Χαιρετίσματα από την Ρωσία

Antonia

RetroN00b
Joined
12 Ιαν 2012
Μηνύματα
10
Αντιδράσεις
1
Καλησπερουδια στην παρέα! :)

Χαίρω πολύ που μου παρουσιάστηκε αυτή η ευκαιρία ν'αγγίξω λίγο κι εγώ σ'αυτά τα πράγματα που από τα παιδικα χρόνια μπαίνουν στην ανθρώπινη καρδιά και τη ζεσταίνουν στις δύσκολες στιγμές της ζωής. Ισως θα μπορούσα κι εγώ να σας προτείνω κάτι από τις δικές μου αναμνήσεις που να μπορούσαν να ξεπεράσουν τα όρια μιας συγκεκριμένης κουλτούρας και να παρουσιάσουν ενδιαφέρον και σε σας. Και βέβαια να κολυμπάω η ίδια στα βαθιά και πλατιά νερά αυτής της σελίδας και να βρίσκω άφθονα τα μαργαριτάρια!

Και παρακαλώ οι φανς του Hayao Miyazaki, να με πάρατε παρακαλώ στην παρέα σας! :)
 
Καλως ηρθες στην παρεα μας Αντωνια.
 
Καλώς την! :)

(Κάάάάάμπιααααα, τούρτα! :D )

Λοιπόν, ξεκίνα από δω:

Studio Ghibli Movies

Ηayao Μiyazaki

Και προχώρα ακολούθως!

Να δεις τί εχεις να θυμηθείς ακόμα! ;)
 
Κάλως όρισες στην παρέα μας και καλά ποστ! :)

Πολύ όμορφα αυτά που έγραψες και περιμένουμε να μοιραστείς περισσότερα μαζί μας σε πολλά πολλά νοσταλγικά θέματα.
 
Έφτασε και η τούρτα :)

tumblr_loxjby4qjb1qiwduxo1_500.jpg

Καλώς όρισες Antonia.
 
Κακ ντηλά φσιό χαρασό?Αν επιτρέπεται είσαι απο τον Πόντο(εγω δεν είμαι πόντιος πάντως αλλά προσπαθώ να μαθαίνω λίγο ρώσικα) η μήπως είσαι Ρωσία λόγω δουλειάς?Σου εύχομαι τα καλύτερα και διακαώς περιμένουμε να ποστάρεις εδώ.Να είσαι πάντα καλά.
 
Καλως ηρθες στην παρεα μας Αντωνια
 
Σας ευχαριστώ πολύ, παιδια! :) Μια τούρτα -αριστούργημα. Είναι απ΄εκείνες που δε θα τολμούσα ποτέ μου να τσιμπίσω ουτέ μια μπουκια για να μην καταστρέψω την ομορφιά της! :)

Misha, δεν ειμαι Πόντια ουτε ελληνικής καταγωγής,όμως γεννήθηκα στην Ουκρανία, κοντα στην Αζοφική θαλασσα,στη Μαριούπολη. Εκεί έχει μεγάλη ελλινική διασπορά, πολιτιστικά κεντρά και το τμήμα Ελληνικής φιλολογίας στο εντόπιο πανεπιστήμιο. Από εκεί έμαθα τη γλώσσα :)

Και εσύ, απο που τα ξέρεις τα Ρώσικα? :)

Daredevil, Σέυχαριστώ για τα λινκς. Επισκέφτηκα τη Θεσσαλονίκη το 1997 με το θερινο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Αριστοτελείου πανεπιστημίου. Ωραία πόλη, ωραίες αναμνήσεις :D Σκέφτομαι να ξαναπάω :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μενω εκπληκτος!
 
Antonia είπε:
Misha, δεν ειμαι Πόντια ουτε ελληνικής καταγωγής,όμως γεννήθηκα στην Ουκρανία, κοντα στην Αζοφική θαλασσα,στη Μαριούπολη. Εκεί έχει μεγάλη ελλινική διασπορά, πολιτιστικά κεντρά και το τμήμα Ελληνικής φιλολογίας στο εντόπιο πανεπιστήμιο. Από εκεί έμαθα τη γλώσσα :)
Είσαι άξια πολλών επαίνων. Μπράβο σου !!!! :award:
 
Wally, Caprice, σας ευχαριστω...

Ομως 5 χρονια στο πανεπιστήμιο- ποιός και να μην μάθει? Είχαμε και Ελληνες καθηγητές. Θέλεις-δε ΄θελεις, έπρεπε κάπως να τους εξηγήσεις τι βαθμό ήθελες στην εξέταση :) )))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
\ είπε:
Σας ευχαριστώ πολύ, παιδια!
tinysmile_grin_t.png
Μια τούρτα -αριστούργημα. Είναι απ΄εκείνες που δε θα τολμούσα ποτέ μου να τσιμπίσω ουτέ μια μπουκια για να μην καταστρέψω την ομορφιά της!
tinysmile_grin_t.png
Misha, δεν ειμαι Πόντια ουτε ελληνικής καταγωγής,όμως γεννήθηκα στην Ουκρανία, κοντα στην Αζοφική θαλασσα,στη Μαριούπολη. Εκεί έχει μεγάλη ελλινική διασπορά, πολιτιστικά κεντρά και το τμήμα Ελληνικής φιλολογίας στο εντόπιο πανεπιστήμιο. Από εκεί έμαθα τη γλώσσα
tinysmile_grin_t.png


Και εσύ, απο που τα ξέρεις τα Ρώσικα?
tinysmile_grin_t.png


Daredevil, Σέυχαριστώ για τα λινκς. Επισκέφτηκα τη Θεσσαλονίκη το 1997 με το θερινο εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Αριστοτελείου πανεπιστημίου. Ωραία πόλη, ωραίες αναμνήσεις
tinysmile_fatgrin_t2.png
Σκέφτομαι να ξαναπάω
tinysmile_grin_t.png
Γεια σου μας έλειψες.Tα ρωσικά τα ξέρω απο μια θεία μου που ξέρει ρωσικα και σπούδασε στον ελληνοσοβιετικό σύνδεσμο που τώρα ειναι το ινστιτούτο Πούσκιν.Θα χαρούμε να σε έχουμε στην παρέα μας είσαι καταπληκτηκή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα