Τελικά είμαστε πλούσιος λαός.

maxcomgr

Retro Member
Joined
8 Νοέ 2007
Μηνύματα
112
Αντιδράσεις
1
Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι στην Ελλάδα η ακρίβεια, μικροί μισθοί κτλπ είναι μούφα.

Θα μου πείτε πως καταλήγεις στο συμπέρασμα ή σταμάτα να λες μλκιες.

Αλλά εγώ βλέπω τις παρακάτω περιπτώσεις και "αναρωτιούμε".

1)Φτιάχνουμε PC σούπερ ντούπερ με διπλές κάρτες γραφικών, επεξεργαστές, ειδικές μνήμες υδροψύξεις κτλπ. Τα οποία κάνουν κάτι χιλιάρικα και συνέχεια τα ανβαθμίζουμε, για να "παίζουμε παιχνίδια". Άσε που και η ισχύς που τραβάνε είναι κάτι κιλοβάτ.

2)Παίρνουμε κονσόλες που κάνουν 400 με 600 euros και αγοράζουμε κάτι τελεοράσεις τον 1200+ euros. Μερικοί μάλιστα έχουν και δύο και τρεις κονσόλες σπίτι τους.

3)Άσε τα ηχοσυστήματα 5.1 που κοστίζουν ένα κάρο λεφτά και αυτά.

4)Αγοράζουμε παιχνίδια των 40 με 70 euros, χώρια τις συλλεκτικές εκδόσεις που ξεπερνάνε και τα 100 καμμιά φορά.

Άρα γιατί γκρινιάζουμε για τα ενοίκια, την βενζίνη και πόσο πήγε η ντομάτα;

Μήπως είμαστε μέσα ένα καινούριο είδος "Matrix", μήπως πήραμε το κόκκινο χαπάκι τελικά. :precry:
 
Παροτι το θεμα (σαν ερωτηση) ειναι καλοδιατυπωμενο - θιγει τους Κανονισμους Λειτουργιας που ρητα δεν επιτρεπουν Πολιτικο-κοινωνικο-θρησκευτικα θεματα.

Εδω και καιρο εχουμε καταληξει οτι τετοιες συζητησεις (οσο ενδιαφερουσες και να ειναι) καταληγουν παντα σε αψιμαχιες και οργιλες αντιδρασεις που μονο εντος του πνευματος του GRM δεν ειναι.

Λυπαμαι - μιας και η απορια σου maxcomgr ηταν πολυ λογικη - αλλα ειμαι αναγκασμενος να κλειδωσω το παρον και να συστησω και στους υπολοιπους φιλους μας να αποφευγουν τετοια θεματα στο μελλον.
 
Πίσω
Μπλουζα