Τι έσωσε τον χαρακτήρα του Άλμπερτ;

Arwyn-t

RetroActive
Joined
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
237
Αντιδράσεις
1
Εισαι ορφανός. Κληρονόμος μιας τεραστιας περιουσιας. Εχεις μια στριγγλα θεια. Χανεις την αδελφη σου. Μεγαλωνεις σε απομονωση απο τον υπολοιπο κοσμο ή υποχρεωμενος να λες ψεμματα για το ποιος εισαι. Χανεις και τον ανηψιο σου μετα. :tsktsk:

Χρειαζονται πολλα ακομα για να σου στριψει; Δεν φτανουνε αυτα για να καβαλησεις το καλαμι και να το παιζεις καποιος και κάπως; Για δειτε τον Τερρυ, με τα τοσα αρνητικα βιωματα, μεχρι να τον στρωσει λιγο η Καντυ, ητανε ενας σνομπ "αλητης" (εμφαση στα εισαγωγικα για να μη μου την πουνε οι τερρυκιες) και μισος.

Τι έσωσε τον Άλμπερτ;; :confused:

Περιμενω τις αποψεις σας και μετα θα σας πω τη δικη μου.

:flower:
 
Θα σου έστελνα μιά εκτυπωσούλα από το φανφικ που ετοιμάζω και έχει ακριβώς αυτό σαν περιεχόμενο.

Αλλά... είναι υπερβολικά νωρίς ακόμη. :D

Ο Άλμπερτ κρύβει αναμβίβολα μεγάλο πόνο μέσα του.

Μέσα από όλους αυτούς τους θανάτους και τη μοναξιά, αναγκάζεσαι να μεγαλώσεις εκτιμώντας άλλα πράγματα.

Το χρήμα δε βοήθησε τον Άλμπερτ να κρατήσει τους ανθρώπους του κοντά του.

Και αυτοί που θεωρητικά έμεναν κοντά του, δεν αντιμετώπιζαν τον Άλμπερτ

σαν παιδί, αλλά σα κληρονόμο.

Ο Άλμπερτ όμως έπρεπε να μοιραστεί την αγάπη του να δείξει τη χαρά του και να μετριάσει τη λύπη του.

Ευτυχώς που είχε την καρδιά του ανοιχτή να θαυμάσει τη φύση γύρω του να την αγαπήσει και να αποκτήσει φίλους που ήθελαν να είναι μαζί του αδιαφορώντας για την περιουσία του.

Και τα τετράποδα είναι σχεδόν πάντα καλύτερη παρέα από πολλά δίποδα...

persooncleih8.jpg
 
Αγαπητη arwyn-t κανεις ενα μεγαλο λαθος συγκρινοντας τον Αλμπερτ με τον Τερρυ. Ο Αλμπερτ μπορει να εχασε τους γονεις του απο ατυχημα, αλλα ποτε δεν ενιωσε την απορριψη και την στερηση της αγαπης, οπως ο Τερρυ.

Ο Αλμπερτ δεν ειδε ποτε την μητερα του να τον αρνειται, ουτε τον πατερα του να παντρευεται με μια αλλη γυναικα, να φτιαχνει μια αλλη οικογενεια και να αδιαφορει γι'αυτον. Το να χασεις καποιον που αγαπας ειναι σιγουρα τρομερη απωλεια, αλλα κανείς δεν μπορει να τα βαλει με τον θανατο. Ο θανατος δεν ειναι ελευθερη επιλογη, ειναι αναποφευκτο γεγονος. Αλλα ακομα και μετα τον θανατο ενος τοσο αγαπημενου προσωπου, οπως οι γονεις, τα αδερφια, τα ανηψια, η αγαπη μας γι'αυτους δεν σταματα ποτε. Παντα τους εχουμε μεσα μας και οσο χτυπαει η καρδια μας ζουν κ'αυτοι. Δεν ξερω αν εχεις βιωσει μια τετοια απωλεια (ευχομαι να μην εχεις), αλλα επειδη το εχω ζησει μπορω να σε διαβεβαιωσω γι'αυτα που λεω -φυσικα ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Μπορει η θεια Ελρου να ηταν αναποδη και στριμμενη, αλλα ποτε κανεις δεν αμφισβητησε την αγαπη της για τα εγγονια-ανηψια της. Μαλιστα τους ειχε μεγαλη αδυναμια και για χαρη τους αποφασισε να αποδεχτει την Καντυ στην οικογενεια των Αρντλευ.

Απο την αλλη, και ο Αλμπερτ εχει πολλα στοιχεια του Τερρυ: ειναι ενας επαναστατης, δεν θελει να μενει στην επαυλη, προτιμα το υπαιθρο και τα ζωα, στο Λονδινο μενει στο ζωολογικο κηπο, διεκδικει, αγωνιζεται, ακομα και παραπλανα την Καντυ για να βρεθει κοντα της. Ο Αλμπερτ λοιπον εχει πολλα στοιχεια του Τερρυ, και το αντιστροφο. Ο Τερρυ ομοιαζει με τον Αλμπερτ, γι'αυτο εναι και καλοι φιλοι.

Παρομοιοι χαρακτηρισμοι, εντος και εκτος εισαγωγικων, δεν ειναι ευπροσδεκτοι στο grm, ειδικα μετα την προσωπικη μου προϋπηρεσια σε αλλα φορουμ και τις συνεπειες που μπορουν αυτοι οι χαρακτηρισμοι να προκαλεσουν. Οποιος καει στο χυλο, φυσαει και το γιαουρτι, ελεγε η γλυκια μου γιαγια, που δυστυχως δεν ζει πια.
 
Ωραια τα λες, Juanita! Συμφωνω απόλυτα! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Για μενα αυτα που σωσανε τον Αλμπερτ είναι:

1. Η φυση και τα ζωα. Ειναι απιστευτο το ποσο σε χαλαρωνουνε και σου δινουνε γαληνη και συντροφια οταν το χρειαζεσαι. Βλεπουνε την καρδια σου, οχι την κληρονομια σου.

2. Ο Τζωρτζ. Πιστευω οτι μετα την Ροζμαρυ, ο Τζωρτζ ανελαβε να κρατησει σώο τον Αλμπερτ. Ητανε το τελευταιο στηριγμα.

3. Ας φανει χαζο, αλλα ειναι και θεμα γονιδίων, είναι και θέμα DNA, φύσης, κατασκευής. Μη γελάτε, είναι βιολογικά καρατσεκαρισμένο. Έχεις ως ενα βαθμο και καποια βασικα στοιχεια απο μέσα σου. Αμα έχεις γερό σκαρί και καλή ψυχη, τότε και με όλα τα παραπάνω μαζί επιβιώνεις. Δε λέμε το πόσο μοιάζουνε Αλμπερτ και Αντονυ σε πολλά πραματα, σε σημειο που να μην ξερουμε αμα θελουμε θειο ή ανηψιο; :D Τα κοινά γονίδια είναι! (μωρέ μπράαααβο τη Μιζουκι που ηξερε και απο βιολογια... χεχεχε!) ;)

:flower:
 
