Σύνδεση Mac LCII σε οθόνη VGA

Spectrumas

RetroN00b
Joined
21 Ιουλ 2007
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
0
Δεν θελω να ανοιξω νεο posτ γι αυτο ρωταω απο εδω αν μπορει να μου πει κανενας τι καλωδίο πρεπει να βρω για να συνδεσω με κοινη οθόνη το lcii που εχω...
 
Ανοιξα εγώ νεο θρεντ γιατί έτσι έπρεπε. Για να μπορεί κανείς να λύσει το ίδιο πρόβλημα χωρίς να πσάχνει από δω κι από κει.

Λοιπον στο θεμα μας. Θες αυτό ή ενα παρόμοιο. Ισως να μη σου παίξει αμέσως όμως, γι'αυτό το λόγο υπαρχουν τα διακοπτάκια για να κανεις ρυθμίσεις. Μην παρεις ανταπτορα χωρίς διακοπτάκια, γιατί μόνο από καθαρή τύχη θα εχεις σήμα στην οθόνη. Χρησιμοποιείς το καλώδιο VGA που έχει η οθόνη σου, του συνδέεις τον αντάπτορα και από εκεί στο Mac σου. Αυτός ο αντάπτορας παίζει με όλα τα MAC της σειράς II και όλα τα performa (από το 1987 έως το 1994-95 περίπου). Γι'αυτό λεω να τον αγοράσεις με διακοπτάκια ώστε να σου παίζει και με καποιο αλλο mac που εχεις ή μπορεί να αποκτήσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια θα το δοκιμασω!!

Μηπως ξερεις καποιο μαγαζι απο ελλαδα που ισως εχει κατι τετοιο για πιο γρηγορα...
 
Ούουουου παρα πολλά!!! Με έδρα το ΕΒΑΥ :p . Εξυπακούεται πώς δε θα βρεις τίποτα τετοιο πουθενά στην Ελλάδα! :D

Μονη περίπτωση ίσως να ειναι να βρεις σχέδια να φτιάξεις δικό σου καλώδιο, αλλα πού θα τα βρεις, ουτε αυτό το κσερω.
 
Πίσω
Μπλουζα