Το βιβλίο των Μικρών Εξερευνητών [Disney]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Το συγκεκριμενο δεν ηταν κομικ αλλα κατι σαν εγκυκολοπαιδεια για μικρα παιδια με συμβουλες για εξορμησεις στην υπαιθρο (πως να αναβεις φωτια) ,οδηγιες για κατασκευες.Ειχε την πλακα του μιας και τα αρθρα συνοδευοταν με εικονες απο ηρωες του DISNEY.Υ.Σ το Σουπερ-μπου μπηκε για να γεμισει το πλανο. :D

49512.jpg

Y.Σ καλα κανεις δεν ειδε το τυπογραφικο μου λαθος το αφηνω γιατι εχει πλακα.:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το θυμάμαι !

Είχε όντως πολύ ενδιαφέρον !
 
Υπήρχε κάτι τέτοιο????

Θυμάμαι με μια ξαδέρφη μου που είχαμε κατεβάσει τις εγκυκλοπαίδιες και προπσαθούσαμε να γράψουμε εμείς ένα βιβλίο "Μικρών Εξερευνητών" με ότι πιστεύαμε ότι θα χρειαζότανε κάποιος σε ώρα ανάγκης + ενδιαφέροντες εφευρέσεις και ιστορικά γεγονότα.

Κάπου στις 200 σελίδες γραψίματος τα είχαμε παρατήσει :D :D
 
AARDVARK yes my friend!!Είχα κιόλας όπως τα βλέπω το γαλάζιο και το μωβ…

Τα είχα ξεχάσει.. πω πω!!!!
 
Παίδες εγώ τα έχω όλα!!!

Τα είχα ζυτήσει τώτε από τους γονείς μου και μου τα αγόρασαν. Πρέπει να ήμουν δευτέρα δημοτικού ή κάτι τέτοιο.
 
Μπράβο belmont είσαι πραγματικός συλλέκτης...Αυτά τα βιβλιαράκια είναι πολύ ρέτρο φάση και πιστεύω πως είναι πολύ δυσεύρετα.......
 
Από όσο γνωρίζω, κυκλοφορεί κάτι ανάλογο και σήμερα στα περίπτερα. Δεν ξέρω εάν είναι το ίδιο ακριβώς σε επανέκδοση, όμως η γενική ιδέα παραμένει ίδια και από ότι βλέπω και τα εξώφυλλα το ίδιο. Κοιτάξτε λίγο πιο προσεχτικά στα "πλούσια" ψιλικατσίδικα ή περίπτερα και ίσως να το βρείτε... αλλιώς ψάχτε και σε καλά βιβλιοπωλία.

info @ protoporia

[edit] Dead pics [Edit]

Εάν κάνετε έρευνα θα σας βγάλει 14 αποτελέσματα:

Συγγραφέας: Ντίσνεϋ, Γουόλτ


Το βιβλίο των μικρών Εξερευνητών - Η ζωή στην ύπαιθρο

Το βιβλίο των Μικρών Εξερευνητών - Παιχνίδια και ελεύθερος χρόνος

Το βιβλίο των Μικρών Εξερευνητών - Τα πάντα για τη φύση

Το βιβλίο των Μικρών Εξερευνητών - Τα πάντα για τον ουρανό

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 1

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 2

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 3

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 4

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 5

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 6

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 7

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 8

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 9

Το βιβλίο των μικρών εξερευνητών 10
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμένα μου φαίνονται τα ίδια.......Είναι επανεκδόσεις μάλλον!!!
 
Ήταν τα αγαπημένα μου, αλλά δυστυχώς δεν διεσώθη κανένα...:sad:
 
Δεν πιστευω κανεις να μασαγε απο αυτες οταν διαβαζε το βιβλιο :D .[edit] Dead pics [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χα!θυμάμαι και τα βιβλιαράκια και τις τσίχλες :) Μου άρεσαν πολύ και κάτι άλλα που ήταν σαν αυτές τις τσίχλες αλλά με σοκολάτα..τα παίρναμε και κάναμε οτι καπνίζαμε :p
 
NAI, NAI AARDVARK respects man!!! :)

Διάβαζα μικρούς εξερευνητές μετά μανίας...ήτανε υπέροχα και φυσικά κατανάλωνα και τις ανάλογες τσίχλες (τσιγάρα)...χε χε από μικρός φενότανε ότι θα γινόμουνα καπνιστής. Θυμάμαι επίσης που οι τσίχλες τότε βγαίνανε και σε μπαλίτσες με περιτύλγμα μπάλες ποδοσφαίρου
 
Εγω παλι το εμαθα το συγκεκριμενο "περιοδικο" εαν μπορω να το πω ετσι, γιατι πιο πολυ με μικρη εγκυκλοπαιδια τσεπης ηταν, οταν πηγαινα κατασκηνωση, θυμαμαι πηγαιναμε στις σκηνες των μικροτερων που τα παιρνανε και :)sad:ντρεπομαι για αυτο τωρα:sad:) τα κλεβαμε απο τα μικρα.... :diablotin:
 
:tsktsk:

Παρολ'αυτα καλως ηρθες.
 
:animeek: Τουλάχιστον είναι ειλικρινής!
 
Ζητήστε

ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΩΝ

στα περίπτερα και βιβλιοπωλεία

1.000 προβλήματα - 1.000 λύσεις

1.000 παιγνίδια - 1.000 κόλπα
 
Εγώ θυμάμαι ότι όταν ήμουν μικρός στην κατασκήνωση, κάποιος μου είχε βουτήξει

το βιβλίο των μικρών εξερευνητών που είχα στο σάκο μου ! :icon_cry:

( ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ !!! ) :biglaugh:
 
Εχω και τους 20 τομους:biglaugh:

Ελεγα να τα σκαναρω (αν ενδιαφερεστε τοτε να ξεκινησω σιγα σιγα τη δουλεια).

Τι λετε???
 
Πίσω
Μπλουζα