Ταισμα της A600

Saulot

RetroNuts!
Joined
14 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.789
Αντιδράσεις
199
Με αφορμή το sensiblegathering, αποφασισα να αναβαθμήσω την Α600.

οπότε παρήγγειλα αυτό και αυτό.

Βέβαια, ηρθάν μετά το gathering αλλα αυτο ήταν αναμενόμενο με την γκαντεμια που με δερνει.

και τα 2 εγκαταστάθηκαν κανονικά, περασα και το work bench 3.1 στην CF με κανονικό install και...

και τωρα τι;

Πως θα περάσω τα πράγματα μέσα στην cf για να μην παιδευομαι με δισκέττες;

Σκεφτομαι να παρω και εξτρα μνημη, εχει κανενας;

εχω ενα null modem serial καλώδιο, και εχω κανει μετατροπη απο adf σε δισκέτα με τις οδηγίες του pontioum αλλα το drive εχει αρχίσει να χαιρετάει...

Μια βοήθεια ρε παιδία...

Ξερετε απο βεσπα;
 
Ας τα παρουμε με τη σειρα. Αν σ'ενδιαφερει να περασεις παιχνιδια στη CF δε βλεπω το λογο γιατι να μην εγκαταστησεις απευθειας το WHDLOAD και μετα να το φορτωσεις με τα πακετα παιχνιδιων που κυκλοφορουν στο ιντερνετ. Δευτερον μια καλη λυση λυση ειναι το Classic Workbench στις διαφορες εκδοσεις του μεσα στο οποιο ειναι ενσωματωμενα αρκετα χρησιμα πραγματακια τα οποια για να τα εβαζες μονος σου θα σπαζοκεφαλιαζες και θα εχανες χρονο. Τριτον οσον αφορα τη μνημη η γνωμη μου ειναι οτι με 1-2 MB που μπορει να βρεις για τη ταπεινη Α600 δουλεια δε θα κανεις με το WHDLOAD. Θα χρειαστεις κατι παραπανω για να εισαι ανετος και αυτο πιστευω οτι θα επιτευχθει οταν με το καλο κυκλοφορησουν ευρυτερα και οι καρτες με τα 8MB για Α600 που ετοιμαζονται αυτο το διαστημα (http://www.a608-amiga.co.uk/). Εγω βεβαια εχοντας προπληρωσει ολο το ποσο περιμενω εδω και κανενα διμηνο αλλα χαλαλι τα 35 ευρω. Για οποια διευκρινιση χρειαστεις εδω ειμαστε. Btw η Α600 ειναι απο τα αγαπημενα μου μοντελα και ειναι αρκετα υποτιμημενη ενω μπορει να αποτελεσει αριστο αμιγκακι για πολλες δουλειες και με πολλες μετατροπες που δε φανταζεσαι (a600.de)
 
Πίσω
Μπλουζα