Το Ρετιρέ (1990 MEGA)

tsalk

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
3.719
Αντιδράσεις
920
Το Ρετιρέ (1990-92), MEGA


Πρεμιέρα: Τετάρτη 19/9/1990



RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Το_ρετιρέ

έχω χάσει τον λογαριασμό πόσες επαναλήψεις έχει αυτή η σειρά.

ξεκινάει πάλι από 1 Ιουλίου στις 10.50. Δεν θυμάμαι τι γίνεται στο τελευταίο επεισόδιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κρίμα που δεν βάζουν στα καπάκια, και τους ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΥΣ !
 
τους μικρομεσαιους τους έχει και στο ιντερνετ...ρετιρέ ήθελα να ξαναδώ όλα τα επεισόδια!!!!!
 
καθε φορα που βλεπω εστω και ενα τεταρτο θελω να κοπανησω το κεφαλι καποιου στο τοιχο απο τα νευρα ή το δικο μου!!!!Απλα δεν αντεχεται!!!Πολυ νευρο ρε αδερφακι μου....

Μυθικοι διαλογοι του τυπου

- Καλημερα Χαρουλα...

- Ρε δεν πας στο διαολο, πρωι πρωι...

ειναι ενδεικτικοι τις ερειστικότητας των ηρωων (αν και πραγματικοι ηρωες ειναι οι τηλεθεατες!)

Παρολα αυτα ειναι cult...
 
Δε μας έχει εξηγήσει κανείς αλήθεια τελικά γιατί ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ προβάλλεται η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αυτή σειρά (όπως και η άλλη που είπε ο Κων/νος,"οι Μικρομεσαίοι" ),αντί να προβάλλεται καμιά άλλη σειρά,της προκοπής,όπως π.χ "Οι αυθαίρετοι","Οι απαράδεκτοι",αλλά και πολλές άλλες....
 
tsalk είπε:
έχω χάσει τον λογαριασμό πόσες επαναλήψεις έχει αυτή η σειρά.ξεκινάει πάλι από 1 Ιουλίου στις 10.50. Δεν θυμάμαι τι γίνεται στο τελευταίο επεισόδιο.
Το τελευταιο επεισοδιο δεν εχει κατι το ξεχωτιστο, ειναι σαν ενα κανονικο.
 
Άπαιχτο!!! "Κλίμακα Μανταρινάκη", οι περιγραφές, τα κλισέ!!! Θα το διαβάζω τα πρωινά να ξυπνάω με γέλια!!
 
Η υπόθεση με την προβολή της σειράς τα πρωινά κάθε καλοκαιριού έχει ξεφύγει από τα όρια της γραφικότητας κι έχει φθάσει αυτά του αστεϊσμού.

Είναι πλέον κάτι περισσότερο από βέβαιο πως το Mega κάνει πλάκα στους τηλεθεατές κάθε καλοκαίρι.

Συνάδελφοι ρετρομανιακοί, δείτε τουλάχιστον τα θετικά της υπόθεσης.

α) Η ε(πανέ)ναρξη της τηλεοπτικής σειράς σηματοδοτεί για την Ελλάδα την αρχή του Θέρους

β) το Mega θα μπορούσε αντί για τις υστερίες των ηθοποιών του Ρετιρέ να προβάλει τις υστερίες κάποιων «ανδρών» πρωινάδικων οι οποίοι δημιουργούν το νέο lifestyle. Σκεφθείτε τι είναι προτιμότερο :)

γ) Οι ετήσιες προγραμματισμένες προβολές αποτελούν ένα ζωντανό retro παράδειγμα ελληνικών σειρών για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι

Καλά κουράγια και φέτος.
 
Stormwatch είπε:
Πέθανα στο γέλιο....
Γιατί εγώ? Τί έκανα νομίζεις? απίστευτο γέλιο! Ο τύπος που το έγραψε... πρέπει να διαθέτει μπουλντόζα και όχι το κλασικό φτυάρι!!! χαχαχα :D
 
Μ'αυτά και μ'αυτά, θυμήθηκα ένα φίλο που το R-TYPE το έλεγε "ΡΕΤΙΡΕ"... :biglaugh:
 
παιδιά...μόλις είδα τρέιλερ στο MEGA... έλεγε ότι από την άλλη εβδομάδα στις 11:00 το πρωί... θα αρχίσει να προβάλλεται (για άλλη μία φορά!) το ρετιρε!!!! ΗΜΑΡΤΟΟΟΟΟΝ
 
Stanfromgreece είπε:
παιδιά...μόλις είδα τρέιλερ στο MEGA... έλεγε ότι από την άλλη εβδομάδα στις 11:00 το πρωί... θα αρχίσει να προβάλλεται (για άλλη μία φορά!) το ρετιρε!!!! ΗΜΑΡΤΟΟΟΟΟΝ
Είναι από τις λίγες φορές που χαιρομαι που τα πρωινά είμαι στη δουλειά και οχι διακοπές... :angry:
 
Εμένα πάλι παιδιά θα μου επιτρέψεται (σχετικά φευγαλέα) να το ξανά(10) - δώ, και δέχομαι τα σχόλια σας όποια και αν είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tsalk είπε:
Εμένα πάλι παιδιά θα μου επιτρέψεται (σχετικά φευγαλέα) να το ξανά(10) - δώ, και δέχομαι τα σχόλια σας όποια και αν είναι.
Βρε συ...μαζόχας είσαι??? :xm:
 
Όχι απλώς Δαλιανιδόπλικτος
 
Η αληθεια ειναι πως θα μου ελειπε αν δεν το προβαλαν, παρολο που εχω να το δω κατι χρονια.

ΕΙναι αυτό που ειπε ο Alucard πιο πανω, οτι σηματοδοτει την αρχη του θερους.

Και μαλιστα πριν μια βδομαδα το συζητουσαμε με τον αδερφο μου που το βλεπει καθε χρονο , γιατι φετος δεν ανεφεραν κατι για τη σειρα. Ε φανταζομαι τωρα θα ησυχασει και αυτός αμα το μαθει.
 
Πίσω
Μπλουζα