Συνάντηση Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013 (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.383
Τα μπάνια μας τα κάναμε, τα σχολεία άρχισαν, ο καιρός φθινοπώριασε... Ε, καιρός να κάνουμε και τη συνάντησή μας :D

Τί λέτε? Θα "σκάσετε" μύτη το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου στο γνωστό σημείο συνάντησης, Τσιμισκή με Αριστοτέλους (έξω από το ζαχαροπλαστείο) στις 11:30 ?

Το πού θα πάμε θα καθοριστεί εκείνη τη στιγμή. To ακαδημαϊκό τέταρτο θα τηρηθεί για τους αργοπορημένους :p αλλιώς ανταλλάξτε νούμερα κινητών για να βρεθούμε στα σίγουρα.

Συμμετοχές:

  1. Kambia
  2. Τάσος Κριτσιώλης
  3. D@redevil (εκτός απροόπτου,ε! Μην ξεχνιόμαστε!)
  4. Aretara
  5. and1
  6. mariadegrecia
  7. Spybil
  8. Mits
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ μέσα είμαι κι έχω να κάνω μια πρόταση για μετά τον καφέ. Μια και ο βασικός σκοπός των συναντήσεών μας έχει να κάνει με οτιδήποτε έχει σχέση με ρετρό και αναμνήσεις, τι θα λέγατε αν πηγαίναμε όπως θα είμαστε σε γνωστή αλυσίδα junk food για φαγητό; Έτσι, για να θυμηθούμε εκείνα τα ωραία χρόνια που πηγαίναμε βόλτες και μετά καθόμασταν όλοι μαζί παρέα σε κάποιο από αυτά τα καταστήματα και τρώγαμε, σπάγαμε πλάκα και γενικότερα τα κάναμε...american bar;
 
Μέεεεσααααα!!! Ωραία ιδέα, Τάσο!

Να πάμε και να παραγγείλουμε πιτόγυρα / χάμπουργκερ κτλ και να το κάνουμε το μαγαζί κόλαση?! :D

Ου, τέλειο - θα γίνω πάλι δεκαπεντάχρονο, ωέο!

Α, ναι. Δηλώνω κι εγώ συμμετοχή βεβαίως-βεβαίως!
 
Βεβαίως θα φροντίσω να βρίσκομαι εκεί (εκτός απροόπτου). Και μια που μίλησες Τάσο για ρετρο αναμνήσεις έκοψα μερικές φωτογραφίες από τη Θεσσαλονίκη των late '80s για να θυμηθούμε τα παλιά. Η πηγή είναι το γνωστό

που κάνει θραύση στην πόλη μας.
1. Αριστερά το ανέβασμα στην Αγγελάκη με τα γνωστά πορτοκαλί αρθρωτά "διπλά" λεωφορεία του ΟΑΣΘ. Στη μέση το γνωστό σημείο που έχουμε πιει αρκετές φορές καφέ. Δεξιά η τιμημένη αντιπροσωπεία των Yugo-Zastava στη γωνία Εθνικής Αμύνης-Τσιμισκή, δίπλα από το Βρετανικό Συμβούλιο.

aggelaki.jpg

2. Αριστερά η ΕΡΤ-2 τότε, νυν ( ;) . Στη μέση ένα από τα πιο ιστορικά μαγαζιά ειδών πληροφορικής της πόλης, το General Computers, στην Εθνικής Αμύνης. Δεξιά δεν φαίνεται καλά αλλά είναι η τράπεζα ΕΤΒΑ στην παλιά παραλία. Για όσους δεν γνωρίζουν τι σημαίνει είναι Ελληνική Τράπεζα Βιομηχανικής Αναπτύξεως, τότε που υπήρχαν βιομηχανίες...

et2.jpg

3. Αριστερά το κατάστημα Mannix στη συμβολή των οδών Παύλου Μελά και Τσιμισκή. Στη μέση το κατάστημα με τη μυρωδιά που κόβει την ανάσα... Δεξιά η πλατεία Αριστοτέλους, ακόμη προσπελάσιμη από αυτοκίνητα στη συμβολή με Ερμού ενώ φαίνεται και το τότε πολυκατάστημα Κλαουδάτος.

mannix.jpg

4. Στη Νέα Παραλία πλέον. Δυο ιστορικές καφετέριες που δεν υπάρχουν πια. Αριστερά, η Luxemburg, λίγο πριν το τα φανάρια του Ποσειδωνίου. Στη μέση η Αφροδίτη, μετά το Ποσειδώνιο, στην στροφή για Σοφούλη. Δεξιά η ψαροταβέρνα το Πλοίο της Αγάπης, στο ύψος του Ποσειδωνίου.

luxemburg.jpg

5. Και δυο καφετερίες στην Αρετσού. Αριστερά η Μonaco στη συμβολή Πλαστήρα με Χηλής. Δεξιά η Volcano κοντά στην πλατεία Σκρα.

monako.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερό ποστ Αρετάρα. Τα Respect μου σε σένα για την κοπτοραπτική στις εικόνες και στον πιτσιρικά με τον πατέρα του που γύρισαν το βιντεο
 
Να 'σαι καλά admin general:) Περιμένουμε ιστορικές φωτογραφίες (από όποιον δύναται να φέρει) στη συνάντηση!!!
 
Έπαθα την πλάκα μου, Δημοσθένη!.....

Άπειρα respect κι από μένα!....

(μα, τι ωραία χρόνια....)
 
Καλησπέρα παιδιά! Κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι κ γω στην συνάντηση :) καιρός ήταν νομίζω :p D@redevil ετοιμάσου για τσουρεκάκι ;)
 
Αντρίκο μουυυυυ!!!! :flower:

Μας έλειψες! Άντε, έλα να φάμε! :biglaugh:
 
Αχ παιδιά και εγώ θέλω να έρθω αλλά δεν ξέρω γιατί δεν γράφω πολύ στο φόρουμ αυτούς τους μήνες :p ίσως δεν θεωρούμαι μέλος χαχαχαχα
 
Λες? Ε σε ξαναγράφω και είσαι μέλος πλέον και πάλι. Το Σάββατο να είσαι παρούσα :D
 
Μαρία, για να έλθεις σίγουρα σου δίνω ένα απλό κίνητρο: Θα έχω μαζί μου όλα εκείνα που δεν είδες την προηγούμενη φορά όταν έφυγες μετά τον καφέ...Και θα τα φέρω ειδικά για σένα...Τώρα λοιπόν, τι λες;;;;;;
 
Αυτό είναι δέλεαρ χιχι. Αχ πάντα λέω να ψάξω και εγώ τι έχω και όλο το αμελώ. Θα ήθελα να φέρω και εγώ το κατιτίς αλλά πραγματικά δεν έχω τόσα πράματα!
 
Έλα να βλέπω κίνηση. Άντε και τα "νέα" μέλη να κάνουν καμιά εμφάνιση. Θα περάσουμε λιτά και ωραία (όπως πάντα άλλωστε) :D
 
mariadegrecia είπε:
Αυτό είναι δέλεαρ χιχι. Αχ πάντα λέω να ψάξω και εγώ τι έχω και όλο το αμελώ. Θα ήθελα να φέρω και εγώ το κατιτίς αλλά πραγματικά δεν έχω τόσα πράματα!
Δε χρειάζεται ν' "απολογείσαι", βρε Μαρία...Πάνω απ' όλα μετράει η καλή παρέα, η πλάκα κι ενίοτε η αφήγηση ρετρό αναμνήσεων...Δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει καλά και ντε υλικό...
 
Αγαπητοί εν ρετρώ αδερφοί! :D

Σε περίπτωση που κάποιοι αποφασίσετε τελευταία στιγμή να έρθετε ή αν δεν ξέρετε ακόμα, στείλτε ένα πμ σε μένα ή στην Κάμπια, να σας δώσουμε τα κινητά μας, για να επικοινωνήσετε μαζί μας και να σας πούμε πού θα είμαστε! :)
 
Επειδή καιρό έχω να σας δω, ας αφήσω τελικά το μπάνιο για Κυριακή!! Τα λέμε εκεί...
 
Έεεεεεεεεεεεεεεεεετσι :D :D :D :D
 
Καλησπέρα κι από μένα! Λογικά θα έρθω κι εγώ!
 
Καλώς τον! :)

Να ξέρεις, περιμένουμε πάντα το ακαδημαϊκό 15'!

Εγώ και η Κάμπια φοράμε μπλουζάκια με τα nicknames στις πλάτες μας και μπροστά γράφουν retromaniax.gr!

P.S. Αν έχεις ξανάρθει κι απλά δε σε θυμάμαι, σχώρα με! Μια η ώρα, μια η ηλικία.... Άστα! :biglaugh:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα