[Τasty] Γνωρίζετε ότι.... ('90s)

Το είχα συμπληρώσει,αλλά...... :(

(ρε Aardy,μας "πληγώνεις" με τις photos αυτές,μια και θυμόμαστε τι λάθη έχουμε πράξει κατά το παρελθόν,μη....προφυλάσσοντας τη retro "περιουσία" μας !!! :) )
 
Το είχα και εγώ το άλμπουμ!!!!

Δεν το πιστεύω πως υπάρχει κάποιος που το έχει κρατήσει!!!
 
Και συμπληρωμενα βεβαιως βεβαιως....Αχ αναμνησεις. Υποχρεως.
 
Το εχω συμπληρωμενο και το καλυτερο απ ολα ειναι οτι το εχω ακομα!
 
  • Like
Reactions: ANP
Στα τέλη της δεκαετίας του ' 80 ή στις αρχές της δεκαετίας του ' 90 κυκλοφόρησαν κάποια χαρτάκια με τίτλο Γνωρίζετε ότι. Επρόκειτο για τριάδες (?) αυτοκόλλητων με στοιχεία για τη σωστή διατροφή κλπ. εικονογραφημένα για παιδιά. Ήταν ενταγμένα σε συσκευασίες γαριδακίων, πατατακίων κλπ. της Tasty, μεταξύ των οποίων και τα θρυλικά Fofico, αλλά στην δεύτερή τους έκδοση. Χαρακτηριστικό ήταν - και πλεονέκτημα- ότι το ποια αυτοκόλλητα βρίσκονταν σε ποια συσκευασία από γαριδάκια φαινόταν, γιατί ήταν ενσωματωμένα από έξω. Σε ειδική σελίδα του άλμπουμ βρισκόταν ο Μεζούρης, που σε βοηθούσε να υπολογίσεις το σωστό βάρος και ύψος σου, με δύο πίνακες για αγόρια και κορίτσια.

Ας θυμηθούμε μερικά

Tasty 1 stakovios.jpg

Tasty 2 stakovios.jpg

Tasty 3 stakovios.jpg

Tasty 4 stakovios.jpg

Tasty 5 stakovios.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίστευτοοοοο.

Τι μου θύμισες......
 
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ! Ήταν αρχές '90 και όντως ήταν πάνω σε μία λωρίδα στην συσκευασία. Νομίζω οτι ήταν πάνω απο τρία σε κάθε συσκευασία και μερικές φορές, κάποια απο αυτά ήταν "τσακισμένα" στο σφραγισμένο μέρος του "σακουλακίου". 1000 ευχαριστώ για τις αναμνήσεις stakovios...
 
το ειχα κι εγω αυτο το αλμπουμ

ισως αν ψαξω βρω κανα αυτοκολλητο γιατι το αλμπουμ δεν υπαρχει πια
 
Τρελαίνομαιιιιι......

εγώ τα κολλούσα επάνω στο γραφείο μου μαζί με κάτι άλλα που δεν θυμάμαι πως λεγότανε, αλλα ήτανε διάφανα τα περισσότερα και ήτανε οικολογικού θέματος όλα (δεν θυμάμαι πως λεγότανε..)
 
Ανεβάστε το βρε παιδιά...τι το συζητάτε. γι΄ αυτό έχει φτιαχτεί το ΙΝΤΕΡΝΕΤ για να μοιραζόμαστε !
 
απο τα πρωτα μου αλμπουμ αλλα δεν υπαρχει πλεον
 
Μου άρεσαν αυτά τα αυτοκόλλητα, διάβαζα αυτά που έγραφαν επάνω και κάθε φορά που έπαιρνα γαριδάκια ήθελα να έχουν περισσότερα αυτοκόλλητα...!
 
Πωπω!! Τι μου θύμισες!!! Το ειχα κι εγώ! Το είχα ξεχάσει οτι υπήρχε μεχρι που το ξαναείδα τώρα
 
Ολόκληρο το άλμπουμ μου θα το βρείτε εδώ: είχα όλα τα αυτοκόλλητα από τη διατροφή, ενώ τα υπόλοιπα έμειναν κενά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω...αυτή κι αν είναι ανάμνηση!!! Τα έδινε η Tasty θυμάμαι με τα γαριδάκια...Απίστευτο, που τα ξετρύπωσες;
 
stakovios είπε:
Ολόκληρο το άλμπουμ μου θα το βρείτε εδώ: είχα όλα τα αυτοκόλλητα από τη διατροφή, ενώ τα υπόλοιπα έμειναν κενά...
Διορθώνω: επιλεγμένα σημεία από το άλμπουμ, μιας και δεν είχα όλα τα αυτοκόλλητα.
 
Τα λατρευω, μακαρι να τα βρισκα και σημερα!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα