Φιγούρες Κάντυ και Άννι

kira80

RetroN00b
Joined
31 Μάρ 2008
Μηνύματα
4
Αντιδράσεις
0
Γεια σε όλους!

Παρακολουθώ πολύ καιρό τις συζητήσεις σας εδώ, αλλά σπάνια συμμετέχω επειδή είμαι σ' ένα διαρκές τρέξιμο. Τακτοποιώντας όμως το σπίτι τις προάλλες, ανακάλυψα δυο πραγματάκια που ήθελα πολύ να μοιραστώ μαζί σας!

Στην δεκαετία του '80 λοιπόν, είχε κυκλοφορήσει - δεν θυμάμαι καν αν ήταν ελληνικής παραγωγής El Greco ή αν ήρθε απ' το εξωτερικό - το σπιτάκι της Κάντυ, το οποίο αν το θυμάμαι καλά ήταν στρογγυλό και είχε ένα μηχανισμό στη σκεπή που τον πίεζες προς τα μέσα και άνοιγε. Μέσα υπήρχαν και δύο φιγουρίτσες, της Κάντυ και της Άννι.

Το σπιτάκι το είχαν οι ξαδέρφες μου και το εποφθαλμιούσα καιρό ως γνήσια Καντυκιά :dribble: μέχρι που μια μέρα, στην θρυλική ηλικία των 10, τις έπεισα και μου το δώσανε. Από τότε πέρασαν χρόνια και δυστυχώς αγνοείται, αλλά ανακάλυψα τις δύο ενοίκους του :cheers:

Είναι ταλαιπωρημένες και δεν έχουν καθαριστεί, γι' αυτό ας κάνουμε τα στραβά μάτια :D

DSC00209.jpg
DSC00202.jpg


DSC00211.jpg
DSC00212.jpg


DSC00214.jpg
DSC00213.jpg


Προβολή συνημμένου 71662Προβολή συνημμένου 71663Προβολή συνημμένου 71664Προβολή συνημμένου 71665Προβολή συνημμένου 71666Προβολή συνημμένου 71667
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω!!! Εχεις τέτοιο θησαυρό από τότε;;;

Μπράβο Κίρα που το κράτησες και :thanx2: που το μοιράζεσαι σήμερα μαζί μας!!!

(Καμιά φιγουρίτσα του Άλμπερτ;;;;; :diablotin: )

-edit-

Βtw, και σόρρυ για την αγένεια...

Καλώς μας ήλθες :cheers: :cheers: :cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς ήρθες Κίρα! :cheers:


Είναι απίστευτο που βρήκες τις φιγούρες της Κάντυ και της Άννυ μετά από τόσα χρόνια!!!



Εύχομαι να βρεις και το σπιτάκι τους!!!
 
Καλως ορισες Κira80 :clap:

Οι φιγουρες ειναι τοσο γλυκουλες! Ειναι ακριβως με τα ρουχα που αρχικα φορουσαν τα κοριτσια στο ορφανοτροφειο :eek: Μακαρι να βρεις και το σπιτακι τους :clap:
 
Καλώς μας ήρθες, Kira80!




Αυτά τα κουκλάκια είναι πολύ γλυκούλια!! Ακόμα και η στάση του σώματος είναι πολύ πετυχημένη!! Φαίνεται ότι η Κάντυ πάλι ετοιμάζει κάτι!!
 
Να κάτι που δεν είχα δει ποτέ!!!!

Πραγματικά δεν ήξερα ότι υπάρχουν!

Μπήκες δυναμικά kira, καλώς ήρθες! :thanx2:
 
Τώρα το πρόσεξα αυτό το θέμα. Πολύ γλυκιές φιγούρες. Περισσότερο μου αρέσει η 'Αννυ.
 
Πίσω
Μπλουζα