(Ρετρό) ξένοι γόητες στα '80s

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
14.095
Αντιδράσεις
15.411
Την ιδέα μου την έδωσε η Λορενα ;) !

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=12879

αφου υπάρχει θέμα με τους έλληνες γοητες της δεκαετίας του 80' γιατί όχι να μην μιλήσουμε και για τους ξένους που σημάδεψαν την νεανική μας ψυχή σε παγκόσμιο επίπεδο!

Ποιος για εσας ήταν πιο κοντά στα πρότυπα του 80' ; ποιος θα μπορουσε να συμβολίζει την ανεμελιά, την ομορφιά, την ανεξαρτησία, τα προτυπα της δεκαετιας ; ο Τομ Κρουζ που τοτε έκανε θραυση στο κοκτειλ και στο τοπ γκαν, ο Τσαρλι Σην στο πλατουν ή ο Τζονι Ντεπ σαν ανατρεπτικόςαστυνομικός στην ομάδα δρασης 21 μαζί με τον Ριτσαρντ Γκριεκο! Φυσικά να θυμηθώ και τον Ματ Ντιλον με το ανέμελο μαλλί και τα μπλου-τζην, τον ξεχασμένο πια Ραλφ Ματσιο , τον Ρομπ Λοου και τον Πατρικ Σουεζι καθως και τον ξανθουλι Σναιτερ στους Ντιουκς και τον πολυμήχανο Ριτσαρντ ντιν Αντερσον! αφήστε πια τους ηθοποιους του Σταρ Τρεκ! Ενδεικτικοι ειναι όλοι αυτοί!

Από τραγουδιστες τον υπέροχο Μπραιν Ανταμς, τον Μαικλ Τζακσον , τον Τζεισον Ντονοβαν καθως και τον Αλεξ Ροουζ καθως και τραγουδιστες σε συγκροτηματα!

Δεν ψάχνουμε τον πιο ωραίο σε καμιά περίπτωση αλλά αυτόν που εκπροσώπησε καλύτερα αυτην την δεκαετία και έγινε κατα κάποιο τροπο συμβολό της!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα μου άρεσε ο Σιλβεστερ Σταλονε

Μα δεν ειναι κουκλος..? #)

picture.php


Ραμπο 1 το αγαπημενο μου

Οκ δεν ειναι μεσα στους γόηδες της εποχης, αλλα εχει μια δικη του γοητεία ;)

Μια παρομοια εικονα ειχα στον τοιχο και εκανα την μανα μου να με κοιταζει με τρομο αναλογιζομενη τα γουστα μου :p :p
 
(η φωτο παντως δεν ειναι απο το Rambo 1 :p )
 
Οι Μιλι Βανιλι πως σας ξεφυγαν?
 
o billy idol επίσης τί σας έλεγε!!! ο ιγκι ποπ δεν είναι του 80' έτσι; :D

Για μένα πάντως η πιο χαρακτηριστική eight' s φατσουλα είναι ο Ματ Ντιλλον( λίγο το μαλλί, λίγο το μπλου-τζην, λίγο το μελαχροινό επαναστατημένο αλά τζειμς ντην αγόρι, λίγο η ανεμελιά του εικοσάρη) με έπειθε πάντως ο κυριος! και από τραγουδιστές ο Μπραιαν Ανταμς, το ξανθό καρέ μαλλάκι και η βαθειά, μπάσα φωνή αφήσανε ιστορία!!
 
ο Τζονι Ντεπ πραγματι, ηταν πολυ ωραιος. Την εβλεπα την σειρα
 
Λορένα είπε:
ο Τζονι Ντεπ πραγματι, ηταν πολυ ωραιος. Την εβλεπα την σειρα

Ναι ήταν ωραιος αλλά δεν είχε μια πιο πολύ από 90' εμφάνιση( λεπτομέρειες θα μου πεις); καλά από το 80 ξεκινησε και αυτός την καριερα του αλλά κάτι μου κάνει για 90' πιο πολύ όπως το στυλ του Ριβερ φοινιξ! ενώ ο Σταλλόνε μου κάνει για 80' σίγουρα!! original παιδί!! συγχαρητηρια για την φωτο και τι δεν μου θυμισες!

Ειχα πολλές φίλες ερωτευμένες με Τομ Κρουζ στα πολύ απάνω του ο ηθοποιος δεν έλειπε από κανένα παιδικό δωμάτιο φωτογραφια του( θυμάμαι μια μεγάλη του πίσω από την μπάρα να σερβίρει ποτά και χυμους, μαλλιοτραβήγματα γι' αυτόν) καθώς και ο σκληρος του Μαιαμι πως τον έλεγαν να δεις :eek: ωχ, κόλλησε το μυαλό μου!! Ειχε τις δόξες του πάντως!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
21268691samantha-fox-touch-me-jpg.jpg
21268691samantha-fox-touch-me-jpg.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Bόρειος James Read και ο Νότιος Patrick Swayze...

Επίσης, μου άρεσε και ο Τσάμπερλεν ως Πατήρ Ντε Μπρικασάρ... :cool:
 


χαρακτηριστικά πρόσωπα του 80'



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
... τον ξεχασμένο πια Ραλφ Ματσιο ...
Ε, δεν είναι και τόσο ξεχασμένος! Παίζει στην Ugly Betty, στη Μαρία την Άσχημη των η.π.Α.!
 
Juanita είπε:
Επίσης, μου άρεσε και ο Τσάμπερλεν ως Πατήρ Ντε Μπρικασάρ... :cool:
Δηλαδή σου άρεσε περισσότερο από ότι στο Shogun; 8)

Απ'ότι ξέρω, ειδικά στο Shogun, έκαψε πολλές καρδιές! (Μια από αυτές, ανήκει και στη Μάνα μου :D )....
 
Σιγουρα δεν ηταν αντιπροσωπευτικο δειγμα της δεκαετιας του '80, αλλα τον πρωτοειδα τοτε και... κατι επαθα!

Jeremy Brett απο την αγγλικη σειρα Σερλοκ Χολμς.

Μεγαλη λαχταρα...Να μη χανω τη σειρα με τιποτα καθε βδομαδα, οχι τοσο για τις ιστοριες, αλλα για να βλεπω εκεινον.

Αρκετα χρονια μετα - οταν πια μου ειχε περασει - εμαθα τις ερωτικες του προτιμησεις και ενιωσα ασχημα.

Τον Σεπτεμβριο του 1995, πληροφορηθηκα τον θανατο του, μολις 3 μερες αφοτου παντρευτηκα κι ενιωσα πως εχασα ενα κομματι απο την εφηβεια μου...
 
mich.jpg
mich.jpg

hoff-knight-rider-mustang.jpg
hoff-knight-rider-mustang.jpg

mitch buchannon
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
O Bόρειος James Read και ο Νότιος Patrick Swayze...
Επίσης, μου άρεσε και ο Τσάμπερλεν ως Πατήρ Ντε Μπρικασάρ... :cool:


Uploaded with ImageShack.us

καλη μου χουαν δωσε μια ευκαιρια στον καπετανιο, νομιζω και εγω πως πραγματι εκαψε καρδιες στον ρολο αυτο!! η κριση βεβαια δική σας!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
καθώς και ο σκληρος του Μαιαμι πως τον έλεγαν να δεις :eek: ωχ, κόλλησε το μυαλό μου!! Ειχε τις δόξες του πάντως!!
Don Johnson

Ηταν και τραγουδιστης!

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη SME, ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα