Σχολικά ντοσιέ

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
Ως συνηθως για αλλο εψαχνα,αλλο βρηκα!!!! :eek:

Home edition ανακαλυψη.... :D

Αυτη την φορα σειρα ειχαν τα ντοσιε που ειχα στο Γυμνασιο την περιοδο 1989 -1991.

attachment.php


Καποια σε καλη κατασταση,καποια με μουντζουρες,καποια λιγο ταλαιπωρημενα....

...οπως και να 'χει παραμενουν ακομα μαχιμα!!!! :)

Για ερωτιαρηδες....
smiley-love006.gif
"]
smiley-love006.gif
[/url]

attachment.php


attachment.php


Για αθλητικα τυπακια....
smiley-sport015.gif
"]
smiley-sport015.gif
[/url]

attachment.php


attachment.php


Για ψαγμενους.... :cool:

attachment.php


attachment.php


Αναμεσα τους και 2 πιο μεγαλα ντοσιε που χρησιμοποιουσα στο μαθημα των Γαλλικων.

(Το παρακατω ντοσιε μπορει να θεωρηθει και συλλεκτικο,μιας και οι Ολυμπιακοι του 1996 δεν εγιναν ποτε στην Αθηνα!)

attachment.php


attachment.php


Ντοσιε για μηχανοβιους.... :D

(Τωρα πως ταιριαξε το Moto Cross με τα Γαλλικα.....παραμενει ανεξηγητο!!!! :eek: )

attachment.php


attachment.php


Απο καλλιγραφια παντως.....σχιζω ο ατιμος!!!!!!!:biglaugh:

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Και μαζί με τα ντοσιέ, τα ρετρό ανταλλακτικά φύλλα ΚΡΙΚ με τη ζώνη, από το ΔΙΕΘΝΕΣ!! Ολοι αυτά χρησιμοποιούσαμε!! Οσο αφορά το ντοσιέ με το Cross.....πιο 80ς πεθαίνεις!!! ;)
 
stayros είπε:
Ως συνηθως για αλλο εψαχνα,αλλο βρηκα!!!! :eek:



attachment.php
Δε σε (μας) χάλασε καθόλου! Με έκπληξη βλέπω ότι το γράμμα π το γράφεις σαν τον πατέρα μου, σαν ω. Μπράβο που τα κράτησες πάντως και μπράβο που τα βρήκες φυσικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία ευρήματα, μπράβο που κρατάς τις αναμνήσεις!

Είχα ντοσιέ μεγέθους Α4 με τον Τομ και Τζέρρυ σε κάποια τάξη στο Δημοτικό, το είχα και στην Α' Γυμνασίου για το μάθημα των Γαλλικών, στη Β' και Γ' Γυμνασίου είχα ένα ντοσιέ μεγέθους Α4 που έγραφε απέξω CATERPILLAR (!). Πάντως τα μικρά ντοσιέ ήταν πιο βολικά, είχα στο Δημοτικό και στο Γυμνάσιο. Πάντα έπαιρνα και πολλά φύλλα σε πακέτο, μαζί με ροδέλες όταν σχίζονταν τα φύλλα, παραπάνω τα ανταλλακτικά φύλλα ΚΡΙΚ ΔΙΕΘΝΕΣ σε πακέτο με τη ζώνη στο εξωφυλλο μου θύμισαν πολλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωωωω, κι εσύ τα έχεις κρατήσει; Εγώ έχω ένα με στρουμφάκια από το Δημοτικό, ένα με δεινόσαυρους και ένα τεράστιο με Χαλκ Χόγκαν καθότι λάτρης του πιτσιρικάς, το οποίο χρησιμοποιώ για αποθήκευση τηλεκαρτών στις ανάλογες ζελατίνες για ντοσιέ!!!
 
pardalotzatziki είπε:
Σαν χθες τα θυμαμαι αυτα τα εξτρα φυλλα ΔΙΕΘΝΕΣ για ντοσιε :)
Νερακι ο χρονος.....δυστυχως.... :xm:

boomer είπε:
Και μαζί με τα ντοσιέ, τα ρετρό ανταλλακτικά φύλλα ΚΡΙΚ με τη ζώνη, από το ΔΙΕΘΝΕΣ!! Ολοι αυτά χρησιμοποιούσαμε!! Οσο αφορά το ντοσιέ με το Cross.....πιο 80ς πεθαίνεις!!! ;)
Κοινες αναμνησεις φιλε boomer!!!! ;)

Το ντοσιε με το Μοto Cross....μη σου πω οτι μου θυμισε τις αναλογες αφισες απο το Αγορι μολις το ειδα!!!!! :)

johnny19818 είπε:
Δε σε (μας) χάλασε καθόλου!
Μα καθολου λεμε!!!! :D

johnny19818 είπε:
Με έκπληξη βλέπω ότι το γράμμα π το γράφεις σαν τον πατέρα μου, σαν ω.
Το εχω κρατησει ακομα αυτο... ;) .

Κατα περιεργο τροπο.... :eek: ....το γραφει ετσι και ο πατερας μου!!!!!

johnny19818 είπε:
Μπράβο που τα κράτησες πάντως και μπράβο που τα βρήκες φυσικά.
Να 'σαι καλα Γιαννη! :thumbup:

BETTY BOOP είπε:
Ωραία ευρήματα, μπράβο που κρατάς τις αναμνήσεις!
Σε ευχαριστω Χριστινακι! :flower:

BETTY BOOP είπε:
Είχα ντοσιέ μεγέθους Α4 με τον Τομ και Τζέρρυ σε κάποια τάξη στο Δημοτικό, το είχα και στην Α' Γυμνασίου για το μάθημα των Γαλλικών, στη Β' και Γ' Γυμνασίου είχα ένα ντοσιέ μεγέθους Α4 που έγραφε απέξω CATERPILLAR (!). Πάντως τα μικρά ντοσιέ ήταν πιο βολικά, είχα στο Δημοτικό και στο Γυμνάσιο. Πάντα έπαιρνα και πολλά φύλλα σε πακέτο, μαζί με ροδέλες όταν σχίζονταν τα φύλλα, παραπάνω τα ανταλλακτικά φύλλα ΚΡΙΚ ΔΙΕΘΝΕΣ σε πακέτο με τη ζώνη στο εξωφυλλο μου θύμισαν πολλά.
Αν εχεις φωτο απο τα ντοσιε, ανεβασε τες...θα εχουν ενδιαφερον! :)

kingtiger077 είπε:
Ωωωω, κι εσύ τα έχεις κρατήσει; Εγώ έχω ένα με στρουμφάκια από το Δημοτικό, ένα με δεινόσαυρους και ένα τεράστιο με Χαλκ Χόγκαν καθότι λάτρης του πιτσιρικάς, το οποίο χρησιμοποιώ για αποθήκευση τηλεκαρτών στις ανάλογες ζελατίνες για ντοσιέ!!!
Βασιλια Τιγρη....εννοειται οτι (επιβαλεται δηλαδη!) μας δειχνεις φωτο.... ;)
 
ντοσιε 1.jpgντοσιέ με τον Τομ και Τζέρρυ, η ετικέτα είναι καινούρια

ντοσιε.jpgντοσιέ CATERPILLAR

και τα δύο ντοσιέ είναι μεγέθους Α4

ντοσιε.jpg

ντοσιε  2.jpg

ΝΤΟΣΙΕ 2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ντοσιέ μεγέθους Α4

NΤΟΣΙΕ 1.jpgη ετικέτα είναι καινούρια

NTOΣΙΕ 2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το 2ο λες και είναι βγαλμένο από βιβλίο "Η Γλώσσα μου" του δημοτικού :) . Επίσης το Pigna Nature μου θυμίζει κάτι.
 
ντοσιέ με το Μικυ και το Γκουφη

IMG_0507.JPGκαι IMG_0508.JPG πισω πλευρά

καποια ντοσιέ είχαν στο εσωτερικό τους γραμμένα σε πλαίσιο, σχολικό πρόγραμμα μαθημάτων για να συμπληρωσει ο μαθητης καθως και μονάδες μετρησης μάζας-μηκους-εμβαδού-όγκου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξεθαψα το πιο αγαπημενο απο τα σχολικα μου ντοσιε, που ειχα αποκτησει καποια στιγμη αρχες με μεσα δεκαετιας 80. Εχει κανει πολλα χιλιομετρα, αλλα δεν υπηρχε περιπτωση να το πεταγα.

Δεχεται σελιδες μεγεθους B5.

P2098212.JPGP2098213.JPGP2098214.JPG

Σημερα μπορει να ειναι vintage και retro, αλλα οταν το πηρα οι υπολογιστες που απεικονιζει ηταν η τρεχουσα τεχνολογια!
 
Πίσω
Μπλουζα