Τα Gameboy πραγματάκια μου!

Ajax87

Human RetroDatabase
Joined
20 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.565
Αντιδράσεις
466
Εβγαλα τα Gameboy πραγματακια μου για να τα τακτοποιησω λογω καποιων νεων αποκτηματων και τα εβγαλα μερικες φωτο να σας τα δειξω :p .

Προβολή συνημμένου 115914

Προβολή συνημμένου 115915

Προβολή συνημμένου 115916

Προβολή συνημμένου 115917

ps.το Golden Sun 1 δεν εχει βιβλιαρακι ειναι σκετο το κουτι και κασσετακι , To final fantasy 1+2 δεν ειναι σφραγισμενο απλα εχω ανοιξει μονο το πανω μερος του ναυλον και το ποκεμον red το εχω 2 φορες με κουτι και χωρις ... οι κονσολες ειναι γαλαζιο Sp ags 101 , μοβ Sp ags 001 , απλο ασπρο Advance και το πρασινο/μπλε Gb Color . Εχω και ενα απλο Gameboy αλλα ειναι χαλασμενο :( (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?25771-%CD%E5%EA%F1%FC-Gameboy)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αρκετο πραμα βλεπω,ενα κουτατο και μπολικα κονσολια.


Πολυ ωραια.
 
Thanks Aard!

Με κουτια ειναι 7! 1του απλου gameboy και 6 του advance... Εσυ μονο του απλου μετρας ; :p
 
Ωραία πράγματα Γιάννη. Χρειάζεσαι και το original Game Boy (λειτουργικό) και είσαι κομπλέ. Το μαύρο κασσετάκι του Batman Forever είναι limited edition :p ;
 
johnny19818 είπε:
Ωραία πράγματα Γιάννη. Χρειάζεσαι και το original Game Boy (λειτουργικό) και είσαι κομπλέ. Το μαύρο κασσετάκι του Batman Forever είναι limited edition :p ;
Ναι το Batman ειναι υπερσπανια εκδοση, μοναδικο κομματι!! :p

Thanks Johnny!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Thanks Aard! Με κουτια ειναι 7! 1του απλου gameboy και 6 του advance... Εσυ μονο του απλου μετρας ; :p
Χα δεν το πα και καλα,ενα σφραγισμενο ηθελα να πω,ετσι μου φαινεται το ενα FF..


 
Aardvark είπε:
Χα δεν το πα και καλα,ενα σφραγισμενο ηθελα να πω,ετσι μου φαινεται το FF..

Δεν μας διαβαζεις... Δεν ειναι σφραγισμενο, διαβασε και το ps. στο τελος :p

Ετσι και αλλιως τι νοημα εχει να το κρατησω σφραγισμενο τα παιχνιδια αφου τα παιρνω για να τα παιξω :D .
 
Nαι να το κραταγες σφραγισμενο και να παιρνες ενα κασσετακι σκετο να το παιζεις.


Anyway.
:p
 
Aardvark είπε:
Nαι να το κραταγες σφραγισμενο και να παιρνες ενα κασσετακι σκετο να το παιζεις.
Anyway.
:p
Αυτα τα κολπα ειναι για τους συλλεκτες :p . Δεν με ενδιαφερουν τα σφραγισμενα :) .
 
Ωραίος Γιάννη! Όμορφη συλλογή! :thumbup:
 
Ajax87 είπε:
Αυτα τα κολπα ειναι για τους συλλεκτες :p . Δεν με ενδιαφερουν τα σφραγισμενα :) .
Χμμ εισαι διχασμενος ,εχεις το μικροβιο αλλα δεν εισαι και σιγουρος τι θες να κανεις,αποδειξη οτι εσκισες μονο το πανω μερος και οχι ολη την ζελατινα.
 
stratos84 είπε:
Ωραίος Γιάννη! Όμορφη συλλογή! :thumbup:
Ευχαριστω Στρατο να σαι καλα!

Aardvark είπε:
Χμμ εισαι διχασμενος ,εχεις το μικροβιο αλλα δεν εισαι και σιγουρος τι θες να κανεις,αποδειξη οτι εσκισες μονο το πανω μερος και οχι ολη την ζελατινα.


Η αληθεια ειναι οτι οταν το ειδα σφραγισμενο το λυπηθηκα αλλα μετα κυριαρχησε η λογικη και τουλαχιστον το εκανα προσεκτικα ωστε να μεινει η ζελατινα :p .
 
Τα παιχνίδια είναι για να τα παίζουμε! Όχι για να τα κρεμάμε κορνίζα! (Προσωπική άποψη πάντα!)

Για μένα η μισή αξία του κάθε παιχνιδιού, γκάτζετ κλπ, εξαργυρώνεται με το να ανοίγω τη συσκευασία και να ανακαλύπτω τα πραγματάκια που έχει μέσα :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stratos84 είπε:
Τα παιχνίδια είναι για να τα παίζουμε! Όχι για να τα κρεμάμε κορνίζα! (Προσωπική άποψη πάντα!)Για μένα η μισή αξία του κάθε παιχνιδιού, γκάτζετ κλπ, εξαργυρώνεται με το να ανοίγω τη συσκευασία και να ανακαλύπτω τα πραγματάκια που έχει μέσα :p
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Nαι καλα ,να σας δω να πεφτει στα χερια σας κανα δωρακι πχ Castlevania για PS1 σε ζελατινα που χτυπαει τριψηφιο νουμερο να σας δω απο μια μερια να το ανοιγετε να το παιζετε. :p
 
Κάνεις πλάκα!! Πες μου πως δεν έχεις GAMEBOY-DMG

:ban:
 
Δεν εχω κανενα που να δουλευει :p , το 1ο που ειχα μου χαλασε οταν ημουν μικρος (μαλλον πεταχτηκε στα σκουπιδια...) και το 2ο μου το εδωσαν χαλασμενο και δεν μπορω να το φτιαξω (http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?25771-%CD%E5%EA%F1%FC-Gameboy )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ίσως μπορούμε να το φτιάξουμε. Θα ήθελα να του ρίξω μια ματιά πάντως όταν έχω χρόνο. Δεν έβγαλες άκρη ε?
 
Μπα δεν εβγαλα ακρη , αλλα τωρα που το θυμηθηκα θα το ξαναψαξω λιγο... μπας και κανω τιποτα.
 
Δε μας είπες όμως, ποιο είναι το αγαπημένο σου;
 
Πίσω
Μπλουζα