domniki είπε:
...Ο Αλμπερτ δεν ειδε ποτε την μητερα του να τον αρνειται, ουτε τον πατερα του να παντρευεται με μια αλλη γυναικα, να φτιαχνει μια αλλη οικογενεια και να αδιαφορει γι'αυτον. Το να χασεις καποιον που αγαπας ειναι σιγουρα τρομερη απωλεια, αλλα κανείς δεν μπορει να τα βαλει με τον θανατο. Ο θανατος δεν ειναι ελευθερη επιλογη, ειναι αναποφευκτο γεγονος. Αλλα ακομα και μετα τον θανατο ενος τοσο αγαπημενου προσωπου, οπως οι γονεις, τα αδερφια, τα ανηψια, η αγαπη μας γι'αυτους δεν σταματα ποτε. Παντα τους εχουμε μεσα μας και οσο χτυπαει η καρδια μας ζουν κ'αυτοι. Δεν ξερω αν εχεις βιωσει μια τετοια απωλεια (ευχομαι να μην εχεις), αλλα επειδη το εχω ζησει μπορω να σε διαβεβαιωσω γι'αυτα που λεω -φυσικα ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Μπορει η θεια Ελρου να ηταν αναποδη και στριμμενη, αλλα ποτε κανεις δεν αμφισβητησε την αγαπη της για τα εγγονια-ανηψια της. Μαλιστα τους ειχε μεγαλη αδυναμια και για χαρη τους αποφασισε να αποδεχτει την Καντυ στην οικογενεια των Αρντλευ.

Απο την αλλη, και ο Αλμπερτ εχει πολλα στοιχεια του Τερρυ: ειναι ενας επαναστατης, δεν θελει να μενει στην επαυλη, προτιμα το υπαιθρο και τα ζωα, στο Λονδινο μενει στο ζωολογικο κηπο, διεκδικει, αγωνιζεται, ακομα και παραπλανα την Καντυ για να βρεθει κοντα της. Ο Αλμπερτ λοιπον εχει πολλα στοιχεια του Τερρυ, και το αντιστροφο. Ο Τερρυ ομοιαζει με τον Αλμπερτ, γι'αυτο εναι και καλοι φιλοι.
Ο θάνατος πάντως δε σε αφήνει να μάθεις ποτέ πόσο πολύ μπορεί να σε αγαπούσαν οι γονείς σου ή αδιαφορούσαν για σένα.

Στο anime δε φαίνεται στο manga οι γονείς των παιδιών είναι χαμένοι στις μεταφράσεις τους. Προς χάρην των χρημάτων μένουν μακριά από αυτά και τα έχουν παρατήσει στη θειά που μην έχοντας δικά της παιδιά τους δίνει όλη της την αγάπη στο βαθμό που την αφήνουν τα στερεότυπα της εποχής να την εκδηλώνει.

Το ίδιο μπορεί να ίσχυε και για τον Άλμπερτ. Παρατημένος στη θειά και οι γονείς να φτιάχνουν επαύλεις σε όλο τον κόσμο.

Ο Τέρρυ είχε την ευκαιρία να τα "ξαναφτιάξει" με τη μητέρα του αλλά και να βιώσει την αδιαφορία του πατέρα του. Ο Άλμπερτ ποτέ.

Η Ροζμαρυ ήταν κοντά του, αλλά όχι συνέχεια. Και όταν γεννήθηκε ο Άντονυ ο Άλμπερτ θα ένιωθε ακόμα περισσότερο απομονωμένος.
 
Juanita, εχω μια διαφωνια πανω σ'αυτα που λες. Η θεια Ελρου αγαπουσε πολυ τα παιδια, τους ειχε τρομερη αδυναμια. Μην ξεχνας οτι μεχρι και στο ροντεο πηγε για να δει τον Αντονυ...αρα ηταν περα απο στεγανα και αριστοκρατικα πρωτοκολλα.

Οσο για το θεμα των γονιδιων, ακομα και οι μελετες σε ομοζυγωτικα διδυμα που χωριστηκαν στη γεννα και μεγαλωσαν μακρια το ενα απο το αλλο δεν εχουν αποδειξει τιποτα (ακομα τουλαχιστον). Θελω να πιστευω στην ελευθερη βουληση και επιλογη. Αλλωστε ολοι μεσα μας κρυβουμε εναν αγγελο και εναν δαιμονα και ειναι στο χερι μας ποιον θα φερουμε στην επιφανεια.

Εκεινο που με ενοχλει, γενικα σαν σταση ζωης, ειναι το γιατι πρεπει να ριξουμε καποιον στα ματια μας για να εξυψωθει ενας αλλος. Ο καθενας ειναι ο εαυτος του.

Η δυναμη ειναι αυτο που θαυμαζουμε στον αλλο, αλλα η αδυναμια του ειναι τελικα αυτο που αγαπαμε. Και προσωπικα αγαπω ολους τους ηρωες της σειρας, γιατι ειναι ολοι τοσο ανθρωπινοι και μου θυμιζουν την αθωοτητα των παιδικων μου χρονων. Μου θυμιζουν αυτο το παιδι που εχω μεσα μου και προσπαθω απεγνωσμενα να το κρατησω ζωντανο, γιατι ποδοπατειται και ισοπεδωνεται καθημερινα απο την σκληρη πραγματικοτητα. Και το candyingreekproject του εδωσε μια ισχυρη τονωτικη ενεση :)
 
domniki είπε:
Αγαπητη arwyn-t κανεις ενα μεγαλο λαθος συγκρινοντας τον Αλμπερτ με τον Τερρυ. Ο Αλμπερτ μπορει να εχασε τους γονεις του απο ατυχημα, αλλα ποτε δεν ενιωσε την απορριψη και την στερηση της αγαπης, οπως ο Τερρυ.
Εχεις δικιο. Εχεις! Αλλο η απορριψη, αλλο ο θανατος! Αλλα οι τριτοι δε φταινε σε τιποτα! Βαλτα με την οικογενεια σου, βρισε τους, αλλα οι δασκαλοι και οι συμμαθητες σου τι φταινε και εισαι αναιδης και απεναντι σε αυτους;;; :confused:

Παρομοιοι χαρακτηρισμοι, εντος και εκτος εισαγωγικων, δεν ειναι ευπροσδεκτοι στο grm, ειδικα μετα την προσωπικη μου προϋπηρεσια σε αλλα φορουμ και τις συνεπειες που μπορουν αυτοι οι χαρακτηρισμοι να προκαλεσουν.
Τα εισαγωγικα έχουνε την εννοια του μεταφορικου. Το μεταφορικο συνοψιζει χωρις να προσβάλλει. Ετσι μου εμαθαν στο σχολείο και ετσι βλεπω να λειτουργει παντου και η ελληνικη και η αγγλικη γλωσσα σε προφορικο και γραπτο λόγο. Ισχύει κατι διαφορετικο στο grm απ' οτι σε βιβλία, εφημερίδες και αλλα φορουμ; :) :)
 
Καλη μου arwyn-t στο grm ισχυουν οι αποφασεις των admin, γιατι αυτοι ειναι οι δημιουργοι του φορουμ και masters of the universe (called grm).
 
domniki είπε:
Εκεινο που με ενοχλει, γενικα σαν σταση ζωης, ειναι το γιατι πρεπει να ριξουμε καποιον στα ματια μας για να εξυψωθει ενας αλλος.
Συγγνώμη, αλλα εννοείς ότι ρίχνω εγώ τον Τερρυ; Μα δεν είναι κοινα αποδεκτό ότι ητανε "νευρικος, ειρωνας, σνομπ, αναιδης, σκληρος, αδιαφορος, ευεξαπτος και καυγατζης", δικά σου λόγια είναι! Μόνος του ρίχνει τον εαυτό του, δική του συμπεριφορά ειναι! Δεν του προσάπτω κάτι που δεν έχει δείξει, το κάνω; :confused:

Και ο Αλμπερτ ειναι στην καρακοσμάρα του, στις Αφρικές του, αφηνει τη θετη του κορη στους λυκους και αυτος ρεμβαζει με τα λιονταρια και τους ελεφαντες κλπ κλπ.

Δεν κατακρινω, ούτε ρίχνω, τουλαχιστον ετσι νομιζω. Απλα παραθετω δυο καταστασεις και προσπαθω να εξηγησω την μεν και τη δε. :)
 
domniki είπε:
Juanita, εχω μια διαφωνια πανω σ'αυτα που λες. Η θεια Ελρου αγαπουσε πολυ τα παιδια, τους ειχε τρομερη αδυναμια. Μην ξεχνας οτι μεχρι και στο ροντεο πηγε για να δει τον Αντονυ...αρα ηταν περα απο στεγανα και αριστοκρατικα πρωτοκολλα.
Και εγώ...8) αυτό είπα... όσο την άφηναν τα πρωτόκολλα. Πήγε στο ροντέο αλλά έμεινε στην άμαξα... και φοβήθηκε να ουρλιάξει από τη χαρά και την περηφάνειά της!! :eek:

Η δυναμη ειναι αυτο που θαυμαζουμε στον αλλο, αλλα η αδυναμια του ειναι τελικα αυτο που αγαπαμε... :)
Η αδυναμίες και τα πάθη είναι ανθρώπινα. Δε με χαλάει να είναι κάποιος αδύναμος φτάνει να μην έχει αντίκτυπο στη ζωή μου.

Η αδυναμία του Τέρρυ έχει μεγάλο αντίκτυπο στην Κάντυ.

Φάνηκε δυνατός στην επιλογή του να μείνει με τη Σουζάνα, αδύναμος να μιλήσει στην Κάντυ...
 
Juanita είπε:
Η αδυναμία του Τέρρυ έχει μεγάλο αντίκτυπο στην Κάντυ.

Φάνηκε δυνατός στην επιλογή του να μείνει με τη Σουζάνα, αδύναμος να μιλήσει στην Κάντυ...
Ο Τερρυ επαιρνε ολη την δυναμη του απο την Καντυ. Γι'αυτο και οταν την εχασε, εχασε τον κοσμο ολοκληρο. Μαλλον αυτα τα ποστ θα τα μεταφερω στο thread "Τα ελαττωματα του Τερρυ" γιατι δεν κολλανε εδω.
 
Arwyn-t είπε:
Και ο Αλμπερτ ειναι στην καρακοσμάρα του, στις Αφρικές του, αφηνει τη θετη του κορη στους λυκους και αυτος ρεμβαζει με τα λιονταρια και τους ελεφαντες κλπ κλπ.

:)
Ο καθένας αντιμετωπίζει τη ζούγκλα μόνος του μέχρι να έρθει η στιγμή να την αντιμετωπίσουν από κοινού!!! :D

candyalbert4evervc0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
domniki είπε:
Καλη μου arwyn-t στο grm ισχυουν οι αποφασεις των admin, γιατι αυτοι ειναι οι δημιουργοι του φορουμ και masters of the universe (called grm).
Καλη μου moderator Domniki, με μπερδεψες. Είπα κατι που ειναι εναντια στους κανονες του grm/Admin; Καθισα ποση ωρα και τους διαβασα. Να πεσουνε συγγνωμες αν παραφερθηκε κανεις, απλα για τον Αλμπερτ και τον Τερρυ λεγαμε, φανταστικα προσωπα, προσωπικη επιθεση ή προσβολή πουθενα. Προς τι οι αναφορες στις Ανωτερες Δυναμεις; :nervous: :precry:

:)
 
Καλη μου Arwyn-t

2 λογια για το Candy Candy subforum

Καταρχην ειμαστε περηφανοι που υπαρχει και που ερχονται εδω Candy sisters και μιλανε για το αγαπημενο τους anime. Ειτε οι ιδιες ειτε τα κειμενα τους (fanfics). Στο χωρο αυτο μαζευονται ανθρωποι που εχουν ξεκαθαρισει οτι λατρευουν το συγκεκριμενο anime, τους εχει ας πουμε "στιγματισει" λογω και της ευαισθητης ηλικιας τους την εποχη που το παρακολουθησαν και δεν ξεκινουν συζητησεις μονο και μονο για να "θιξουν τα κακως κειμενα" του.

Ξεκαθαρα οι κυριες (και οι κυριοι) που postαρουν εδω ειναι αποδεδειγμενα λατρεις της σειρας και σαφως fanatics της ολης "κουλτουρας" της. Δεν ειναι αποδεκτο ουτε απο ολους αυτους αλλα ουτε και απο το ιδιο το "καταστατικο" του forum που τους φιλοξενει, το να ανεχτουν τον οποιοδηποτε αρνητικο χαρακτηρισμο (ακομα και μεσα σε δεκαδες εισαγωγικα) για κατι που το βλεπουν πολυ διαφορετικα απο οσους δεν ειναι (ή δεν ηταν ποτε) φανατικοι της Candy Candy.

Μιας και ανεφερες οτι καθησες ποση ωρα και διαβασες τον Κανονισμο Λειτουργιας του GRM σιγουρα θα προσεξες οτι μιλαει για ένα φιλικό, ζεστό και ευχάριστο κλίμα με γνώμωνα την ψυχαγωγία, διασκέδαση και ενημέρωση των μελών.

 


Αυτο δεν προκειται να συμβει στο Candy Candy subforum αν δεν εχουν ολοι οι συμμετεχοντες το ιδιο (θετικο) παθος με το anime , και απλα θελουν να ξεκινησουν εναν προβληματισμο με οσα αρνητικα μπορουν να σκεφτουν σχετικα με τη σειρα και τους χαρακτηρες της (οσα εισαγωγικα και αν χρησιμοποιησουν). Αυτο το subforum δημιουργηθηκε απο φανατικους και απευθυνεται σε φανατικους και μονο.

Στο Κανονισμο Λειτουργιας περιγραφεται και η σχεση των moderators με οσα δεν ακολουθουν την νοοτροπια του GRM. Και οπως συμβαινει σε ολα τα fora του κοσμου και σαφως και στο δικο μας - δεν ειναι δυνατον να υπαρξει διαλογος στις συστασεις τους.

offtopic

Η φιλη και moderator domniki - πρωτα σαν μελος του GRM και κατοπιν σαν συντονιστρια του παροντος subforum εχει επιδειξει αφοσιωση και πιστη σε αυτο που ανελαβε και οι επαφες της με τα κοριτσια απο το CandyTerry forum (πχ) και η μεταφορα υλικου εδω, μονο πετυχημενη μπορει να θεωρηθει. Και οταν μιλαμε για τους συντονιστες του GRM (για ολα τα παιδια που εθελοντικα και προθυμα ανελαβαν να στηριξουν τη λειτουργια του forum) μιλαμε για το ιδιο το GRM. Δεν υπαρχουν Ανωτερες Δυναμεις εδω , οταν γραψει κατι ενας συντονιστης ειναι σαν να το εγραψε οποιοσδηποτε απο τους Διαχειριστες.

/offtopic

Τωρα, στο θεμα μας - ειχαμε μια κουβεντα και εδω - και ξαναρωτω μηπως δεν ειμαστε φανατικοι της σειρας οποτε postαρουμε σε λαθος thread/subforum ?

Το GRM εχει 4700 περιπου θεματα - καπου θα μπορουσε να χωρεσει η αναφορα για τα Anne of Green Gables & Daddy-Long-Legs οπως επισης και το σχολιο για την Πολιτισμικη συνεπεια των anime - απλα δεν ειναι αυτο το subforum χωρος για κατι τετοιο - εξηγησα πριν το γιατι.

Δεν θα επανελθω ξανα, γραφοντας κατεβατα για το τι ειναι το subforum αυτο και πως λειτουργει. Το εχει αναλαβει εξ'ολοκληρου το μελος μας domniki και ξερω οτι ολα θα πανε καλα.
 
