Συνάντηση Commodore 64 maniacs στη Θεσσαλονίκη! Eκδήλωση ενδιαφέροντος!

D.A.T (Alex)

RetroN00b
Joined
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
25
Αντιδράσεις
0
Καλή σας μέρα στους απανταχού retromaniax's και ειδικότερα στου πορωμένους κατόχους του C-64.

Τί θα λέγατε για την πρώτη συνάντηση χρηστών Commodore 64 -συγκέντρωση χρηστών και των μηχανημάτων τους;

Έχω αυτή την ιδέα καιρό τώρα 'καρφωμένη΄ στο μυαλό μου και αποφάσισα να κάνω μία ερευνα εκδήλωσης ενδιαφέροντος κατα πόσο θα μπορούσαμε να υλοποιήσουμε μία τέτοια συναντηση.

Στη συνάντηση θα υπήρχε ένα είδος 'εκθεσης' με (συλλεκτικά) κομμάτια Commodore και προγράμματα τα οποία θα ΄τρεχουν' live ,κλπ.

Για αρχή θα ήταν καλό νομίζω να κάναμε μια συνάντηση για καφέ για να συζυτήσουμε σχετικά.....

Ο τόπος συνάντησης είναι η Θεσσαλόνίκη και είναι προσκεκλημένοι οι απανταχού C64 maniacs απ'ολη την επικράτεια ,οι όσοι μορούν μα παρευρεθούν!

ΔΗΛΩΣΤΕ το ενδιαφέρον σας εδώ να δούμε αν υπάρχει προοπτική για μιά τέτοια συνάντηση.

ΠΟΣΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ρε παιδιά οι πορωμένοι χρήστες c64 και ειδικότερα στην Θεσσαλόνίκη;

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν ξέρω για Θεσσαλονίκη, αλλά στο Αθηνιστάν είμαστε καμπόσοι. Με τις ευλογίες μου οποιασδήποτε μορφής τέτοια διοργάνωση (ήχος από λιβανιστήρι).
 
συνήθως οι πωρωμένοι με c64 έχουν πάρει και αμίγκα μετά...μάλλον amiga gathering θα κανετε με τιμώμενο και το c64!
 
spyros_s είπε:
συνήθως οι πωρωμένοι με c64 έχουν πάρει και αμίγκα μετά...μάλλον amiga gathering θα κανετε με τιμώμενο και το c64!
..........

http://www.amigathering.gr/ag11.html

Απο τo Amigathering 2010 - Live After Commodore(24 και 25 Απριλίου Θεσσαλονίκη ) ...μολις μια φωτο απο C64 (+ ενα TV-πλανο απο 1541-ΙΙ )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έτσι! Να μας πείτε που και πότε να μαζευτούμε οι Sinclairάδες να τα σπάσουμε!!!!!!!! :p :p:D:D
 
Spyro S θα έλεγα οτι εχεις σε μεγάλο ποσοστό δίκαιο για τους περισότερους απο τους χρήστες C64 που πήραν Amiga όμως παρατήρησα ότι στο amigathering 2010 που έγινε τον Απρίλιο στην πόλη μας (Θεσσαλονίκη) υπήρχε και μια μονο αναφορά σε εναν C64 . Ισως θα έπρεπε την επόμενη φορά να οργλανώσουμε και εμείς με τον C64 κατι αντίστοιχο.

(Υ.Γ Είδα γνωστές φυσιογνωμίες στις φωτο το AMIGA Gathering 2010 και ομολογώ πως δεν είχα ενημρωθεί καθόλου για το γενονός. - γνωρίζει κάποιος κανένα email απο τα μέλη του Amigathering (Θεσ/νικη) νε έρθω σε επαφή μαζί τους - το email info@amigathering.gr μου επιστρέφει 'σφάλμα')

Pooky .. μα κε φυσικά φίλε είστε όλοι ευπρόσδεκτοι...αρκεί να μην αρχίσουμε πάλι τις κόντρες Commodorοβιοι <-> Αmstradακηδες <-> Sinclairάδες χεχε!

