Ροζ Πάνθηρας - Pink Panther (1964)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
526
τουρουν τουρουν - τουρουν τουρουν τουρουν τουρουν τουρουουουν - τουρουρουρουρουν (η μουσική) ΛΟΛ
 
Νομιζω πως ο ηρωας τελικα ηταν ο τερμιτης αυτος εβγαζε το περισοτερο γελιο!!!!
 
Ο Αardvark με το μυρμήγκι. Θεός της γκάφας!
 
Όπου ψάχνω μου βγαίνει η ταινία με τον Peter Sellers!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@audiodee

blue-white.gt φιλαρακο...θησαυρους εχει εκει μεσα,αν φυσικα εχεις υπομονη να τα κατεβασεις
 
ΩΠΑ!!!!!!

Να και ένας Χολαργιώτης μέσα στο Forum!!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ!!!!!!!!!
 
@Pooky(1)

ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ!

Ετοιμασου να σε στειλω...Αστεριξ ουφαδικο σου λεει κατι...?
 
MH ..... MOY ..... TO ..... KANEIΣ......ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμάν, πόσα κιλά μέταλλο (σε μορφή νομισμάτων), έχω χαλάσει εκεί μέσα!!!!!!1

Μας άφηνε ο τύπος και ρίχναμε καντήλια και κοπανάγαμε τα μηχανήματα όταν χάναμε και χαμογέλαγε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μορφή!!!

Αλλά και DION CLUB στην Αγία Παρασκευή για μπιλιάρδο πιό πολύ μια και τα τραπέζια του ήταν τα μόνα που οι μπάλες δεν διέγραφαν κύκλους!!!!!!

PM την διεύθυνσή σου, σου στέλνω κι εγώ τη δικιά μου και κανονίζουμε για καφέ το Σάββατο το μεσημέρι ή όποτε άλλοτε θες!!!!!!
 
Ροζ Πανθηρ...Το καλυτερο μου κινουμενο σχεδιο οταν παιζοταν!

παντως ο μυρμιγκοφαγος δεν μου αρεσε ιδιαιτερα, προτιμουσα τον επιθεωρητη. Αργοτερα ειδα και την ταινια και καταλαβα οτι ηταν ο Π.Σελερς...Πιο αστειος ο Ντε Φυνες του Φαντομα παντως...

Και ολα τα λεφτα φυσικα η μουσικη του Χενρυ Μαντσινι.

(Θυμαστε εκεινο το επεισοδιο οπου ο ροζ πανθηρ προσπαθουσε να διευθυνει την ορχηστρα για να εκτελεσει τη μουσικη αυτη και οταν μετα απο πολλους κοπους το καταφερε, τον χειροκροτησε μονο ο..Χενρυ Μαντσινι?
 
to onoma sou einai ayto? @audiodee

i programma?
 
Το πιο αστείο επεισόδιο που μπορώ να θυμηθώ ήταν αυτό που προσπαθούσε να διασχίσει με κάθε τρόπο έναν δρόμο. Οταν ήταν στο πεζοδρόμιο δεν υπήρχε ψυχή και οταν πατούσε το πόδι του στον δρόμο γινόταν αμέσως κυκλοφοριακό χάος!
 
@pepinos

Το nickname μου είναι audiodee.

audio γιατί είμαι μουσικός (DJ/Producer), και Dee, shortcut του μικρού ονόματος μου.

thanx,

audioDee

---------------
 
οπως το ανεφερες...το νομιζα για προγραμμα
 
Το πιο χαρακτηριστικό επεισόδιο για μένα ήταν αυτό με την μάγισσα (pink-a-rella), όπως και το άλλο με την μύγα που ήξερε καράτε (a fly in the pink)!!!

pinkarella.jpg


Pink-a-rella :biglaugh:
 
Καλά...Εγώ πιστεύω πως το ποιο απίστευτο επεισόδιο είναι αυτό με τον τερμίτη.. Δεν τολμώ να αναφέρω τίποτα άλλο...Απίστευτο...

Έχω και την τύχη να είμαι κάτοχος του original ροζ box όλων των επεισοδείων :D :D
 
ΚΟΥ-ΚΟΥΟΥ με το ρολοι τοιχου και το πτηνο.:biglaugh: :biglaugh:
 
akmakas είπε:
Καλά...Εγώ πιστεύω πως το ποιο απίστευτο επεισόδιο είναι αυτό με τον τερμίτη.. Δεν τολμώ να αναφέρω τίποτα άλλο...Απίστευτο...Έχω και την τύχη να είμαι κάτοχος του original ροζ box όλων των επεισοδείων :D :D
στο εξωτερικο εχει ηδη βγει το season 1 με τα επεισοδεια(εαν θυμαμαι καλα)του 1978-1979.......που τα βλεπαμε επι υενεδ το 1983 με 84
 
Κι εγώ το έχω το box με όλα τα επεισόδια αλλά δεν έχει μέσα επεισόδια με τον τερμίτη έτσι δεν είναι?Αυτό μου την έσπασε λιγάκι...
 
Arduinna

εαν πας στο site της amazon θα δεις οτι ηδη εχει βγει volume 2+3 μονα δισκακια....ο τερμιτης σιγουρα ειναι σε αυτα....το θεμα ειναι ποτε θα ερθουν με υποτιτλους εδω
 
Πίσω
Μπλουζα