Καλέ μου Telamona et al,

ειλικρινα με εκπλησει το

"Δεν ειναι αποδεκτο ουτε απο ολους αυτους αλλα ουτε και απο το ιδιο το "καταστατικο" του forum που τους φιλοξενει, το να ανεχτουν τον οποιοδηποτε αρνητικο χαρακτηρισμο (ακομα και μεσα σε δεκαδες εισαγωγικα) για κατι που το βλεπουν πολυ διαφορετικα απο οσους δεν ειναι (ή δεν ηταν ποτε) φανατικοι της Candy Candy".

Δηλαδη για να το καταλάβω, για να είμαι σιγουρη οτι το έπιασα σωστα και δεν σας παρεξηγησα..

... σας στέλνω καλύτερα ΡΜ, βάζοντας αυτά που πηγα να πω εδω σε πριβε μηνυμα. Καλυτερα να δειξουμε μεγαλυτερο σεβασμο σε δημοσιο χωρο, αν και δεν ειπα κατι κακο ή ειρωνικο, αλλα... ποτέ δεν ξέρεις. Εχω καμια φορα γλωσσα κοφτερη, μια στο καρφι και μια στο πεταλο. :eek:

Βγηκαμε και τελειως εκτος θεματος... :eek: o_O

Να στε καλα!

:wave:
 
Wally είπε:
Ditto...

:flower:

Α και σας δίνω όλη την άδεια να σβήσετε ό,τι ποστ (μου) διατάρραξε την καλή λειτουργία αυτου του φόρουμ. Και πάλι λυπάμαι, αλλά είμαι οπαδός μόνο του “δεν συμφωνώ ούτε με μια λέξη απʼόσα λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες ελευθερα”. :)

Φιλάκια σε όλους! Να περνάτε καλά!

:wave:
 
Ο Αλμπερτ φαινεται παντα ισορροπημενος και δυνατος. Εχει βαλει απο την αρχη τις προτεραιοτητες του και προσπαθει να ειναι πιστος στις επιλογες του. Ειναι σιγουρα ο δυνατος της σχεσης Καντυ-Αλμπερτ. Αλλα κ'αυτος φαινεται να αντλει την δυναμη του απο την αγαπη της Καντυ :wub: . Τελικα η αγαπη "ολα τα κερδιζει" :heartcloud: ...(ωχ με πολυ αισιοδοξια μπηκα στο φορουμ....κατσε να παρω τον οδοστρωτηρα μου :nervous: )

ΥΓ. Τωρα που ηρθαν τα νεα συννεφακια, ποιος με πιανει #)
 
domniki είπε:
Ο Αλμπερτ φαινεται παντα ισορροπημενος και δυνατος. Εχει βαλει απο την αρχη τις προτεραιοτητες του και προσπαθει να ειναι πιστος στις επιλογες του. Ειναι σιγουρα ο δυνατος της σχεσης Καντυ-Αλμπερτ. Αλλα κ'αυτος φαινεται να αντλει την δυναμη του απο την αγαπη της Καντυ. Τελικα η αγαπη "ολα τα κερδιζει"...(ωχ με πολυ αισιοδοξια μπηκα στο φορουμ....κατσε να παρω τον οδοστρωτηρα μου :nervous: )

Όχι βρε Domniki μου... Μη μου το χαλάς με τους οδοστρωτήρες :D


Αφού και



"εν ταις γλωσσαις των ανθρώπων λαλώ...



... αγάπη δε μη έχω...



... γεγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον..."



Πλησιάζει το Πάσχα ε;;;; :flower: Ή με έχει πιάσει η Άνοιξη;;; :fever:
 
Juanita είπε:
Όχι βρε Domniki μου... Μη μου το χαλάς με τους οδοστρωτήρες :D
Αφού και



"εν ταις γλωσσαις των ανθρώπων λαλώ...



... αγάπη δε μη έχω...



... γεγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον..."



Πλησιάζει το Πάσχα ε;;;; :flower: Ή με έχει πιάσει η Άνοιξη;;; :fever:
Μαλλον ειναι η επιδραση του ετερου ημισεως σου #)
 
Πίσω
Μπλουζα