Το πιστόλι του πειρατή

pardalotzatziki

RetroNuts!
Joined
1 Δεκ 2012
Μηνύματα
2.019
Αντιδράσεις
321
Το πιστόλι του πειρατή απο Μίκυ Μάους, τελη '80. Το θυμαμαι μονο ως εικονα, δεν το ειχα εγω ή καποιος φιλος.
 
Υπήρχε τέτοιο πιστόλι ? :eek: Δεν το θυμάμαι καθόλου.
 
Αυτο το πιστολι το διαφημιζαν πολυ εκεινα τα χρονια στην τηλεοραση.Εγω με τον κολητο μου και με αλλους φιλους κλασικα παιζαμε με φυσοκαλαμαΚαι γενικα με διαφορα αλλα επικινδυνα πραγματα με κινδυνο να βγαλουμε κανενα ματι και γιαυτο οι γοννοις μας πηραν αυτο το πιστολι γιατι ηταν πιο ακινδυνο.Φυσικα σε χρονο μηδεν το παρατησαμε και ξαναγυρισαμε στα φυσοκαλαμα :D
 
metalcandyman είπε:
Αυτο το πιστολι το διαφημιζαν πολυ εκεινα τα χρονια στην τηλεοραση.οι γοννοις μας πηραν αυτο το πιστολι γιατι ηταν πιο ακινδυνο.
Βρεθηκε πελατης! Απιστευτο. Υπαρχει περιπτωση να ειναι σε κανα κουτι στην αποθηκη;;;
 
Μπα φιλε δυστηχως δεν θυμαμαι καν τι καταληξη ειχε.Επειδη ομως μπορει να υπαρχει μια στο δισεκατομμυριο πιθανοτητα να το εχω θα ψαξω με την πρωτη ευκαιρια στην αποθηκη.
 
Όχι απλά το θυμάμαι, αλλά έχω πολύ ζωντανή την ανάμνηση του Παυλάκη (ενός γειτονόπουλου της γιαγιάς μου) που έβγαινε στο μπαλκόνι και με ξυπνούσε με αυτό, πετώντας τα :rant: -μπαλλάκια στην ώριμη ηλικία των 7 ετών! :biglaugh:

Θεωρώ ότι αυτός είναι ο πρόγονος των σημερινών Nerf, καθώς το αφρολέξ μπαλάκι δε μπορούσε να κάνει κακό ούτε σε κουνούπι....
 
Ωραίο εύρημα!!!

Το πιστολι αυτο επαιρνε οποιαδηποτε μπαλακια του πινγκ-πονγκ ή μονο αυτα που ειχε στη συσκευασια;

Πωλουνταν ανταλλακτικα μπαλακια πινγκ-πονγκ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πιστολι αυτο επαιρνε οποιαδηποτε μπαλακια του πινγκ-πονγκ ή μονο αυτα που ειχε στη συσκευασια;

Πωλουνταν ανταλλακτικα μπαλακια πινγκ-πονγκ;
 
Πίσω
Μπλουζα