Της Ελλάδος τα Παιδιά (1993 ANT1)

rigardie

RetroAdept
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
898
Αντιδράσεις
19
Της Ελλάδος τα Παιδιά

ΑΝΤ1 - 1993


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Της_Ελλάδος_τα_παιδιά

Κωμική σειρά του ΑΝΤ1 TV, που κράτησε 2 σεζόν, με το Γιάννη Μπέζο στο ρόλο του σμήναρχου Κάκαλου.

Ξέρει κανένας που μπορούμε να τα βρούμε συγκεντρωμένα τα επεισόδια??

Έχω μόνο αυτό με τον μεγάλο Κώστα Γκουσκουνη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και εγω τα θελω απο τις αγαπημενες μου σειρες ever

γκαγκαλος rules

θα δειτε τι θα παθετε? θειικη ατακα χλαπατσας θεος!
 
καποια επεισοδεια εχω γραψει σε dvd , αλλα ειναι γυρω στα 10-12
 
δωσε και σωσε. 10 επεισοδια καλα ειναι καπου θα βρουμε και τα υπολοιπα...
 
Εχω καταφερει να μαζεψω 25 επεισοδια(διαφορες ποιοτητες)περιπου 5,20 GB κυκλοφορουν στο DC++ αρκετα αλλα πουθενα δεν τα εχω δει καπου ολα συγκεντρωμενα... :icon_cry:
 
Τα εχω σχεδον ολα...(σε διαφορες ποιοτητες....)

Ζητημα να μου λειπουν 3-4 επεισοδια απο τον πρωτο κυκλο....και 1-2 απο τον δευτερο....
 
Ποσα επεισοδια εχουν προβληθει συνολικα;
 
χλαπάτσας rules!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καθε φορά που βλεπω αυτην την σειρά, καταλαβαίνω πόσο μπροστα ήταν. Ειδικά οταν πήγα και εγώ φαντάρος και μπόρεσαν να καταλάβω το χιούμορ τους καλύτερα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με μια μικρη διαφορα...

Τα "παιδια" στη σειρα ΔΕΝ εκαναν φανταροι... Βυσματα στη αεροπορια ηταν :D
 
Παιδιά θα ήθελα παρακαλώ αν γνωρίζει κανείς την σωστή σειρά των επεισοδίων να φτιάξει μια λίστα να την δούμε όλοι! Έχω φάει τον κόσμο, τα επεισόδια τα έχω βρει όλα (ή τουλάχιστον έτσι ισχυρίζεται το παλικάρι που τα'χει ανεβάσει) και είναι με αλφαβητική σειρά... Ξέρει κανείς την σωστή σειρά προβολής των κύκλων; Δύο είπαμε σαιζόν είναι, έτσι; :thanx2:
 
Έχω μια απορία. Στη 2η σεζόν της σειράς (1994-1995) και στο επεισόδιο "Πρωινός καφές" κάνει guest η Ρούλα Κορομηλά ως παρουσιάστρια της εκπομπής. Πώς γίνεται αυτό εφόσον εκείνη τη χρονιά (1994-1995) παρουσιάστρια του Πρωινού καφέ ήταν η Πόπη Χατζηδημητρίου?
 
konkar είπε:
Έχω μια απορία. Στη 2η σεζόν της σειράς (1994-1995) και στο επεισόδιο "Πρωινός καφές" κάνει guest η Ρούλα Κορομηλά ως παρουσιάστρια της εκπομπής. Πώς γίνεται αυτό εφόσον εκείνη τη χρονιά (1994-1995) παρουσιάστρια του Πρωινού καφέ ήταν η Πόπη Χατζηδημητρίου?
από την 1η σεζόν είναι αγαπητέ μου 1993-1994 πριν φύγει η Ρούλα στο mega.
 
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ αλλά γιατί στη Retrodb το επεισόδιο είναι καταχωρημένο στη 2η σεζόν????
 
δεν θα ειχε ενδιαφερον ενα reunion των συντελεστων ωστε να εβγαζαν 1-2 επεισοδια 20 χρονια μετα;

Κατα τη γνωμη μου δεν θα εχανε τη μαγεια του, ισα-ισα που θα την ξαναεφερνε στην επιφανεια, και θα ηταν ακρως πετυχημενο και ξεκαρδιστικο
 
Οντως! Αλλωστε να εξαιρεσουμε τον Μπεζο στο "Εκεινες και εγω" κανεις απο τους συντελεστες δεν ειχε μεγαλυτερη τηλεοπτικη επιτυχια μετα.
 
έχω δει τη σειρά και μου άρεσαν περισσότερο ο Κάκαλος (Γιάννης Μπέζος) και ο Ντάλλας (Γιάννης Σαββιδάκης). Πιστεύω ότι τα επεισόδια του πρώτου κύκλου (1993-1994) ήταν πιο επιτυχημένα...Τη δεύτερη σεζόν (1994-1995) η ομάδα μετακόμισε στο Επτάγωνο (!) και προστέθηκαν η Λίτσα ως γραμματέας (Ρένια Λουιζίδου) και ο Τζατζλέας (Τάσος Κωστής)...
 
πολυ ωραια σειρα,τρελο γελιο

και οποτε το βαζει επαναληψη το βλεπω
 
προσωπικα ειναι η αγαπημενη μου....ξενερωνω που ο αντ1 βαζει μονιμως επαναληψεις τις σειρες του Ρωμα που ειναι ελεος και δεν λενε να βαλουν της Ελλαδος τα παιδια εστω μια φορα το χρονο κανα καλοκαιρι κλπ...εχουμε πηξει στο Κωνσταντινου κ ελενης.
 
Πίσω
Μπλουζα