Σαμιωτακη-Καλογήρου διαφημιση μαξιλαρια

Jackie dragon

RetroMaNiaC
Joined
29 Οκτ 2010
Μηνύματα
736
Αντιδράσεις
402
Θυμαται κανεις μια διαφημηση με το ζευγος ηθοποιων Ευαγγελιας Σαμιωτακη και Σπυρου Καλογηρου να διαφημηζουν κατι παπλωματα και μαξιλαρια? Ειχε πολυ πλακα η συγκεκριμενη διαφημηση!
 
ναι..μας ειχαν φαει τα αυτια με αυτα τα μαξιλαρια και τα στρωματα!! νομιζω idilka λεγοταν...πρεπει να εκλεισε
 
εγω παντως το θυμαμαι και με τον τονυ αντονι οπως στο βιντεο εδω [video=youtube;U8Io2-NDBB4]

 
Και εγώ το θυμάμαι. Ειδικα το σημείο που ο καλογήρου κάνει τον δάσκαλο και μιλάει για το πυθαγόρειο θεώρημα ενώ ο μαθητής του πρώτου θρανείου κοιμάται με το μαξιλάρι έχει πολύ πλάκα. Επισης αστείο σημειο είναι και αυτό που η Σαμιωτάκη τραγουδάει " Ξυπνα Σπυράκο μου, ξύπνα αγάπη μου"
 
Κι ενα αλλο που ο Καλογηρου μπαινει σε ενα καφενειο και ενας λεει "μα καλα μα πως μπορει αυτος ο στρατηγος(ο Καλογηρου) και ξυπναει παντα τοσο ευδιαθετος?" κι ο Καλογηρου απαντα γελώντας: "ακουστε παιδια. με τα νεα μαξιλαρια της Ιδίλκα ειναι σα να κοιμασαι στον αέρα!" Αυτες τις διαφημησεις τις ειχα γραψει σε βιντεοκασσετα καπου το 2004-2005 αλλα εχω ολοκληρα ντουλαπια με αρχειο οποτε τρεχα γυρευε...
 
Σκοτώνω για να δω το σποτ με τον Καλογήρου...
 
Πίσω
Μπλουζα