Τα κακώς κείμενα

tsalk

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.719
Αντιδράσεις
920
Τα κακώς κείμενα (198?)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A4%CE%B1_%CE%BA%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CF%82_%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1

....Με ποιόν άλλο με τον Ζάχο Χατζηφωτίου. Προβαλόταν στις αρχές τις δεκαετίας του 90 από την ΕΤ-2, όπου ο γνωστός δημοσιογράφος - κοσμικός (και ότι άλλο) σχολίαζε με τον δικό του καυστικό τρόπο την ελληνική πραγματικότητα και όπως λέει και ο τίτλος τα κακώς κείμενα του τόπου μας.

Ακολουθούν οι τίτλοι της σειράς και θα επανέλθω και με ένα μικρό απόσπασμα σύντομα.


[edit] To video έχει αφαιρεθεί καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί λόγω ειδοποιήσεων για παράβαση πνευματικών δικαιωμάτων[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Zαχος Χατζηφωτιου. Και με την ιδιοτητα του συγγραφεως, εκτος των αλλων, με καμποσα βιβλια στο ενεργητικο του. Προσωπικα μου ειναι συμπαθεστατος και τον εκτιμω πολυ.

Εντυπωση μου κανει που τα Κακως Κειμενα εχουν την ιδια μουσικη με το Πενταλεπτο του Ζαχου Χατζηφωτιου, απο τη δεκαετια του '70.

Ο Ζαχος ειναι αειθαλης και παντοτε απολαυστικος, ασχετως χρονολογιων.
 
Ο άνθρωπος αυτός ήταν και είναι ένα απο τα κακώς κείμενα και της τηλεόρασης και της κοινωνικής ζωής γενικότερα.Δόξα τω θεώ που τώρα πια βλέπουμε στην τηλεόραση την αρχοντομουτσουνάρα του αραιά και που :D
 
Ειμαι μεγας φαν του κυριου Ζαχου!

Εχει εκπληκτικο χιουμορ ακομα και μεσα στη μονιμη τσαντιλα του, τα βιβλια του ειναι πανεξυπνα και φοβερα διασκεδαστικα, μιλα απολαυστικα Ελληνικα, ξερει να καταγραφει τις πλουσιες αναμνησεις του, οι στυλιστικες του επιλογες ειναι παντα καλτ κτλ

Mετα τον Χατζηφωτιου σταματησε η εννοια του χρονικογραφου στον Ελληνικο τυπο. Ο τελευταιος Ελλην μπον βιβερ.

Ζαχος rulez!

Αν δεν ηταν ετσι ελαφρως οξυθυμος οπως ειναι τον τελευταιο καιρο, θα ηταν σιγουρος στοχος του Interview Team.
 
Να δω ποιος θα του πάρει συνέντευξη...

Πάντως μετά από ένα διάστημα που χάθηκε, ήρθε η Pixar με το UP! και τον επανέφερε στο προσκήνιο :D

picture.php


Συμφωνώ σε όσα έγραψε ο Wally
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φυσικά συνέντευξη θα μας δώσει ατην Μύκονο όπου λογικά παραθερίιζει την καλοκαιρινή περίοδο.

Οπότε ο Νάσος να ετοιμάζεται!!!!!

(Αστιεύομαι)
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Κανονικα ο Χατζηφωτιου επρεπε να παρει δικαιωματα απο την Pixar!
 
Wally, ο Ζαχουλης - ετσι τον αποκαλουσα παντα λογω λατρειας - ηταν ανεκαθεν οξυθυμος. Αυτο το εχω καταλαβει απο οσα βιβλια του εχω διαβασει, εκ των οποιων καποια γραφτηκαν δεκαετιες πριν.

Στο αυτοβιογραφικο του βιβλιο για τη Τζενη Καρεζη υπαρχει μια χαρακτηριστικη φωτογραφια απο την γαμηλια τελετη, οπου ο Ζαχουλης ριχνει ενα πολυ εκνευρισμενο βλεμμα προς τον παπα και η λεζαντα γραφει:

"Εδω αγριοκοιταζω τον παπα γιατι αργουσε να τα πει" !!!
 
Και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια απολαύστε τον κ. Ζάχο (ή Ζαχούλη)

Ορίστε το απόσπασμα που σας υποσχέθηκα.


[edit] To video έχει αφαιρεθεί καθώς ο λογαριασμός με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί λόγω ειδοποιήσεων για παράβαση πνευματικών δικαιωμάτων[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια νεα για τους φανς του Χατζηφωτιου.

Στο νεο καναλι του Κουρη (Contra Channel θα εκπεμπει στησυχνοτητα που ειναι τωρα το ΤηλεΦως) ο Ζαχος θα εχει καθημερινη εκπομπη ολιγολεπτου σχολιασμου της επικαιροτητας.

Καλη φαση!
 
Wally, μηπως τυχαινει να εχεις ακουσει απο ποτε ξεκιναει αυτο, και τι ωρα θα προβαλλεται?
 
Θεωρητικα το καναλι ξεκινα τελη Αυγουστου αλλα δεν εχω βρει καποιο προγραμμα εκπομπων.
 
Wally είπε:
Ωραια νεα για τους φανς του Χατζηφωτιου.
Στο νεο καναλι του Κουρη (Contra Channel θα εκπεμπει στησυχνοτητα που ειναι τωρα το ΤηλεΦως) ο Ζαχος θα εχει καθημερινη εκπομπη ολιγολεπτου σχολιασμου της επικαιροτητας.

Καλη φαση!
Δηλαδή εμείς οι Βορειοελλαδίτες δεν θα βλέπουμε Ζαχούκο?

Ξέρει κανείς αν θα είναι παννελήνιας εμβέλειας το νέο κανάλι?
 
Ωραια!

Οποιος ακουσει πρωτος για ημερα και ωρα εναρξης της εκπομπης του Ζαχουλη, ας δωσει σημα εδω.
 
Άλλη μια φορά που συγκινούμαι εδώ μέσα! Τελικά ήταν το "Mack The Knife" το τραγούδι που μου άρεσε να ακούω στους τίτλους τότε.

Να'σαι καλά tsalk που ανέβασες αυτά τα βίντεο, και Wally που το υπέδειξες. :D
 
πληροφοριακα το καναλι αυτο που αναφερεται ξεκινα δευτερα 6 του τρεχοντος μηνος.

οσο για την μυκονο,το τελευταιο μερος που θα ηθελε να βρισκεται σημερα ο κ. Χατζηφωτιου ειναι η ανθρωποχλωριδα και πανιδα της νησου,παντα αναφερομενοι στη σημερινη κατασταση της και συμφωνα με τις αποψεις του.
 
Οι τίτλοι τέλους της εκπομπής:

[video=youtube_share;vt0Wl0uzzns]

 
Mιας και το απόσπασμα από την εκπομπή του Ζάχου Χατζηφωτίου δεν είναι διαθέσιμο εδώ πολύ καιρό, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να επανέλθει πάλι

Δικό σας......

 
Πίσω
Μπλουζα