Φωτογραφίες ασπρόμαυρων ελληνικών ταινιών σε έγχρωμες

Jack Taylor

RetroWannaBe
Joined
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
84
Αντιδράσεις
15
Ο Ηλίας του 16ου

NGQB2iq.jpg


Οι Γερμανοί ξανάρχονται

qUXbgno.jpg
 
Μπράβο πολύ καλές!!!
 
Να με συγχωρείτε για τα όποια λάθη,τα κάνω γρήγορα και σε ελεύθερο χρόνο ,ότι επιθυμίες έχετε για ταινίες είμαι πάντα διαθέσιμος για το φόρουμ ,να πέφτουν προτάσεις :)
 
πολυ ωραιο το αποτελεσμα :)

Jack Taylor ο χρωματισμος που εκανες στα ρουχα που φορανε οι ηθοποιοι επιλεχθηκε τυχαια ή εψαξες και βρηκες πληροφοριες;

οπως και να εχει ,ειναι επιτυχημενες οι επιλογες που εκανες :thanx2:
 
Jack Taylor είπε:
Να με συγχωρείτε για τα όποια λάθη,τα κάνω γρήγορα και σε ελεύθερο χρόνο ,ότι επιθυμίες έχετε για ταινίες είμαι πάντα διαθέσιμος για το φόρουμ ,να πέφτουν προτάσεις :)
Έχω μια ιδιαίτερη επιθυμία στην Αλίκη όπως ίσως ξέρεις , οπότε ότι μπορέσεις από κείνη καλοδεχούμενο θα είναι! :)
 
katerinak είπε:
πολυ ωραιο το αποτελεσμα :) Jack Taylor ο χρωματισμος που εκανες στα ρουχα που φορανε οι ηθοποιοι επιλεχθηκε τυχαια ή εψαξες και βρηκες πληροφοριες;

οπως και να εχει ,ειναι επιτυχημενες οι επιλογες που εκανες :thanx2:
Αυτό είναι το ποιο δύσκολο κομμάτι της διαδικασίας ,πχ μπλε και πράσινα βγάζουν ίδιο τόνο σε ασπρόμαυρο οπότε εκεί θέλει μια καλή προσέγγιση σύμφωνα με με τα δεδομένα της εποχής είτε το πως πάει στο μάτι για να βγει έστω πιστικό το αποτέλεσμα (για να βγει ρεαλιστικό θα πρέπει να έχουμε όλα τα δεδομένα/λεπτομέρειες της εποχής πράγμα αρκετά δύσκολο)
 
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες!!
 
Πίσω
Μπλουζα