Σαν σήμερα

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
199
Είχα μια ιδέα, μπορεί να είναι και βλακεία, δεν ξέρω... Να έχουμε ένα θέμα με τίτλο "Σαν σήμερα" και εκεί να κάνουμε καθημερινά (ή όποτε θέλουμε τέλος πάντων) posts με το τι έγινε στο παρελθόν την κάθε ημερομηνία.

Σαν σήμερα, 15 Ιουνίου:

1752 - Ο Βενιαμίν Φρανκλίνος αποδεικνύει ότι η αστραπή είναι ηλεκτρισμός

1896 - Το πιο καταστροφικό τσουνάμι στην ιστορία της Ιαπωνίας σκοτώνει περισσότερους από 22000 ανθρώπους

1911 - H ΙΒΜ ιδρύεται στην Νέα Υόρκη

1946 - Γεννιέται ο Ντέμης Ρούσσος

1954 - Η UEFA ιδρύεται στην Ελβετία

1977 - Για πρώτη φορά μετά το τέλος της δικτατορίας του Φρανθίσκο Φράνκο στην Ισπανία γίνονται ελεύθερες εκλογές

1985 - Ένας άντρας ρίχνει οξύ στον πίνακα Δανάη του Ρέμπραντ

1994 - Πεθαίνει ο Μάνος Χατζιδάκις

9998Xatzidakis.jpg
 
Το πρώτο μου ξενύχτι πάνω σε υπολογιστή.

Θυμάμαι καθαρά το πρωινό της 15ης Ιουνίου 1984.

Είχα πάρει το Spectrum την προηγούμενη μέρα και είχα ξεκινήσει τη μακρά πορεία μου σαν gamer. Ήδη είχα γράψει τις πρώτες μου 15 ώρες!!!!!!

Έπρεπε να κλείσω 40 ώρες άγρυπνος για να πάω για ύπνο. Έπεσα πολύ μετά τις 12 το βράδυ και στις 6 το πρωί της επομένης, ήμουν στο πόδι για να συνεχίσω!!!!!!!!!!!!!
 
Παιδια πιστευω οτι αφενος υπαρχουν καλυτερα sites για τετοιου ειδους πληροφοριες και επισης δεν θελω να φανταστω τι μπορει να γινει οταν αναγραφουν "διφορουμενες" επετειοι. Καταλαβαινετε τι εννοω πιστευω...

Οποτε θα ελεγα να μην συνεχιστει.

Σε καμμια περιπτωση δεν αμφισβητω τα ευγενικα κινητρα του Αλκη!
 
Κανένα πρόβλημα. Μάλλον ο Pooky έβαλε το θέμα στη σωστή του διάθεση, μακάρι να θυμόμασταν όλοι τις σημαντικές ημερομηνίες της ζωής μας!
 
Νομιζω και εγω πως η προσεγγιση του Pooky για δικες μας σημαντικες μερες ειναι πιο σωστη.
 
Λορένα είπε:
Νομιζω και εγω πως η προσεγγιση του Pooky για δικες μας σημαντικες μερες ειναι πιο σωστη.
Να συνεχίσουμε λοιπόν:

15 Ιουνίου 2006.

Χτες μίλησα μέσα από ένα φόρουμ με κάποιον Wally, Billy, Telamona-stoko, AEON και βρήκα, μαντέψτε τι!!!!!

ΤΕΥΧΗ ΤΟΥ PIXEL.

Το φόρουμ είναι μικρό απαριθμεί ούτε 100 μέλη. Μιλάει για παλιά computers. Για κοίτα πράγματα ρε παιδί μου και άλλοι θυμούνται την Amiga και το Spectrum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
15 Ιουνη καπου το 90 φευγα, εδινα πανελληνιες εξετασεις.

Σημερα.. τοοοοοοσα χρονια μετα, τιποτα δεν αλλαξε, ξαναδινω εξετασεις :xm: :p
 
Πω πω!!!!!!!!!!!!

ΠΟΣΑ χρόνια έχεις μείνει στην ίδια τάξη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :eek: o_Oo_Oo_O
 
Πίσω
Μπλουζα