Τσίχλες Shock

kourampies

RetroWannaBe
Joined
14 Ιουν 2010
Μηνύματα
75
Αντιδράσεις
5
Τις θυμάμαι γύρω στο 96-97, είναι ελαφρώς στα όρια του ρετρό με βάση τις αναμνήσεις μου, αλλά πιθανό να υπήρχαν και παλαιότερα.

Είχαν γεύση σαν grapefruit, και πραγματικά σου προκαλούσαν σοκ λίγα δευτερόλεπτα μετά το πρώτο μάσημα, ανατρίχιαζε όλο το σώμα από την εξωπραγματικά έντονη γεύση.

Δεν ξέρω αν ήταν μαζικής παραγωγής και διακίνησης, έχω μια υποψία ότι κάπου τις έπαιρνε ο ιδιοκτήτης του κυλικείου σε υπερβολικά χαμηλή τιμή, από κάποιο Cash n Carry ίσως με δικές του μάρκες.

Τις θυμάται κανένας άλλος?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τις θυμάμαι εγώ από 1997 μέχρι 2000 η το 2001 όντως ανατρίχιαζε όλο το σώμα αλλά μετά γινόταν η πιο γλυκιά τσίχλα 10 δρχ τις πούλαγαν πάντα. Μετά εξαφανίστηκε.
 
Πω πω έχω κάνει φοβερές πλάκες με αυτές τις τσίχλες που πραγματικά ήταν ΣΟΚ και δεν τρώγονταν! Εβγαιναν δύο είδη, σε κίτρινη και κόκκινη συσκευασία.

Πάντως retro δεν θα τις έλεγα....
 
Για μένα πλέον και τα 90s είναι retro, μπήκαμε στα 2010s!!

Τις θυμάμαι τις τσίχλες, δεν μου προκαλούσαν τέτοιο σοκ, αλλά σίγουρα είχαν υπερβολικά έντονη γεύση. Μάλλον δεν πέτυχαν και πολύ...
 
ήταν αυτες οι τσιχλες;

δεν θυμαμαι τις τσιχλες αυτες...
 
Τις θυμάμαι κι εγώ αυτές τις τσίχλες που τις πουλούσαν στο κυλικείο του σχολείου, αλλά όχι σαν αυτές της παραπάνω φωτογραφίας, αλλά σαν αυτή που βρήκα. Δεν έβγαιναν βέβαια στην Ελλάδα σε τόσες γεύσεις. Θυμάμαι ότι όταν πρωτοδοκίμασα είχα ξενερώσει κι όντως ήταν ένα μικρό σοκ καθώς σου ξεχύνονταν όλη η πικρή γεύση του νεραντζιού μιας και είχαν και υγρό μέσα, αλλά μετά γίνονταν πολύ γλυκές κι ευχάριστες.

b4c748ba-3952-4ef9-9994-7519327daefc.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
ήταν αυτες οι τσιχλες;
δεν θυμαμαι τις τσιχλες αυτες...
Χαχα, αυτές οι τσίχλες που είναι στη φώτο είναι τρυκ καλή μου BETTY BOOP. Τράβαγες την υποτιθέμενη τσίχλα και ένας ελαφρύς ηλεκτρισμός σε διαπερνούσε.

Δες και το βίντεο.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Χαχα, αυτές οι τσίχλες που είναι στη φώτο είναι τρυκ καλή μου BETTY BOOP. Τράβαγες την υποτιθέμενη τσίχλα και ένας ελαφρύς ηλεκτρισμός σε διαπερνούσε.

Δες και το βίντεο.

λάθος εικόνα!!!

ΧΑΧΑ!

:D
 
Πίσω
Μπλουζα