Τολμηρές ιστορίες (1994 ΑΝΤ1)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.240
Αντιδράσεις
5.958
Τολμηρές ιστορίες (1994 ΑΝΤ1)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Τολμηρές_ιστορίες

Κοινωνική σειρά που προβλήθηκε στον ΑΝΤΕΝΝΑ την περίοδο 1994-1995. Το πρώτο επεισόδιο προβλήθηκε στις 12/9/94. Πρωταγωνιστές πολλοί ηθοποιοί.

Σύμφωνα με τη retrodb η σειρά αποτελείται από 26 επεισόδια και είναι διαθέσιμη στο webtv του ΑΝΤΕΝΝΑ σε 25 επεισόδια.

Η σειρά ήταν τολμηρή δεδομένου ότι περιείχε σκηνές έντονου ερωτισμού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο μόνο επεισόδιο που είχα δει ολόκληρο, ήταν αυτό με την Χριστίνα Παππά και τον Χειλάκη. Σε ένα άλλο έπαιζε και η νυν "κυρία Κυριακού"...
 
Φοβερη σειρα και απο της αγαπημενες μου.Την εχω εδω και χρονια στην διαθεση μου και κατα συμπτωση μολις χθες ξεκινησα να την ξαναβλεπω.
 
Δεν ειχα δει ολα τα επεισοδια, ειχα δει καμποσα ομως.

Προτου ξεκινησει η καθε ιστορια, τον προλογο εκανε η Αντζελα Γκερεκου.
 
BETTY BOOP είπε:
Σύμφωνα με τη retrodb η σειρά αποτελείται από 26 επεισόδια και είναι διαθέσιμη στο webtv του ΑΝΤΕΝΝΑ σε 25 επεισόδια.
Εννοείς δηλαδή ότι λείπει κάποιο επεισόδιο?Μάλλον 25 είναι!!

Απο τη σειρά είχε κάνει το πέρασμά της και η Λίτσα Γιαγκούση,φυσικά τραγουδούσε στα μπουζούκια

 
Η retrodb είναι ολόσωστη.

Ο κ. Μίνως Κυριακού έχει αποσύρει (από παντού), το πραγματικό πρώτο επεισόδιο με τίτλο "Αλλάζουμε;", αφού σε αυτό έπαιζε η τωρινή σύζυγός του κα Μαρί Κυριακού. ;)

Πραγματικά όποιος το έχει κρατημένο σε βιντεοκασσέτα από τότε, είναι ντοκουμέντο...
 
DINO είπε:
Η retrodb είναι ολόσωστη.Ο κ. Μίνως Κυριακού έχει αποσύρει (από παντού), το πραγματικό πρώτο επεισόδιο με τίτλο "Αλλάζουμε;", αφού σε αυτό έπαιζε η τωρινή σύζυγός του κα Μαρί Κυριακού. ;)

Πραγματικά όποιος το έχει κρατημένο σε βιντεοκασσέτα από τότε, είναι ντοκουμέντο...

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?5183-%D1%E5%F4%F1%FC-%E5%F1%F9%F4%E9%F3%EC%FC%F2-%F3%F4%E7%ED-%F4%E7%EB%E5%FC%F1%E1%F3%E7

::)
 
Yep!

Και αισθανόμουν ένα Deja Vu...
 
Πρόκειται για κοινωνική ή ερωτική/αισθηματική σειρά; Δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να την τοποθετήσω και την ανέφερα ως κοινωνική σειρά.
 
Στη RetroDB τη δίνει απλά ως τηλεοπτική σειρά.

Καλή ερώτηση - ας μας πούνε οι γνώστες, ώστε να γίνουν οι ανάλογες διορθώσεις! :)
 
Ερωτική/αισθησιακή θα έλεγα... ;)
 
Thanks Dinako! :flower:

Τα συμμάζεψα! :)
 
αηδιες..κατηγορια "Τσοντα-Οσο-Μας-Παιρνει" ηταν..

και δεν σχολιαζω παραπανω για ..τα χαμενα επεισοδια...

τα ιδιωτικα καναλια σε..παιδικη ηλικια.
 
Με το να μην έχουμε τηλεόραση στο σαλόνι παρά μόνο στην κρεββατοκάμαρα των γονιών μου τελικά έχασα τις καλύτερες σειρές :( .
 
johnny19818 είπε:
Με το να μην έχουμε τηλεόραση στο σαλόνι παρά μόνο στην κρεββατοκάμαρα των γονιών μου τελικά έχασα τις καλύτερες σειρές :( .
πίστεψε με δεν έχασες και τίποτα...
 
Εκεινη την εποχη ομως που ημασταν πιτσιρικια και "στα ντουζενια" μας, ακομα και οι πιο καρακιτσατες και επιτηδευμενες ψευτο-τσοντες ηταν εκπληκτικο θεαμα :D
 
Αυτοτελές επεισόδιο της τηλεοπτικής σειράς "Τολμηρές Ιστορίες" (αποσπάσματα σκηνών)

τιτλος Ο Πειρασμος

 
Τετοιες σειρες, καλες ή κακες δεν ξερω, αποκλειεται να ξαναυπαρξουν την εποχη μας. Κατι το ΕΣΡ, κατι που το "star system" δεν ειναι αυτο που ηταν τοτε...

Μαλλον πριν 20 χρονια ο κοσμος ηταν πιο απελευθερωμενος.
 
Στο ίδιο στυλ αλλά νομίζω τολμηρότερα, ακουλούθησαν οι "Αληθινοί έρωτες". Στον πρώτο κύκλο έκανε "κρυφή" εμφάνιση σε κάθε επεισόδιο ο Νίκος Μουρατίδης, σαν αφηγητής.
 
[edit] Σε παρακαλώ διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ. 



 [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα