Συσκευές Πίτσος

Stormwatch

RetroNuts!
Joined
18 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.611
Αντιδράσεις
261
Πρόσφατα λόγω δουλειάς ανέβηκα στο κτίριο της BSH (Siemens, Bosch, Pitsos, Neff) στην γέφυρα της Βαρυμπόμπης. Οι άνθρωποι εκεί έχουν φτιάξει ένα μικρό μουσείο της Πίτσος με κάποιες πολύ παλιές συσκευές και μου έκανε εντύπωση η γκάμα που είχε η τότε ελληνική εταιρεία. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε και η συλλογή που είχαν από παλιές έντυπες διαφημίσεις και τιμοκαταλόγους. Δυστυχώς πρόλαβα να βγάλω μόνο κάποιες φωτογραφίες απο τις λευκές συσκευές...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ωραιος ,θεος, ευτυχως που εβγαλες και την τηλεοραση αλλιως θα τ'ακουγες,πρεπει να ειναι το Deluxe Μοντελο της Πιτσος αυτη η Τηλεοραση γιατι αν δεν λανθανω εχει και ενσωματωμενο ρολοϊ.


Τhnx.
 
Aardvark είπε:
Ωραιος ,θεος, ευτυχως που εβγαλες και την τηλεοραση αλλιως θα τ'ακουγες,πρεπει να ειναι το Deluxe Μοντελο της Πιτσος αυτη η Τηλεοραση γιατι αν δεν λανθανω εχει και ενσωματωμενο ρολοϊ.
Τhnx.
Απο το στομα μου το πηρες!!Thanks και απο εμενα!!
 
Stormwatch είπε:
Εχω μεινει παγωτο..... :eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O:burn::burn::burn::burn:.....!!!!!!!!!!!!!!

Τετοιο ψυγειο παγου,ακριβως το ιδιο το ειχαμε.....το προλαβα!!!!!!!!

Δυστυχως δεν υπαρχει πια.... :( ....οταν καλουπωνε και εριχνε την βεραντα στο εξοχικο,ο πατερας μου,

χρειαζοταν πολυ μπαζωμα και αναγκαστικα οτι παλιο υπηρχε,το "εθαψε" μεσα.

Που να 'ξερα τοτε.... :precry: ...οτι 30+ χρονια μετα θα γινομουν ρετροκυνηγος.... :D

Stormy.....1.000 ευχαριστω για την φωτο!!!!!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Πολύ ωραίες οι φώτο μπράβο. Έχω κι εγώ υπόψην μου ένα χώρο που μπορώ να τραβήξω φωτογραφίες από παλιές συσκευές, όχι Πίτσος όμως.

Υ.Γ. Δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε και τηλεόραση Πίτσος!!
 
Πανω απο το πλυντηριο φουρνος μικροκυμματων ειναι;; Πολυ προχω για την εποχη.
 
Πολυ ωραια πραγματα! Μπραβο τους που σεβονται και προβαλουν την ιστορια τους.
 
Είχαμε την ίδια τηλεόραση! Απίστευτο. Κάπου ίσως υπάρχει ακόμα, διότι λειτουργούσε μια χαρά όταν την παροπλήσαμε.

ps: Προτιμώ να βλέπω τις παλιές φωτογραφίες των προϊόντων της εταιρίας διότι με τα καινούρια της έχω απογοητευθεί..
 
Πω-πω, τρελό blast from the past η τηλεόραση... Κι εμείς είχαμε αυτήν ακριβώς, μέχρι που πήραμε την πρώτη μας έγχρωμη (γύρω στο '87)! Τι λες τώρα...
 
Ωραιο θεμα. Ειχαμε συσκευες Πιτσος και τις εβλεπα σε πολλα σπιτια.. :beer:
 
Υπάρχει B/S/H και εδώ στο Ηράκλειο, μάλιστα δούλεψα για λίγο αλλά έφυγα γιατί δεν μου άρεσε η πολιτική της. Πραγματικά πολύ καλές συσκευές οι Πίτσος ακόμα και τώρα.900 άτομα δουλεύουν στο εργοστάσιο. Μου 'χει τύχει να επισκευάσω το 2600 πλυντήριο! πραγματικά σκυλιά. Όλες μας οι συσκευές είναι B/S/H. (Και όχι γιατί δούλευα αλλά γιατί είναι καλές). Πρόσφατα πετάξαμε το στενό πλυντήριο Miele και πήραμε Πίτσος. Τέτοιο ψυγείο πάγου έχω στο χωριό αλλά όχι Πίτσος μια μάρκα που κατασκευαζόταν εδώ (!) και πάνω γράφει τηλέφωνο με 3 νούμερα. Είναι σε άριστη κατάσταση και το 'χω βάψει και του λείπει μόνο...η παγοκολώνα για να δουλέψει.
 
Πίσω
Μπλουζα