Το ΔΙΚΟ μου C128!

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.285
Αντιδράσεις
3.332
Ναι το ΚΑΤΑΔΙΚΟ ΜΟΥ. Είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΔΙΚΟ ΜΟΥ, ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

Ο γερμανός είπε ότι θα ερχόταν σε 14 μέρες. Το πήρα σε 4 εργάσιμες!

Είναι κάτασπρο, είναι κουκλί, και δε μπορεί η γυναίκα μου να μου πει ότι πήρα κι άλλο σύστημα αφού δεν έχει οπτική διαφορά από το Α500. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

PSU δεν έχω μονάχα, και ο γερμανός μου είπε ότι ταιριάζει από Α500. Το έψαξα ενδελεχώς και ενδομύχως, και ΟΧΙ δεν ταιριάζει απόλυτα. Οπτικά ταιριάζει αλλά τα ρεύματα όχι. Η πιο πιθανή βλάβη από τη χρήση τροφοδοτικού Α500 είναι το κάψιμο του SID. Οπότε κι εγώ ως πάντοτε προνοών ον, αγόρασα και το τροφοδοτικό του, και μέχρι αυτό να έρθει δε μπορώ να δοκιμάσω το σύστημα. Το όλο σύστημα με το PSU και με τα μεταφορικά τους μού κόστισε κάτι περισσότερο από 70 ευρώ. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή, εάν σκεφτεί κανείς ότι είναι σε άριστη οπτική κατάσταση.

Αχ, είναι πολύ μαδαφάκα σέξι και κουκλί.

Γιατρέ μου, θα γίνω καλά; Οχι;;; Μα αυτά είναι πολύ καλά νέα :D
 
Άντε με το καλό να το χαρείς :) :)

Όσο για το αν θα γίνεις καλα... σου αφιερώνω το τραγούδι των Evanessense.... "Liiiithiiiiiiium...." :D
 
Eφερε ο "Γερμανος" C128. :confused:

Με γειες.

:D
 
Και εγώ πλέον έχω το καταδικό μου C64. Μόνο 25 χρόνια μου πήρε να το αποκτήσω. :biglaugh: Και το πήρα και τζάμπα γιατί το βρήκα στο πατάρι της πεθεράς μου. :biglaugh::biglaugh:
 
Κι εμένα κάπου τόσα χρόνια μου πήρε. Αλλά χαλάλι τα ευρώπουλα.
 
Rygar.........Ποτέ μα ποτέ δεν ξεσηκώνουμε τα microάρρωστα μέλη του GRM χωρίς οπτικοακουστικό υλικό...συνεπώς...


ΒΑΛΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΟΥΜΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ!!! :D

 

 


Υπάρχει thread για αυτή την δουλειά φυσικά εδώ:rolleyes:


 
Rygar καλορίζικο φίλε! Όπως είπε και ο Αkmakas μία φωτογραφία είναι απαραίτητη!
 
ξερετε τι μου αρεσει στον rygar οτι ειναι νοικοκυρης :) αντε καλοριζικος :)
 
έχω τροφοδοτικό νομίζω για c128 ...το κάνεις ανταλλαγεί με τροφοδοτικό amiga ??
 
simonkey είπε:
ξερετε τι μου αρεσει στον rygar οτι ειναι νοικοκυρης :) αντε καλοριζικος :)
Κάτσε..αυτό δεν το ξέρουμε..περιμένουμε πρώτα μια πλήρη φωτογραφική λίστα του και τότε θα αποφασίσουμε!! :D
 
Βρε...να μη σου πω!!!!! Μας πετάς 2-3 άσχετα links από το ebay για να θολώσεις τα νερά και χτυπάς μόνος σου μετά τα διαμάντια!!!!!!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Καλορίζικος και θέλουμε φωτογραφίες!!!!! :)
 
Turrican είπε:
Βρε...να μη σου πω!!!!! Μας πετάς 2-3 άσχετα links από το ebay για να θολώσεις τα νερά και χτυπάς μόνος σου μετά τα διαμάντια!!!!!!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
Καλορίζικος και θέλουμε φωτογραφίες!!!!! :)
Turrican απ' το στόμα μου το πήρες........... !!!!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

@Rygar Καλορίζικος και retroκαλοτάξιδος !!!!

