (το μοναδικό "κανονικό" ), :)

ένα εισιτήριο κέντρου με υπογραφή του Θαλασσινού, :p

ένα της Βαλάκου πάνω στο πρόγραμμα θεάτρου

ένα εν δυνάμει (...χωρίς υπογραφή... μόνο φωτογραφία :p :p:p) του Νταλάρα

και ένα εν δυνάμει (και αυτό χωρίς υπογραφή αλλά μόνο φωτογραφία :xm: ) των Κατσιμιχαίων

Παλαιότερα είχα και ένα της Βουγιουκλάκη από τη μία και μοναδική φορά που την είχα δει στο θέατρο, στο "Λίγο πιό νωρίς, λίγο πιό αργά... "

Προϊστορικά, θυμάμαι που είχα πάει με την Κριός τις μαμάδες μας και κάποιες οικογενειακές φίλες στο Δελφινάριο και είχαμε πάει στα καμαρίνια να ζητήσουμε αυτόγραφο από τη Νάντια Φοντάνα και το Φώτη Μεταξόπουλο. Δε θυμάμαι αν πήραμε από το Μεταξόπουλο, της Φοντάνα πάντως ήταν άπαιχτο... Η Κριός κάπου πρέπει να το έχει ακόμη... :cool:

Στην επιστροφή χάσαμε το σόι αλλά για να είμαστε σήμερα εδώ μάλλον μας βρήκαν... #)

ααααα... είχα και από τα "Παιδιά από την Πάτρα".

Μου είχαν υπογράψει σε μιά αφίσα από τη Μανίνα... ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ κανένα αυτόγραφο...το έφερε η ζωή και μοιράζω καθημερινά δεκάδες ίσως και εκατοντάδες και μάλιστα αν δεν τα δώσω οι πολίτες εξαγριώνονται! :)

Το μόνο αυτόγραφο που θα ήθελα ήταν ένα από τον τεράστιο αθλητή Νίκο Γκάλη που θαύμαζα και θαυμάζω!
 
spyros_s είπε:
Εγώ δεν έχω πάρει ποτέ κανένα αυτόγραφο...το έφερε η ζωή και μοιράζω καθημερινά δεκάδες ίσως και εκατοντάδες και μάλιστα αν δεν τα δώσω οι πολίτες εξαγριώνονται! :)
Χα, χα, χα!! Στο ΙΚΑ δουλεύεις? :p

Juanita μου, δεν μας τα δείχνεις? Αυτά τα αυτοσχέδια της στιγμής για μένα είναι και τα καλύτερα! Εχω κι εγώ ένα του Νίκου Γαλανού σε πρόγραμμα σε παράσταση στην Επίδαυρο, θα ψάξω να το βρω τώρα που το θυμήθηκα! :)

Ξέθαψα δύο ακόμη, σε δέκα μεριές τα έχω... :xm:

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να τα βρω Μytiny και θα τα ανεβάσω... :cool:

Εδώ γύρω μου μόνο πλίνθοι και κέραμοι είναι εύκολο να βρεθούν... :p
 
Πίσω
Μπλουζα