Ρετρό καλλυντικά

Λορένα

RetroNuts!
Joined
21 Απρ 2008
Μηνύματα
1.607
Αντιδράσεις
281
Ποιος και ποιος δεν λουστηκε με το γνωστο : οχι πια δακρυα σαμπουαν (εγω.. γιατι παντα εκλαιγα οταν εμπαινε στα ματια μου..? :( :()

Το johnson and johnson ηταν απο τα σαμπουαν που το τιμησα για πολλα χρονια

picture.php


Ενα αλλο καλλυντικο ηταν η κολωνια Μυρτω (δυστυχως δεν εχω φωτο), γιατι η τελευταια, με αρωμα λεμονι #) που ειχα, (πριν 20 χρονια :p ) επεσε και εσπασε γεματη μεχρι πανω κολωνια :cry: μολις μου την ειχαν παρει :precry:

Ποια αλλα καλλυντικα χρησιμοποιουσαμε μικροι? (και δεν θυμαμαι..)
 
Kαλα αυτο με το "οχι πια δακρυα" πρεπει να ηταν η μεγαλυτερη απατη του αιωνα,αμεσως πισω απο την προσεδαφιση στην σεληνη.

Καλλυντικο δεν ηταν και το Liposan liposan;
 
Υπήρχε (ή υπάρχει) κάποιο σαμπουάν Inco, σε λοσιόν και σαμπουάν, για μωρά. Επίσης, στις αρχές της δεκαετίας του ' 80 υπήρχε σαμπουάν με το όνομα "Λούκι Λουκ".
 
Badedas!Αγορασμένο απ' τον Πατίστα! :D
 
Μάρκα δε γνωρίζω -μ'έκαψες μπορεί-, αλλά την είχανε πατήσει αρκετές κοπέλες με τα μαγικά κραγιόν που λόγω των συστατικών τους, έπρηζαν τα χείλη και δημιουργούσαν υπεραιμάτωση διαρκείας, με αποτέλεσμα να μη φεύγει το φλογερό κόκκινο.

Θυμάμαι μια συμμαθήτρια, να κυκλοφορεί τη μισή πενταήμερη με κάτι χειλάρες, αλλά Μαντάμ Μπορντελουά!
 
Το βερνικι νυχιων Madison απο την γνωστη διαφημιση και ατακα : "madison με πρωτεινες, οπως Αμερικη".

Τα νυχακια μου τα ειχα βαψει παμπολες φορες με αγαπημενο χρωμα το κοκκινο.

Δεν ξερω αν σας τραβαγε και σας το συγκεκριμενο χρωμα σαν παιδια.

Σαν μεγαλη πια.. ουτε που το πλησιαζω
 
stakovios είπε:
Υπήρχε (ή υπάρχει) κάποιο σαμπουάν Inco, σε λοσιόν και σαμπουάν, για μωρά. Επίσης, στις αρχές της δεκαετίας του ' 80 υπήρχε σαμπουάν με το όνομα "Λούκι Λουκ".

Inco, Inco, είσ' εδώ;;;; :)

...Το πήρε η μαμά μου... :(
 
Νivea κρεμα χεριων στο μπλε κουτι.!!!

Σου ερχοταν να την φας.

Nivea%2B001.jpg
Nivea%u00252B001.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η γερμανική ΝΙVEA έχει διαφορετική υφή και απορρόφηση από το δέρμα, απ'ότι οι ελληνικές και είναι το τέλειο δώρο για μαμάδες, θείες, γιαγιάδες... ::)
 
Η κρεμα χεριων atrix (ετσι δεν γραφετε??)

Και το αφροντους Lux με την ρετρο διαφημιση της Ορνελλα Μουτι
 
Αφρός ξυρίσματος... Beau Mec

Ξυρίζεσαι... μαλακάαααααα!!!!!!!! :shtup:

Σαμπουάν μπίρας, Clairol, αλλά μην το πιείτε, λουστείτε!!!

Α, και το Rexona, Αναστόπουλος γαρ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτό σας λέει κάτι? εγώ το έκλεβα από τη μαμά..

4711BLUEGOLD200M_01.JPG
 
Και η μαμα μου την ειχε!!! Αχ τι ομορφη που ηταν αυτη η κολωνια! Ηταν η οριτζιναλ κολωνια απο την πολη Κολωνια! Θυμηθηκα τα χρονια που ημουν μικρουλα, στο παλιο μας διαμερισμα!

Penny, αραγε υπαρχει ακομα αυτη η κολωνια! Θελω να την βρω!
 
Φυσικά και υπάρχει!

δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω εδώ το λινκ για το online κατάστημα...
 
Οχι οχι δεν επιτρεπεται Penny μου! Αφου λες οτι υπαρχει καποιο e-Shop, θα το βρω δεν υπαρχει τοτε περιπτωση! Ευχαριστουμε για την φωτογραφια και που μας την θυμισες! :)
 
Αναστασια είπε:
Οχι οχι δεν επιτρεπεται Penny μου! Αφου λες οτι υπαρχει καποιο e-Shop, θα το βρω δεν υπαρχει τοτε περιπτωση! Ευχαριστουμε για την φωτογραφια και που μας την θυμισες! :)
Αλήθεια δεν υπάρχει αυτή η κολόνια στην Ελλάδα; Εδώ στη Γερμανία πωλείται κανονικά. Μάλιστα, δεν ξέρω γιατί, είναι η κολόνια που κάθε χρόνο χρησιμοποιείται από τον ιερέα της ενορίας μας για το ράντισμα του επιταφίου. Παράδοση; Δε μπορεί να μου απαντήσει κανείς :xm:
 
[edit] dead pic [edit] και βέβαια...Tosca!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι διαφορες λακ των μαλλιων 888 , latipa κτλ
 
dimitris261 είπε:
Αλήθεια δεν υπάρχει αυτή η κολόνια στην Ελλάδα; Εδώ στη Γερμανία πωλείται κανονικά. Μάλιστα, δεν ξέρω γιατί, είναι η κολόνια που κάθε χρόνο χρησιμοποιείται από τον ιερέα της ενορίας μας για το ράντισμα του επιταφίου. Παράδοση; Δε μπορεί να μου απαντήσει κανείς :xm:
Παιδια δεν ξερω για Ελλαδα, αλλα στην Ιταλια δεν την εχω συναντησει!

Μαλλον επειδη ειναι κλασσικη αξια προτιμειται και απο τους ιερεις! :D

Εμενα μου θυμιζει την μαμα μου οταν ηταν πολυ νεα! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα