Το νέο μου Wii !!!!

yrig

Retro Member
Joined
9 Απρ 2008
Μηνύματα
173
Αντιδράσεις
4
Από καιρό λοιπόν σκεφτόμουν να αποκτήσω ένα Wii....

Μόλις εμφανίστηκε η προσφορά από το γνωστό κατάστημα τα Χριστούγεννα, είπα "να η ευκαιρία!!! 139 ευρουλάκια είναι χάρισμα". Το κακό είναι ότι την ίδια σκέψη έκανε άπειρος κόσμος μαζί με μένα και όπως ήταν φυσικό έγινε το "σώσε"!!!! Δεν έμεινε τίποτα!!!!

Σήμερα όμως και ύστερα από πολύ ψάξιμο σε αγγελίες (έξακολουθεί να μην υπάρχει μηχάνημα στην αγορά!) κατάφερα να βρω ένα ολοκαίνουργιο σφραγισμένο λευκό Wii.

Είμαι πανευτυχής γιατί είναι πολύ καλύτερο απ'ότι το περίμενα. Και βέβαια το σημαντικό είναι ότι είναι πλήρως συμβατό με τα παιχνίδια και τα χειριστήρια του καλού μου Gamecube!

Για όποιον ακόμη το σκέφτεται.....το συνιστώ ανεπιφύλαχτα!!!!
 
μπααα δεν είναι αρκετά hardcore. Πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει AgouroΑntiAlising τίτλους, δεν δέρνεις εξωγήινους, και το αίμα δεν γεμίζει και το τελευταίο pixel μιας HD τηλεόρασης (ίσως γιατί δεν είναι HD?).

Αα και είναι για γυναίκες!

<Με ύφος λοχία>

Yrig μήπως είσαι γυναίκα?

Το κουνάς το wiimote?

Μήπως παίζεις διπλό με τον Κωστέτσο?

Με ύφος λοχία>
 
Καλοριζικο σ ευχομαι!!
 
Shock είπε:
μπααα δεν είναι αρκετά hardcore. Πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει AgouroΑntiAlising τίτλους, δεν δέρνεις εξωγήινους, και το αίμα δεν γεμίζει και το τελευταίο pixel μιας HD τηλεόρασης (ίσως γιατί δεν είναι HD?).Αα και είναι για γυναίκες!

<Με ύφος λοχία>

Yrig μήπως είσαι γυναίκα?

Το κουνάς το wiimote?

Μήπως παίζεις διπλό με τον Κωστέτσο?

Με ύφος λοχία>
σιγα ρε hardcore:p

μην μπερδευεις το παπουτσι με την μπουγατσα please. To wii ειναι για πιο οικογενιακη-casual χρηση περαν καποιων τιτλων οπως no more heroes(να το crazy splatter σου), call of duty, zelda etc.
 
MoBoRoS είπε:
σιγα ρε hardcore:p
μην μπερδευεις το παπουτσι με την μπουγατσα please. To wii ειναι για πιο οικογενιακη-casual χρηση περαν καποιων τιτλων οπως no more heroes(να το crazy splatter σου), call of duty, zelda etc.
Παρακαλείσθε όπως χρησιμοποιείτε πιο κόσμιες εκφράσεις. :p

Το θέμα με το hardcore gaming και το Wii είναι κλασσικό running joke του retromaniax και δεν ειναι λόγος να αρπαζόμαστε ;)

Καλή συνέχεια
 
@MoBoRoS: εσύ με τέτοιο nickname θα έπρεπε λογικά να έχεις 360 :)

Αστειεύομαι, αν έχεις διαβάσει τις σελίδες επί σελίδων που έχουν γραφτεί σε αυτό το forum κάποιοι πιστεύουν ότι τα παιχνίδια χωρίζονται σε αυτά που παίζουν οι αληθινοί (Λάκωνες?) gamers άντρες και οι υπόλοιποι που ακόμα ψάχνονται για το τι είναι.
 
Επειδή υπάρχει το Wii Fit και έχει γίνει πολύ δημοφιλές στο γυναικείο πληθυσμό, μόνο ο συγκεκριμένος τίτλος, δε σημαίνει ότι το Wii είναι "γυναικεία" κονσόλα!!!!

Τις ταμπέλες τις βάζουμε εμείς όπως και σε πολλά άλλα!

Πάντως έχουν ήδη παραγγελθεί τα παρακάτω:

1. Νo More Heroes

2. Call Of Duty 4: Modern Warfare Reflex

3. LEGO Star Was: The Complete Saga

4. Dead Space Extraction

5. Super Mario Galaxy

6. Punch Out

Kαι βέβαια προυπάρχουν και καμιά 10ριά τίτλοι του αγαπητού μου Gamecube (ωχ είναι κι αυτό γυναικείο ή παιδικό και πρέπει να εξοριστεί στο πυρ το εξώτερον; :) ) που είναι πλήρως συμβατοί με το Wii.

Το θέμα είναι ότι προστέθηκε άλλη μια κονσόλα στη συλλογή μου....Ε, σε 10 χρονάκια δεν θα είναι retro; !!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Shock είπε:
@MoBoRoS: εσύ με τέτοιο nickname θα έπρεπε λογικά να έχεις 360 :)

Αστειεύομαι, αν έχεις διαβάσει τις σελίδες επί σελίδων που έχουν γραφτεί σε αυτό το forum κάποιοι πιστεύουν ότι τα παιχνίδια χωρίζονται σε αυτά που παίζουν οι αληθινοί (Λάκωνες?) gamers άντρες και οι υπόλοιποι που ακόμα ψάχνονται για το τι είναι.

Δεν βαζω ταμπελες. Εχω υπαρξει κατοχος ολων των κονσολων νεας γενιας (το xbox360 μου χαλασε κ πηρα PS3) και ειμαι gamer και οχι "κονσολοfαnboy"

Αυτο σημαινει οτι παιζω τιτλους και δεν κοιταω σε ποια κονσολα ανοικουν αλλα κοιταω μονο την ποιοτητα τους.. Επισης δεν μου αρεσει να γενικευω.
 
@yrig:Αν το είχες σε κάνα περίεργο χρωματάκι δε μπορώ να σου πω αν είναι αρκετά αντρικό. Επίσης τα καλώδια τα τυλίγεις στο τέλος? Σεμεδάκι υπάρχει? Θέλω περισσότερες πληροφορίες για να σου πω στα σίγουρα!

@MoBoRoS:Ωραίος και έτσι πρέπει!

Υ.Γ Το κατάλαβες φυσικά ότι αστειευόμουν πριν έτσι?
 
Shock είπε:
@MoBoRoS:Ωραίος και έτσι πρέπει!

Υ.Γ Το κατάλαβες φυσικά ότι αστειευόμουν πριν έτσι?
Μπορω να πω οτι δεν ηταν τοσο ξεκαθαρο, αλλα ηταν μια αφορμη για μια ωραια συζητηση. Συν τοις αλλοις πολλοι το λενε αυτο με το wii οποτε δεν μου φανηκε εξοπραγματικο να το υποστηριζεις.
 
Shock έλοιωσα λέμε!!!!!!!!!!

<Με ύφος λοχία>Yrig μήπως είσαι γυναίκα?

Το κουνάς το wiimote?

Μήπως παίζεις διπλό με τον Κωστέτσο?

Με ύφος λοχία>
 
Shock είπε:
Υ.Γ Το κατάλαβες φυσικά ότι αστειευόμουν πριν έτσι?
Shock don't worry! Δεν παρεξηγούμαι! Κι εγώ γέλασα....

Απλά ρε παιδιά ψάχνω για ένα καλό σεμεδάκι!!! Τι προτείνετε;
 
Shock είπε:
μπααα δεν είναι αρκετά hardcore. Πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει AgouroΑntiAlising τίτλους, δεν δέρνεις εξωγήινους, και το αίμα δεν γεμίζει και το τελευταίο pixel μιας HD τηλεόρασης (ίσως γιατί δεν είναι HD?).Αα και είναι για γυναίκες!

<Με ύφος λοχία>

Yrig μήπως είσαι γυναίκα?

Το κουνάς το wiimote?

Μήπως παίζεις διπλό με τον Κωστέτσο?

Με ύφος λοχία>
Αν θες να λέγεσαι hardcore gamer τότε παίρνεις Wii και ξέρει γιατί?Nintendo Wii+Virtual Console=Casual gamer+Hardcore gamer=Win:cool:
 
Το πήρα και εγώ με 149 όμως... Δεν με πειράζουν τα 10? το μηχάνημα έχει πολύ πλάκα! Οταν έχεις παρέα τότε γίνεται της τρελλής!

Καλό μας παιχνίδι !
 
Καλοπαιχνιδο και σε σενα!

Μην ξεχνας οτι εχει πολλα κλασικα ρετρο hitακια games για κατεβασμα στο wii σου!
 
Πίσω
Μπλουζα