Υ.Γ.:Θέλω και εγώ c128ooooooooooooo ................. :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:
 
Amigos είπε:
έχω τροφοδοτικό νομίζω για c128 ...το κάνεις ανταλλαγεί με τροφοδοτικό amiga ??

Θα σε σκισω!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενα τροφοδοτικο Α500 εχω και θα το εκανα ανταλλαγη με το δικο σου δεχομενος να μεινω μερικες μερες χωρις αμιγκακι, ομως οπως διαβασες παλιοαγυρτη ηδη αγορασα απ'εξω. Ρε, βαλτε μια λιστα τί εχει ο καθένας σας. Μη μπαινουμε στον κοπο και αγοραζουμε απο ΕΒΑΥ.

Φωτογραφιες θα βαλω μολις παρω το τροφοδοτικο. Βασικα θελω να τα βαλω ολα σε μια παραταξη και να τα φωτογραφισω.

BTW, akmaka βασικά τις δισκέτες περίμενα, οχι το 128. Εμαθα ότι αυτές ακόμα δεν έχουν φύγει απο AMIGAKIT!!!
 
Α ναι... και οι δικές μου άργησαν. Παρασκευή τις παράγγειλα, Τρίτη ξεκίνησαν.
 
Εγώ ρε Γιωργο τις παρήγγειλα πριν 12 μέρες!!! Αλλά πλέον έχω συνηθίσει στις καθυστερήσεις.

Και μην ξεφευγεις από το θέμα, το οποίο αφορά έναν πανέμορφο κούκλο γούτσι-γούτσι C128:D
 
θα στο χάριζα ευχαρίστως το τροφοδοτικό ρε συ αλλά έχω ξεμείνει απο τροφοδοτικά και να φανταστείς αυτό το δουλεύω επάνω σε amiga
 
Κοίτα αν όντως τις παράγγειλες την Κυριακή (δύο μέρες μετά από μένα) όπως είχες πει, τότε όντως έχουν αργήσει λίγο. Εγώ τις παρέλαβα την περασμένη Παρασκευή αν θυμάμαι σωστά.

Σίγουρα δεν έχουν αποσταλεί ακόμα?

Βάλε καμια φωτογραφία ντέ... θα βάλω το ΣΚ φωτό με τον 128 ψύκτρα και τον +3 μου (έχουν καθαριστεί, απολυμανθεί και γυαλιστεί και οι δύο) έτσι για να σου μπώ στο μάτι... :D
 
Μπα εγώ έτσι θα τον βγάλω φωτογραφία (τον C128). Σιγά μην τον καθαρίσω για τα ρεμάλια του GRM. :D

Και χιγά μην καλέχω και το υγειονομικό !!! Ημαρτον μάγκεχ!!! :fafoutis:
 
Βρε για εμάς θα τον καθαρίσεις? Άκου άκου akmakas!!!!

Ποιός ξέρει τι μπυρόνια και τι σαλάμια έχει ρίξει πάνω στο άμοιρο το μηχάνημα ο γερμαναράς....

Με όλη τη σαβουρία που μαζεύεις το υγειονομικό θα έρθει αυτόκλητα :D :D:D
 
Επειδή λες ότι θα μου έρθει αυτόκλητα, εσύ άραγε πώς και τη γλύτωσες; Θέλω να πώ, όταν αγόρασες το C4 πώς και δε σε μπαγλαρώσανε ; :D :D:D:D:D

(αλλάζω θέμα τώρα, πάω εκεί που με συνφέρει, δικό μου δεν είναι το θρεντ; )
 
Πίσω
Μπλουζα