Τα λογότυπα της ΕΡΤ που δεν πρόκειται να ξαναδούμε...

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.133
Αντιδράσεις
48.307
Μια "μικρή βόλτα" στα λογότυπα της ΕΡΤ που δεν πρόκειται να ξαναδούμε ποτέ... :( Αν ξέχασα κάτι φυσικά και να το συμπληρώσετε...

 


2.jpg
Προβολή συνημμένου 81933

1.jpg
Προβολή συνημμένου 81934

16.jpg
Προβολή συνημμένου 81935

15.jpg
Προβολή συνημμένου 81936

4.jpg
Προβολή συνημμένου 81937

6.jpg
Προβολή συνημμένου 81938

10.jpg
Προβολή συνημμένου 81939

3.jpg
Προβολή συνημμένου 81940

5.jpg
Προβολή συνημμένου 81941

8.jpg
Προβολή συνημμένου 81942

9.jpg
Προβολή συνημμένου 81943

13.jpg
Προβολή συνημμένου 81944

12.jpg
Προβολή συνημμένου 81945

7.jpg


11.jpg
Προβολή συνημμένου 81946

[edit] Δεν είναι επίσημο το σήμα αυτό [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία τα λογότυπα φίλε tonytony, αλλά "μηδένα προ του τέλους μακάριζε"...

Βιάζεσαι λίγο - ακόμα το θέμα είναι ανοιχτό - ας δούμε τι θα συμβεί τελικά... :)
 
bernard.c είπε:
Ωραία τα λογότυπα φίλε tonytony, αλλά "μηδένα προ του τέλους μακάριζε"...Βιάζεσαι λίγο - ακόμα το θέμα είναι ανοιχτό - ας δούμε τι θα συμβεί τελικά... :)
Σωστά για να δούμε τι θα γίνει τελικά.

Μέχρι τότε όμως ας προσθέσω και εγώ ακόμα ένα

attachment.php
 
[edit] off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Μέχρι τότε όμως ας προσθέσω και εγώ ακόμα ένα

attachment.php
Κατα την γνωμη μου το καλυτερο σημα της ΕΡΤ που ποτε δεν καταλαβα γιατι αλλαξε.....
 
Μάλλον άλλαξε γιατί παραπέμπει στις παλιές "στρεβλές" οθόνες με καθοδικό σωλήνα.

Υπάρχει κάπου το περίφημο λογότυπο της διακοπής με το ψαλίδι; (έδειχνε μια ταινία να κόβεται με ψαλίδι)

Επίσης πρέπει κάτι να υπήρχε και για την Εκπαιδευτική Τηλεόραση ("Υπουργείο Παιδείας-ΕΡΤ"), αλλά δε το θυμάμε καθόλου.
 
ΦΖΠ1 είπε:
Μάλλον άλλαξε γιατί παραπέμπει στις παλιές "στρεβλές" οθόνες με καθοδικό σωλήνα.Υπάρχει κάπου το περίφημο λογότυπο της διακοπής με το ψαλίδι; (έδειχνε μια ταινία να κόβεται με ψαλίδι)

Επίσης πρέπει κάτι να υπήρχε και για την Εκπαιδευτική Τηλεόραση ("Υπουργείο Παιδείας-ΕΡΤ"), αλλά δε το θυμάμε καθόλου.
To σημα ειχε αλλαξει πολυ πριν την ελευση των νεων τηλεορασεων...το ΡΙΚ δηλαδη τι θα επρεπε να κανει που ενω σημαινει Ραδιοφωνικο Ιδρυμα Κυπρου ειναι τηλεοπτικο καναλι?
 
[edit]off topic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] off topic [edit]
 
1. Το θέμα κλειδώνει καθώς υπάρχουν ήδη θέματα για τα σήματα της κρατικής τηλεόρασης.

[h=1]Το σήμα της ΥΕΝΕΔ / ΕΡΤ2 / ΕΤ2[/h][h=1]Το σήμα της ΕΡΤ / ΕΤ1[/h]

2. Το σήμα με την κλειδαριά και την αλυσίδα αφαιρέθηκε καθώς δεν είναι (νομίζω) επίσημο [αν κάνω λάθος διορθώστε με παρακαλώ και το επαναφέρω]

3. Tα off topic διαγράφηκαν.
 
Πίσω
Μπλουζα