Σπεράντζα Βρανά "Τολμώ" (1981):Το βιβλίο "σκάνδαλο"

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.362
Αντιδράσεις
529
p5143.jpg



Η Σπεράντζα και η Βαγγελίτσα στα 12:


attachment.php


Η Σπεράντζα και ο Αντώνης στα 13:

attachment.php


attachment.php
 
Το χω διαβάσει και..."έχω πάθει"! :cool:
 
Αχ δεν διαβάζω τπτ γιατί θα το πάρω απο τη βιβλιοθήκη!! Ήθελα καιρό να το διαβάσω αλλά έπαιρνα άλλα βιβλία
 
Αλλος Γκιωνακης μας βρηκε.
 
Και στις συνεντεύξεις της, πάντα κάτι τέτοια έλεγε... :xm:
 
bambinella 100 είπε:
Αλλος Γκιωνακης μας βρηκε.
Αναφέρεται και ο Γκιωνάκης κάπου μέσα στο βιβλίο :) :)

H Σπεράντζα επί κατοχής στα 13 κάνει έρωτα με Ιταλό φαντάρο:

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το βιβλίο αναφέρεται και στις "Τρεις Χάριτες". Το λέει η Ειρήνη (Μίνα Αδαμάκη) όταν διαβάζει τους τίτλους βιβλίων που αγόρασε από έναν πλασιέ η Όλγα, η αδερφή της (Άννα Παναγιωτοπούλου) στο επεισόδιο (α΄ μέρος) που παθαίνει αμνησία.
 
Ο μεγάλος έρωτας με τον Βουτσα
 
Τώρα ως προς το μεγάλο έρωτα, και με βάση το δημοσίευμα, επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω. Εμμονή της Σπεραντζας περισσότερο μου κάνει, αν κ φαίνεται πάρα πολύ συνειδητοποιημενη στο γιατί την είχε επιλέξει. Πολλά πάντως τα παραδείγματα αυτού του "ατυπου ζιγκολικιου" που φαίνεται πολύ να έπαιζε εκείνη την εποχή. Πρόχειρα μου έρχονται Χρήστος Παρλας- Νανά Σκιαδα, Δημήτρης Παπαμιχαήλ- Δέσπω Διαμαντιδου, Νίκος Βερλεκης- Ειρήνη Παππα
 
Τώρα ως προς το μεγάλο έρωτα, και με βάση το δημοσίευμα, επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω. Εμμονή της Σπεραντζας περισσότερο μου κάνει, αν κ φαίνεται πάρα πολύ συνειδητοποιημενη στο γιατί την είχε επιλέξει. Πολλά πάντως τα παραδείγματα αυτού του "ατυπου ζιγκολικιου" που φαίνεται πολύ να έπαιζε εκείνη την εποχή. Πρόχειρα μου έρχονται Χρήστος Παρλας- Νανά Σκιαδα, Δημήτρης Παπαμιχαήλ- Δέσπω Διαμαντιδου, Νίκος Βερλεκης- Ειρήνη Παππα
Όμως λέει πως την ζήλευε παθολογικα

Βρε παιδιά ψάχνω συνεντεύξεις της Σπεράντζας , κειμενα από το βιβλίο της και ολίγον κοκκινιζω. Είναι τολμηρά τα λεγόμενα της και για αυτήν την εποχή πόσο μάλλον για τότε. Διόλου πουριτανη δεν ηταν
 
αριάδνη: Όμως λέει πως την ζήλευε παθολογικα

Ναι, μου το είχε πει και μένα ο ίδιος ο Βουτσάς με τον οποίο είμαστε κολλητοί και πίναμε κάθε πρωί το καφεδάκι μας. Αυτός μου το έφτιαχνε, διότι του το είχα ξεκόψει. "Κώστα μου," του εία πει, "ευχαρίστως να μου λες τον πόνο σου κάθε πρωί, αλλα θα μου φτιάχνεις καφέ". Τι να κάνει, με είχε ανάγκη και συμφώνησε. Τι, δεν με πιστεύετε? Μα αφού το λέω.
 
Όμως λέει πως την ζήλευε παθολογικα
Tην ζηλευε και τον ζηλευε. Μετα απο αλλεπαλληλες σκηνες ζηλοτυπιας και πολυ ξυλο η συμφλιωση γινοταν στο κρεβατι τους.
Με λιγα λογια, μια σχεση εντελως αρρωστημενη και ηλιθια, ανευ λογου υπαρξεως. Ευτυχως που τελικα δεν κατεληξε σε γαμο γιατι το διαζυγιο ηταν κατι παραπανω απο σιγουρο.
 
Πίσω
Μπλουζα