Φωτογραφίες μέσα σε διάφορα post

lefzer

RetroWannaBe
Joined
4 Φεβ 2008
Μηνύματα
38
Αντιδράσεις
3
Παιδιά καλημέρα, πολλές φορές σε μερικά post , όπως για παράδειγμα στο σημερινό του alucard για το rygar δεν εμφανίζονται όλες οι φωτογραφίες αλλά μόνο η πρώτη με το εξώφυλλο. Το ίδιο έχω παρατησει παλαιότερα και σε άλλα threads/post. Ξέρει κανείς τι γίνεται? έχω xp και ie8
 
Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει...

Με Firefox πάντως, τα δείχνει κανονικά...
 
Το εχω παρατηρησει μονο σε post του Alucard για οποιες φωτο ανεβαζει σε μορφη .bmp (τα αλλα φαινονται μια χαρα) και ο browser ειναι Internet Explorer.

Μηπως ο Alucard κανει τα screenshots capture απο emulator σε καποιο format που δεν ειναι πληρως συμβατο με το bmp που καταλαβαινει ο IE?
 
Wally είπε:
Το εχω παρατηρησει μονο σε post του Alucard για οποιες φωτο ανεβαζει σε μορφη .bmp (τα αλλα φαινονται μια χαρα) και ο browser ειναι Internet Explorer.Μηπως ο Alucard κανει τα screenshots capture απο emulator σε καποιο format που δεν ειναι πληρως συμβατο με το bmp που καταλαβαινει ο IE?

Εκτός από το εξώφυλλο, συνήθως οι υπόλοιπες photos είναι πράγματι .bmp.

Αν υπάρχει τρόπος να αλλάξει γιατί δημιουργεί πρόβλημα ας το δούμε ;)
 
Το png θα ήταν μια καλή επιλογή και απο άποψη χώρου σε σχέση με το bmp
 
Κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι αρκετές φωτογραφίες βγάζουν ένα... συμπαθέστατο βατραχάκι. Μπορεί κανείς να εξηγήσει τι συμβαίνει;
 
Το βατραχακι πρεπει να εχει να κανει με το imageshack ,για αυτο λεμε να τις ανεβαζουμε μεσω του site.
 
Aardvark είπε:
Το βατραχακι πρεπει να εχει να κανει με το imageshack ,για αυτο λεμε να τις ανεβαζουμε μεσω του site.
ΟΚ. Ευχαριστώ, είναι και στον πάγο, και μου θυμίζει προσωπικά ένα παιχνίδι του υπολογιστή με τα πιγκουινάκια που πρέπει να τα απελευθερώσεις από τον πάγο! Οφ τόπικ, αλλά δεν μπορώ να μην το αναφέρω. :)
 
Shock είπε:
Το png θα ήταν μια καλή επιλογή και απο άποψη χώρου σε σχέση με το bmp

Γεια σου shock.

Δυστυχώς το ACDSee δε μου δίνει τη δυνατότητα να το σώσω σε png αλλά μόνο σε jpg, pcx, tga, και tif.

Αν κάποιο format από τα παραπάνω είναι προτιμότερο από το bmp (το jpg βέβαια έχει ψιλοαπαίσια χρώματα), let me know.
 
Το ACDSee το χρησιμοποιείς για screen capture;

Μπορείς εναλλακτικά να δοκιμάσεις το XnView.

Αν προτιμάς ακόμας για captures το ACDSee, μπορείς πάντοτε να μετατρέψεις τα .bmp που παράγει μετά σε .png, κάτι που μπορεί να γίνει και με το προαναφερθέν XnView αλλά και με το Irfanview. Όλα freeware φυσικά. Εκτός πιά και δεν αντέχεις καθόλου να αποχωριστείς το αγορασμένο (με εισαγωγικά ή χωρίς...) ACDSee. :)
 
Maddog είπε:
Το ACDSee το χρησιμοποιείς για screen capture;Μπορείς εναλλακτικά να δοκιμάσεις το XnView.

Αν προτιμάς ακόμας για captures το ACDSee, μπορείς πάντοτε να μετατρέψεις τα .bmp που παράγει μετά σε .png, κάτι που μπορεί να γίνει και με το προαναφερθέν XnView αλλά και με το Irfanview. Όλα freeware φυσικά. Εκτός πιά και δεν αντέχεις καθόλου να αποχωριστείς το αγορασμένο (με εισαγωγικά ή χωρίς...) ACDSee. :)

Για screen captures χρησιμοποιώ τον emulator CCS64 ο οποίος αποθηκεύει σε .bmp.

Θα δοκιμάσω να κατεβάσω το Infraview και να μετατρέπω τις εικόνες σε png.

Σ' ευχαριστώ :)
 
Alucard είπε:
Γεια σου shock.Δυστυχώς το ACDSee δε μου δίνει τη δυνατότητα να το σώσω σε png αλλά μόνο σε jpg, pcx, tga, και tif.

Αν κάποιο format από τα παραπάνω είναι προτιμότερο από το bmp (το jpg βέβαια έχει ψιλοαπαίσια χρώματα), let me know.
Μερικές φορές τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά απ' ό,τι φαίνονται...

Για όσους λοιπόν ανοιγοκλείνουνε παραθύρια (λέγε με windows), ακόμη και το απλό απλούστατο προγραμματάκι της Ζωγραφικής (%windir%\system32\mspaint.exe) κάνει την μετατροπή σε .png. ;)
 
snoopy είπε:
Μερικές φορές τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά απ' ό,τι φαίνονται...
Για όσους λοιπόν ανοιγοκλείνουνε παραθύρια (λέγε με windows), ακόμη και το απλό απλούστατο προγραμματάκι της Ζωγραφικής (%windir%\system32\mspaint.exe) κάνει την μετατροπή σε .png. ;)

Thanx snoopy :)
 
Alucard είπε:
Για screen captures χρησιμοποιώ τον emulator CCS64 ο οποίος αποθηκεύει σε .bmp.Θα δοκιμάσω να κατεβάσω το Infraview και να μετατρέπω τις εικόνες σε png.
25jcz9i.jpg
 
Ενδιαφέρον προγραμματάκι Nemo.

Batch conνersion είναι η ονομασία του;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λόρδε μόνο σ' αυτό το thread ή γενικότερα ?
 
Πίσω
Μπλουζα