Υπήρχαν RPGs στο Saturn ;

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Υπήρχαν RPGs στο Saturn ; Το μόνο που είχα (και έχω ακόμη ! ) ήταν το Shining Force , το οποίο δεν ήταν κακαθαρόαιμο RPG , αλλά ήταν φοβερό . Άλλα υπήρχαν ;
 
Αν δεν έχεις δει ποτέ το Panzer Dragoon Saga διαπράττεις έγκλημα κατά του εαυτού σου, που πρέπει να διορθώσεις άμεσα. :)
 
Συχαινομαι να γινομαι επαναλαμβανομενος, ωστοσο πρεπει να πω και εγω, να δεις το panzer dragoon saga.

Ο μονος λογος που δεν εκτιμηθηκε οσο θα επρεπε, ειναι λογω του οτι το ανθρωπινο ειδος δεν εχει εξελιχθει αρκετα, ωστε να καταλαβει την μεγαλοπρεπεια ενος τετοιου αριστουργηματος. Ισως οι επομενες γενιες να ειναι ανωτερες πνευματικα, και να το αποθεωσουν, οπως και του αξιζει.
 
Συμφωνω με Getta! To Saga αποτελει την κορωνιδα των RPGs
 
Γιατι δεν του κανετε ενα ωραιο review να το γνωρισουμε και εμεις που δεν το ξερουμε.

Εεεε;
 
Να κανεις review του Panzer Dragoon Saga ειναι πολυ βαρυ project...

Aλλα για να μην σε αφησω παραπονεμενο, παρε ενα αρκετα καλο video review (και μαλιστα γραμμενο απο γυναικα! - ιεροσυλια αλλα καλα τα πηγε :) ) για να τσεκαρεις τα βασικα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WCPFk7uoI9I]YouTube - Panzer Dragoon Saga REVIEW - Still Gaming (?)
 
Ναι ναι , είναι γεγονός , το Panzer Dragoon Saga ήταν απίστευτο ! Το είχα δοκιμάσει πριν λίγους μήνες και είχα μείνει άφωνος !

Πέρα όμως από αυτά , υπήρχαν άλλα RPGs ; Φυσικά αναφέρομαι και σε κλασσικά δισδιάστατα RPGs .
 
Ριξε αρχικα ενα βλεφαρο σε Lunar: Silver, Lunar 2: Eternal Blue, Langrisser IV, Grandia, Legend of Oasis, Phantasy Star Collection, Shining the Holy Ark, Legend of Oasis
 
iliekater είπε:
Ναι ναι , είναι γεγονός , το Panzer Dragoon Saga ήταν απίστευτο ! Το είχα δοκιμάσει πριν λίγους μήνες και είχα μείνει άφωνος !Πέρα όμως από αυτά , υπήρχαν άλλα RPGs ; Φυσικά αναφέρομαι και σε κλασσικά δισδιάστατα RPGs .
Δε σου έφτασε δηλαδή η λίστα που σου έδειξα; :)
 
Ωραίο το Saga αλλά μην τρελαινόμαστε.Έχω κάτσει να ασχοληθώ αλλά μάλλον δεν είναι το είδος που με τραβάει (παρότι λιώνω τα Final Fantasy συνίθως :p ).Δεν με τράβηξε καθόλου.
 
TallMan :

Δε σου έφτασε δηλαδή η λίστα που σου έδειξα;
Αρχικά είδα το σύνδεσμο , αλλά διαβάζοντας τις επόμενες δημοσιεύσεις , ξεχάστηκα . Σε ευχαριστώ !

f2bnp :

Ωραίο το Saga αλλά μην τρελαινόμαστε.
Δεν πειράζει , άσε μας εμάς να τρελαθούμε με δαύτα ! :D
 
Shenmue?

νομιζω οτι βγηκε και το 2 στο saturn
 
Απ'ότι ξέρω ούτε το 1 είχε βγει για τον Κρόνο .
 
Απο όσο θυμάμαι η ανάπτυξη του Shenmue είχε ξεκινήσει για το Saturn υπό τον τίτλο 'Project Berkley' και 'Virtua Fighter RPG' (για αυτό και ο Ryo μοίαζει στον Akira.)
 
johnny_salonica είπε:
Απο όσο θυμάμαι η ανάπτυξη του Shenmue είχε ξεκινήσει για το Saturn υπό τον τίτλο 'Project Berkley' και 'Virtua Fighter RPG' (για αυτό και ο Ryo μοίαζει στον Akira.)
H αρχική ανάπτυξη έγινε στο Saturn. Δείτε το video. Αρκετά εντυπωσιακό δεδομένων των δυνατοτήτων του μηχανήματος.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kUe9ASlu9Us]YouTube - Shenmue Saturn
 
PAL

Story Of Thor 2

Dark Savior

Shining Wisdom

Shining of the Holy Ark

Shining Force 3 [part1]

Dragon Force [αν και ποιο strategy]

Panzer Dragoon Saga

Mystaria

NTSC-U

Magin Knight Rayearth

Albert Odyssey: Legend of Eldean

NTSC-J

Άπειρα :p

Shining Force 3 [Parts 1, 2, 3, Extra Disk]

Grandia + Grandia Digital Musuem

Lunar 1, 2

Phantasy Star Collection

Vandal Hearts

Baroque

Wachenröder

Tactics Ogre

Wizardry

Βonus

Soccer RPG: Become the coach for the national team! :B

Samurai Shodown RPG :3

Τα κυριότερα, αν και κάποια από τα ιαπωνικά δε παλεύονται :p
 
Είμαι ο μόνος που όταν διάβασε τον τίτλο τον πέρασε για ειρωνικό; :p
 
Πίσω
Μπλουζα