Το τρίγωνο των Βερμούδων (1978)

αριαδνη

candy fan
Joined
29 Μάρ 2010
Μηνύματα
13.889
Αντιδράσεις
15.022
Την εχει δει κανεις  την  ταινια, εγω οχι , λενε πως ειναι η καλυτερη ταινια τρομου για το τριγωνο των Βερμούδων; Ειναι Ιταλικη και εχει σχεση με μια κουκλα που οταν την βρισκουν  στην θαλασσα την δινουν σε ενα κοριτσακι στο πλοιο  και αρχιζουν τα περιεργα φαινομενα που ακολουθουν και γεμιζουν τρομο τους επιβατες . Υπαρχουν πολλες ταινιες για το τριγωνο των Βερμουδων παρα πολλες θα έλεγα και βγαινουν συνεχως για το μυστηριο αυτο.


Τωρα αν εχει βγει ποτε στην Ελλαδα σε βιντεοκασετα δεν το ξερω, αν ξερετε μια καλυτερη ταινια για το τριγωνο πειτε παιδια
 
Παιδιά έχει δει κανείς την ταινία , το τρίγωνο του διαβόλου όχι του 78' αλλά του 75' με την Κιμ Νοβακ; Κάποτε κάποιος μου είχε πει πως το τέλος είναι απρόσμενο και σου μένει για μέρες στο μυαλο! Έχει βία και αίματα μέσα ή απλά είναι ψυχολογικό θρίλερ; Μπιλυ( metalcandyman ) εσύ την έχεις δει;
 
Παιδιά έχει δει κανείς την ταινία , το τρίγωνο του διαβόλου όχι του 78' αλλά του 75' με την Κιμ Νοβακ; Κάποτε κάποιος μου είχε πει πως το τέλος είναι απρόσμενο και σου μένει για μέρες στο μυαλο! Έχει βία και αίματα μέσα ή απλά είναι ψυχολογικό θρίλερ; Μπιλυ( metalcandyman ) εσύ την έχεις δει;;
Όχι, δεν έχει καθόλου βια. Συμπαθητική τηλεταινία με γύρισμα στο φινάλε. Βλέπεται, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο...
 
Όχι, δεν έχει καθόλου βια. Συμπαθητική τηλεταινία με γύρισμα στο φινάλε. Βλέπεται, αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο...
Rio σε ευχαριστώ που απαντήσες οπότε να την δω. Οπότε υπερβολή πως το τέλος ειναι grand , απλά απροσμενο
 
Φυσικα και την εχω δει αριαδνη την ταινια και την βαζω ανετα μεσα στης δυο,τρεις καλυτερες οσον αφορα το τριγωνο των βερμουδων.Η ταινια ειναι παραγωγη του James.R.Rokos ελληνοαμερικανου παραγωγου και προβληθηκε απο το καναλι ABC και μαλιστα ειχε πολυ μεγαλο μπατζετ για την εποχη οπως και εξαιρετικους ηθοποιους και σιγουρα θα ειχε κανει μεγαλη επιτυχια αν παιζοταν και στο σινεμα και οχι μονο στα στενα ορια της τηλεορασης.Επισης την σκηνοθεσια ανελαβε ο πολυ γνωστος Sutton Roley που απο το 50 και μετα μεσουρανουσε στον συγκεκριμενο τομεα σε ενα σωρο σειρες οπως επισης παιζει και ο δικος μας τιτος βανδης.Ενα αλλο φοβερο οσον αφορα την ταινια ειναι το σεναριο του William Read Woodfield το οποιο βασιστηκε στης θεωριες του Charles Berlitz ο οποιος το 1970 ειχε κανει μεγαλο ντορο με τα βιβλια του που προσπαθουσε να εξηγησει το μυστηριο του τριγωνου των βερμουδων οπως και της χαμενης ατλαντιδας αλλα και του πειραματος της φιλαδελφειας.Αιματα κλπ δεν εχει και το τελος φυσικα και ειναι απροσμενο και γενικοτερα αξιζει με χιλια να δει καποιος την ταινια αυτη ειτε ειναι λατρης του μυστηριου με το τριγωνο των βερμουδων ειτε οχι.
 
Παίζει και ο Τίτος Βανδης ε τότε πρέπει να την δούμε, έτσι λέω εκτός και αν φοβηθω γιατί καμιά φορά το ψυχολογικό θρίλερ σου μένει στο μυαλό περισσότερο. Ήμουν 97 τοις εκατό σίγουρη πως την εχεις δει εξού και ή ερώτηση.
 
Πίσω
Μπλουζα