"Τα βιβλία που αγαπήσαμε" από την Καθημερινή.

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.765
Την επομενη Κυριακη 21/2 η Καθημερινη ξεκιναει καινουργια προσφορα με νεανικα βιβλια. :)

Με ιστοριες οπως: Τομ Σωγερ,Πητερ Παν,Χαιντι κλπ....

 
Ενδιαφερουσα προσφορα!
 
Τι λες καταπληκτικη προσφορα σταυρο σε χιλιοευχαριστουμε ελπιζω να χει και πιο σπανιες σειρες πχ την αννα των αγρων
 
Τα βιβλια που προκειται - συμφωνα με την διαφημιση και τους τιτλους που φαινονται - να κυκλοφορησουν ειναι τα εξης.... :)

Το Νησι των Πειρατων


Οι Περιπετειες του Τομ Σωγερ



Πητερ Παν



Χαιντι η μικρουλα των βουνων



Ο Μικρος Πριγκιπας



Παραμυθι χωρις ονομα



Οι μικρες κυριες



Ο Μογλης το βιβλιο της ζουγλας
 
Μικρες κυριες τον μογλη την χαιντι θα τα παρω
 
Τα βιβλία που αγαπήσαμε


Η διαφημιση για το πρωτο μυθιστορημα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
12715652_1025066117581613_7428042578231448060_n.jpg


το πηρα και είμαι ευχαριστημενη πολύ από την ποιοτητα και δεν θα ναι και διασκευή αλλα ολοκληρο , ατοφιο λοιπόν εγω όλα θα τα τιμήσω
 
αριαδνη είπε:
12715652_1025066117581613_7428042578231448060_n.jpg
το πηρα και είμαι ευχαριστημενη πολύ από την ποιοτητα και δεν θα ναι και διασκευή αλλα ολοκληρο , ατοφιο λοιπόν εγω όλα θα τα τιμήσω
περιμένουμε λοιπόν εντυπώσεις από την ανάγνωση των βιβλίων...
 
Θα τα παρω ολα τωρα που αρχισα..
 
Μια ερωτηση μηπως ξερουμε αν είναι το αυθεντικο κειμενο η είναι διασκευασμένα για νεανικο-παιδικο κοινο; πχ. το νησι των θησαυρών εχει 206 σελίδες
 
συνεχίζουμε με το βιβλίο ''Οι περιπέτεις του Τομ Σογιερ'', δεν ξέρω αν κυκλοφορήσουν με τη σειρά τα βιβλία όπως αναφέρονται στο παραπάνω μήνυμα του Σταυρου...
 
Παιδια το ειχα αλλα το εχασα στο χωριο , στα καπνα μαζι με αλλα βιβλια! Ακριβως με αυτο το εξωφυλλο το περιμενω πως και πως
 
Νομίζω ότι το post αυτό, δεδομένου ότι η προσφορά δεν περιλαμβάνει τα αυθεντικά βιβλία αλλά μια εντελώς άλλης εμφάνισης επανέκδοσή τους, πιο πολύ διαφημιστικό χαρακτήρα έχει. Όποιος τυχόν θέλει τις αρχικές εκδόσεις, θα πρέπει να ψάξει σε κάποιες ρετρότρυπες για να τις βρει (και αν τις βρει...) !

(ας πούμε, όταν έγινε μια αντίστοιχη προσφορά με άλμπουμ Πανίνι των Μουντιάλ, ήταν ακριβώς τα ίδια με τα πρωτότυπα, απλώς αντί για αυτοκόλλητα είχαν τυπωμένες τις φωτογραφίες - ήταν εντελώς σαν να είχες τα πρωτότυπα).
 
Αν δοθει η χαιντι θα σας πω αν ειναι το αυθεντικο
 
αριαδνη είπε:
Αν δοθει η χαιντι θα σας πω αν ειναι το αυθεντικο
Αριαδνη μου,ειναι δεν ειναι αυθεντικο,λιγο ενδιαφερει τον μεσο αναγνωστη που του λειπει και θα το παρει

για να το διαβασει και να το κανει προσθηκη στην συλλογη του. ;)

Μην ξεχνας οτι δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να "ψαχτουν" σε ρετροτρυπες - οπως αναφερθηκε παραπανω - και η κινηση

που εκανε η εφημεριδα ηταν αν μη τι αλλο,πολυ καλη!!! :)

Οπως επισης πολυ καλη ηταν και η προσφορα της επι 3 συνεχομενες εβδομαδες με τα comics του STAR WARS,που εδωσε

την δυνατοτητα σε πολλους που δεν τα ειχαν -αναμεσα τους και εγω - να τα αποκτησουν. :)

Προσωπικα,τετοιες προσπαθειες τις επαινω και δεν τις κατακρινω καθολου,γιατι πιστευω

οτι δεν γινονται ουτε στον βωμο της διαφημισης,ουτε για να γινει ντορος,αλλα για να μπουν καποια

εργα της λογοτεχνιας και των comics σε καθε σπιτι. :)
 
Την χαιντι την βρηκα στο αυθεντικο της κειμενο που ειναι μεγαλο βιβλιο και θα σας πω..τουλαχιστον μην λειπουν και μεγαλα κομματια, την χαιντι που ειχα απο την αγκυρα εκδοσεις 90 ' της ελειπαν σελιδες ολοκληρες

12495242_1028637350557823_9120185253347234886_n.jpg


είναι το ιδιο με αυτό που ειχα παιδι, ιδιο κειμενο, ιδια εικονογραφιση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έτσι, να ζητάμε και αποδείξεις ! Αλλά και κανένα smartphone ρε παιδί, 2016 έχουμε ! :)
 
Ειδε καποιος στην εφημεριδα ποιο βιβλιο θα κυκλοφορησει την επομενη φορα;
 
ΦΖΠ1 είπε:
Έτσι, να ζητάμε και αποδείξεις ! Αλλά και κανένα smartphone ρε παιδί, 2016 έχουμε ! :)
χε χε είναι του πατερα μου και ο καφες και το κινητο καλα και γω που χω ουτε να παρω μα την αληθεια δεν ξερω! θα κυκλοφορησει ο πητερ παν, δεν το χω διαβασει ποτε προσωπικα
 
Πίσω
Μπλουζα