ΑΝΤΕ βρε παίδες μπας και βρεθούμε κάποτε όλοι μαζί!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΔΗΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

1. D.A.T (Alex)...

2.

3.

4.

5.

6.

....
 
Αν και ειμαι μεγαλος φαν του 64αρη, μου πεφτει λιγο μακρια η Θεσσαλονικη.

Θα στειλω χαιρετισμους μεσα απο το ιντερνετ, αφου πρωτα συνδεθω με τον c64 !
 
D.A.T (Alex) είπε:
1. D.A.T (Alex)...2.

3.

4.

5.

6.

....
Χωρίς διάθεση προσβολής ή πειράγματος.

Συνήθως στις συναντήσεις Θεσσαλονίκης μαζεύονται 5-6 άτομα όταν αυτές είναι γενικού ρετροπεριεχομένου. Οπότε το 6+ για C64 αποκλειστικά το βλέπω άκρως χλωμό... :xm:
 
Αρχικό μήνυμα απο D.A.T (Alex)

1. D.A.T (Alex)...

2.D.A.T. (Antony)

3.Kostas Zodiac

4.

5.

6.

Θα χωράμε μάλλον σε ενα ταξί όλοι?
 
kokar είπε:
Αρχικό μήνυμα απο D.A.T (Alex) 1. D.A.T (Alex)...

2.D.A.T. (Antony)

3.Kostas Zodiac

4.Tolis (The Brain) -> Τώρα χωρίς μαλλιά

5.

6.

Θα χωράμε μάλλον σε ενα ταξί όλοι?
Λείπει ο Killer Anaconda...
 
επίσης δηλώσανε συμμετοχή τηλεφωνικώς και θα ήταν αδικία να μην τους συμπεριλάβουμε...

1. D.A.T (Alex)...

2.D.A.T. (Antony)

3.Kostas Zodiac

4.Tolis (The Brain) -> Τώρα χωρίς μαλλιά

5.Megalos (Κώστας Δ.......λου) επικοινώνησε μαζί του ο <Τhe Brain>!

6.Lakis FM1 επικοινώνησα μαζί του εγώ

7.

8.

Ωραίοι....

ΑΝΤΕ! να μαζευόμαστε σιγά...σιγά!

'το ταξί το γεμίσαμε' πάντως!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλη φαση μαγκες!

Ας ενεργοποιηθουν και τα υπολοιπα 8bit clubs της συμπρωτευουσας... ;)
 
Άντε, και στα δικά μας, (στην Αθήνα)!
 
Ι ΑΜ ΒΑCK !! Ti νομίζατε ότι ξέχασα το όλο project ? ΟΧΙ... Λίγο οι οικογενειακές υποxρεώσεις λίγο τα άλλα χόμπυ πήγαμε λίγο πίσω αλλά (....κάλιο αργά παρά ποτέ!....).

Λοιπόν σκέφτομαι να κάνουμε καμία νύξη αν μπορούν να μας διαθέσουν κάποιο χώρο , πολιτ. κέντρο κλπ ,θα σας ενημερώσω.

Επίσης να σημειωθεί ότι υπάρχει και κάποιος ιδιόκτητος χώρος (ξενοίκιαστο μαγαζί) αλλά θέλει λίγη δουλειά , βάψιμο και συμμάζεμα για να φιλοξενήσει μια συνάντηση (κατά άνοιξη μεριά γιατί δεν διαθέτει θέρμανση)
 
Ευχομαι καλη επιτυχια και μεγαλη συμμετοχη. Οπου μπορουμε να βοηθησουμε, ριξε φωνη
 
Wally είπε:
Ευχομαι καλη επιτυχια και μεγαλη συμμετοχη. Οπου μπορουμε να βοηθησουμε, ριξε φωνη
Α! ρε wally εισαι και ο πρωτος σε ευχαριστω για την προσφορα σου για βοηθεια.
 
Πίσω
Μπλουζα