Σνόρκελς - Snorks (1984)

Arduinna

RetroActive
Joined
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
340
Αντιδράσεις
16
Σνόρκελς (Snorks, 1984-89, Αμερικάνικης παραγωγής, 115 επεισόδια), ΕΤ2


Πρεμιέρα: Σάββατο 8/10/1988


Θυμάστε αυτή τι σειρά με τα υποβρύχια πλασματάκια? Εγώ γιατί την θυμάμαι Snorkels?

http://www.angelfire.com/me2/80sChild/snorks.html

Επίσης ξεχάσαμε τον Alf τον εξωγήινο..πάντα με τρόμαζε..

:eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, ναι τα Σνορκελς. Που τα θυμήθηκες βρε Arduinna!

Δεν την πολυέβλεπα την σειρά καθότι μάλλον την ξέχναγα, αλλά μου ήταν πολύ συμπαθητικά τα πλασματάκια αυτά.

Μου άρεσαι πολύ ο Όκυ ένα χταποδάκι που το είχανε για κατοικίδιο και ήταν πολύ γλυκό.

snorksoccy1.gif
 
Πρεπει να ειναι και απο τον ιδιο δημιουργο αν δεν κανω λαθος.:rolleyes:
 
Αν εννοείς τον Peyo που είναι και ο σχεδιαστής των στρουμφ καμία σχέση.O Nic Broca είναι ο δημιουργός τους,απλά ήταν και αυτός Βέλγος όπως και ο Peyo.Μέσα στην χαριτωμενιά οι Βέλγοι,λες να φταίνε τα σοκολατάκια;; :D

Ίσως τελικά να έχεις δίκιο AARDVARK.Ήταν ένας από τους animators στην ταινία "The Smurfs and the Magic Flute",επομένως είχε κάποια σχέση.Ζητώ συγνώμη... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Snorks

Έμοιαζε πολυ με τα στρουμφάκια, Μπορει και να βασιστηκε σε αυτά. Και παιζοταν μια περιοδο, που δεν παιζοταν τα στρουμφακια. Ήταν κατι πλασματακια στο βυθο, οργανωμενα σε μια κοινωνια, ακριβως όπως τα στρουμφακια, και περπατουσαν κιόλας (δεν κολυμπουσαν, ήταν στον πατο). Με τα σπιτακια τους, τα άλλα πλασματα, ψαρια κτλ του βυθου, και τις περιπετειες τους. Υπηρχαν και οι κακοι, φυσικά, της ιστοριας, αλλά δεν θυμάμαι τι πλασματα αντιπροσωπευαν.

Δυο περιπετειες τους θυμαμαι. 1) Βρηκαν μια μικροσκοπικη γοργονα (στο μεγεθος τους), που ειχε φυγει απο τις άλλες, γιατι την κοροιδευαν για το μεθεθος της. Ο κακος, θελει να φτιαξει ενα μαγικο φιλτο και χρειαζεται κατι που το εχει η μικρη γοργονα(νομιζω, κατι χτενακια, που ειχε στα μαλλια της). Και οταν φτιαχνει μια μεγεθυντικη συσκευη, για να τα μεγαλωσει, κατά λαθος πετυχαινει την γοργονα, και την φερνει στο κανονικο μεγεθος που εχουν οι γοργονες.

2) Έβαλαν καποιοι, κατι παπαγαλοψαρα, να ακουσουν, και να μεταφερουν, τι λενε αυτά τα πλασματακια. Τελικά τους ανακάλυψαν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λογικά αναφέρεσαι στα Snorkies, όπου οι περιπέτειές τους είχαν δημοσιευτεί και στο περιοδικό ΔΥΟ.

picture.php
 
Ναι, ναι, αυτά λεω. Δεν το ηξερα πως ηταν και σε περιοδικό. Πολυ γλυκουλι παιδικο. Έχω πολυ καλη μνημη, και θυμαμαι τα παντα σχεδον σε μια ιστορια, αλλά παντα μου διεφευγει ο τιτλος. Τωρα μολις τον εβαλα στο youtube, και τα ειδα. Ευχαριστώ πολυ!! :thanx2:
 
Τα επαιζε καθε σαββατο στην εκπομπη του Δημοπουλου οπου εμφανιζοταν και ο Φωντας Λαδοπρακοπουλος. Ηταν το επομενο βημα απο το Ουρανιο τοξο οπου αντι για απλη παρουσιαση επαιζαν και μικρα σκετσακια.
 
The Snorks

Epsaxna poly kairo na vro pos legete auto to cartoon

Vrika ton original titlo...

Alla den thimame pos legonte sta ellinika oute an iparxoume pouthena meteglotismena episodia na thimitho ta niata mou

Mia mikri idea:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nuCq0aZiPT0]YouTube - The Snorks
 
Serial_Dreamer

Πρωτα σε (ξανα) παρακαλω μην γραφεις greeklish Διορθωσε το ποστ σου γραφοντας το στα ελληνικα.

Δευτερον εκανα μεταφορα το ποστ σου γιατι τα The Snorks ανεφερονται στο παρον thread
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια βλεπω να ''ξηλωνομαι'' παλι με την κυκλοφορια των dvd...Anyway προκειται για καρτουν που το ''ελιωνα'' μικρος και να πω τη μαυρη αληθεια τα προτιμουσα απο τα στρουμφς τα οποια σημερα δε θα τα εβλεπα με την καμια.Βαλτε με μεσα σε αυτους που αγοραζαν και το περιοδικο ''ΔΥΟ'' ακριβως γι αυτο το λογο.Μαλιστα ειχα κολλησει και στο υπνοδωματιο μου και τα αυτοκολλητα με το λογοτυπο του καρτουν και του περιοδικου μαζι.
 
με υποτιτλους λιγο δυσκολο να βγουνε διοτι ειναι MOD δηλαδη manufactured on demand!! που σημαινει το θες το παραγγελνεις?? στο καιμε σε dvd!! καλη ποιοτητα καλα τα εξωφυλλα εχει κ αυτοκολλητο πανω στο dvd απλα δεν εχουν special features κ απλα το δισκακι ειναι dvdr!!
 
Αυτό που με προβληματίζει, είναι ότι για όλα αυτά , λένε ότι μπορεί να μην παίζουν σε υπολογιστή (το λέει δηλαδή και στο κάθε DVD της Warner Archive στο amazon).
 
τωρα δεν τα ξερω καλα τα τεχνολογικα αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα!στο λαπτοπ μου!!
 
wheeled warrior είπε:
τωρα δεν τα ξερω καλα τα τεχνολογικα αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα!στο λαπτοπ μου!!

Α, έχεις αγοράσει κάποια ε; Ωραία.. Από amazon;

(πάντως ακριβούτσικα για DVD. Θα μου πεις φέρνουν ταινίες και σειρές που διαφορετικά δε θα έβγαιναν καθόλου)
 
εχω to the flight of dragons και το centurions κ περιμενω the snorks the pirates of dark water the herculoids thundar the barbarian k gobots!! απο ebay αγοραζω αλλα τι να λεμε για τιμες εδω εχουν βγει θυσαυροι!!!
 
Ας εβαζαν τουλάχιστον υπότιτλους ρε [edit]..

Θα καταλάβαινα καλύτερα τους διαλόγους..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα