Φραγκλ Ροκ - Fraggle Rock (1983)

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
Φραγκλ Ροκ (Fraggle Rock, 1983-87), ΕΡΤ2


Πρεμιέρα: Σάββατο 5/11/1983


Τελειο Τελειο.....Μου αρεζε ποιο πολυ απο το μαπετ σοου

Θυμαμαι τους μικροσκοπικους εργατες!Ανθρωπακια που κατασκευαζαν διαφορα

κατω απο την γη πολυ γελιο πολυ γελιο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
akmakas είπε:
Τελειο Τελειο.....Μου αρεζε ποιο πολυ απο το μαπετ σοουΘυμαμαι τους μικροσκοπικους εργατες!Ανθρωπακια που κατασκευαζαν διαφορα

κατω απο την γη πολυ γελιο πολυ γελιο!!!
....αυτοί τα κατασκεύαζαν, και τα fraggle... τους τα έτρωγαν !!! ...εντελώς σουρρεαλιστική σειρά !! Τζιμ Χένσον και ξερό ψωμί !! :D
 
Jim Henson θεός!!! Θεός Χωρέστον

Οι γίγαντες στην πίσω πλευρά της αυλής και ένα τέρας από σκουπίδια ήταν όλα τα λεφτά (αρκετά κομικοτρομακτικοί)

το έπαιζε στην έρτ-1 το 1986 η σειρά είναι του 1983
 
Α, ρε telamonas.stokos με τις αναμνήσεις σου... ;)

Αυτός ο "φευγάτος" τυπάς ο traveling Matt, απίστευτος με τις ιστορίες του από τα ταξίδια του... με τα αλόκοττα όντα τους "ανθρώπους"...

Η σκουπιδόμαζα, οι εργάτες, ο σπρόκετ... τι μου θυμήσατε...
 
Περισσότερες πληροφορίες όπως πάντα έγκυρη η Wikipedia
 
Θα πεθανω...Μια 384 την εχω...

Μαλλον θα βαλω 1024 δεν γινεται!!!
 
Μικρά ανθρωπάκια κάτω από την γη....?

Τα οποία χωρίζονταν στα πολύ μικρα που ήταν εργάτες και έφτιαχαν πολύπλοκες κατασκευές απο ζάχαρη και στα μεγαλύτερα (ολα στυλ μαπετ) τα οποία γούσταραν να τους τις τρώνε? Μέσα απο τρύπες έβγαιναν στην επιφάνεια της γης όπου υπήρχαν γίγαντες (στυλ φουσκες) που τα κυνηγούσαν.

Ξέρει κανεις πως λεγόταν η σειρά? Την λάτρευα μικρη και θέλω να την αγοράσω αν υπάρχει..... :eek:
 
Αγαπητέ φίλε Ellemphriem, υπάρχει ήδη το αντίστοιχο topic

Δώσε ιδιαίτερη προσοχή στο link προς στο blog του φίλου telamonas...
 
ΤΕΛΕΙΑ! Ευχαριστώ πολύ!

Πάντως εαν μου πεις φίλη θα αισθανθώ και εγώ πιο φυσιολογικά.....

Υπάρχει περίπτωση να μας τα δανείσεις ή δεν παίζει έτσι? Αν υπάρχει πρόβλημα ξέχνα ότι το ανέφερα. Έψαξα στo Amazon και τα έχει. Θα τα αγοράσω. Απλα εαν μπορείς μου σώζεις πολύ κόπο. Και πάλι εάν προσέβαλα συγνώμη! Φοβερή σειρα πάντως!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LOL Ellemphriem

Δεν θα χει πιστευω προβλημα να σου τα δωσει ΑΛΛΑ επειδη ξερω τον ambu το πιο πιθανο ειναι να εδωσε το link για να τα κατεβασει κανενας αλλος γιατι βαριεται :D

Παρολα αυτα ειμαι σιγουρος οτι καποιος καλοθελητης θα βρεθει - μην αγορασεις ακομα :)
 
Oops και έλεγα τί ξέχασα...

[Edited by TS]
 
Ambu dare full respect!!!!!!! Με εφτιαξες....Τ.ε.λ.ε.ι.α!!!!!!!!!
 
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! και επειδή δεν βαριέμαι παω για κατέβασμα!
 
χεχεχε.......μπαίνω ήδη μπρος στην διαδικασία κατεβάσματος. Μιλάμε θα σαπίσω να τα βλέπω !!!! Είστε καταπληκτικοί παιδιά!
 
Εδώ και αρκετό καιρό ήθελα να σας πω, γιατί το παρακολουθώ σχεδόν κάθε μέρα.

Στο σπίτι έχουμε Sky και το δείχνει στο κανάλι Boomerang καθημερινά.

Του γιού μου του αρέσει, αν και προτιμά πρώτα Tom & Jerry, Scooby Doo και Dora.

Σαν τέταρτη επιλογή το έχει, αλλά όποτε μπορώ το βλέπω κι εγώ.

Και φυσικά καθώς το βλέπω, θυμάμαι πολλά επεισόδια από παλιά (και μάλιστα μου αρέσανε λίγο παραπάνω από το Muppet show).
 
και έψαχνα σαν τρελός να τα βρω..όπως λέτε και εσείς οτι καλύτερο εχει γίνει ποτέ..
 
Πίσω
Μπλουζα