Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό (1993 MEGA)

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.256
Αντιδράσεις
6.019
Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό (1993)


Retrodb:
http://retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%A7%CE%B1%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B5_%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9_%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C

Πρωινή καθημερινή και ψυχαγωγική εκπομπή με τον Ανδρέα Μικρούτσικο, προβλήθηκε από το μεγάλο κανάλι (!), αρχές δεκαετίας του 90...

Το σήμα έναρξης της εκπομπής υπάρχει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
auto psaxnw k egw giati ime to pedaki sto video! alla den to vriskw pouthena
 
Θα προσπαθήσω σε άλλο βιντεάκι ΒΕΤΤΥ να βρω και το σήμα της εκπομπής. Για την ώρα ένα απόσπασμα με καλεσμένη την Αλίκη Βουγιουκλάκη.




[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τρέιλερ που ανεβασε ο cauldron :http://www.youtube.com/watch?v=BP0aW1ItyMs
 
Απο τα πολυ καλα πρωινα,απο τα πρωτα που εδειξε τα δοντια του το Mega στην πρωινη ζωνη.


Συμπεριλαμβανοντας και την ηλικια μου τοτε την θυμαμαι με ζεστα συναισθηματα.
 
Άλλο ένα απόσπασμα από την εκπομπή , με την Αλίκη Βουγιουκλάκη στον ναύσταθμο. Προσέξτε πως σκοντάφτει μόλις κατεβαίνει από το ελικόπτερο...(λίγο μετά) #)

[yt deadlink]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάστε τους στιχους από το τραγούδι της έναρξης της εκπομπής;
 
Εδώ δεν ήταν που ο Μικρούτσικος έπαιρνε στην τύχη τηλέφωνο σε κάποια σπίτια, έπιανε την κουβέντα σε αυτόν που θα το σήκωνε και άμα τον αναγνώριζαν, κέρδιζαν κάποια χρήματα;
 
RIO είπε:
Εδώ δεν ήταν που ο Μικρούτσικος έπαιρνε στην τύχη τηλέφωνο σε κάποια σπίτια, έπιανε την κουβέντα σε αυτόν που θα το σήκωνε και άμα τον αναγνώριζαν, κέρδιζαν κάποια χρήματα;
Τους έπιανε την κουβέντα και τους έλεγε έσχετα, αν θυμάμαι καλά, μερικοί νευρίαζαν και το έκλειναν...αν είχαν τύχη και αναγνώριζαν τη φωνή στην άλλη άκρη της γραμμής, κέρδιζαν...
 
Υπήρχε ολόκληρο τραγούδι στους τίτλους αρχής. Ιδού:


Το συγκεκριμένο σιντί το έχω, μιας και το είχε βάλει και το περιοδικό TV Taxi.

Την εκπομπή την ψευτοθυμάμαι, αν και είχα την εντύπωση ότι έπαιζε προς μεσημέρι, αλλά δεν παίρνω όρκο.

Θυμάμαι, όμως, μια Καθαρά Δευτέρα που είχαν βγάλει ειδικό τρέιλερ με ένα χαρταετό, και μήνυμα να προσέχει ο κόσμος μην πέφτουν οι χαρταετοί στα καλώδια της ΔΕΗ, με το τραγούδι να παίζει.
 
Και να σκεφτεί κανείς ότι ο τίτλος άρχισε από ατάκα του ίδιου στο Μεγάλο Παζάρι. Δεν θυμάμαι να έχω δει ολόκληρο επεισόδιο αλλά γενικά τον προτιμούσα τον Μικρούτσικο μέχρι που άρχισε τα Big brother, Fame Story κτλ.
 
λοιπον αυτο που μου εχει μεινει απο αυτη την εκπομπη ειναι το εξης : καποια στιγμη σε καποια παρουσιαση κινηματογραφικων νεων αρχισε ο παρουσιαστης να λεει και τωρα θα δουμε το trailer απο το street fighter no2 με τον jean claude van damme καθως επειδη πολλα παιδακια ειδαν το 1 βγαινει και συνεχεια και εδειξε οντως ενα trailer που δεν θυμαμαι ποιας ταινιας ηταν καθως δεν ειχε βγει street fighter νο 2 τοτε και το ολο θεμα ηταν ψεμα χωρια αν περιμενα τοτε να το δω και δεν το ειδα ποτε ηταν εντελος τραγικο
 
θανος είπε:
λοιπον αυτο που μου εχει μεινει απο αυτη την εκπομπη ειναι το εξης : καποια στιγμη σε καποια παρουσιαση κινηματογραφικων νεων αρχισε ο παρουσιαστης να λεει και τωρα θα δουμε το trailer απο το street fighter no2 με τον jean claude van damme καθως επειδη πολλα παιδακια ειδαν το 1 βγαινει και συνεχεια και εδειξε οντως ενα trailer που δεν θυμαμαι ποιας ταινιας ηταν καθως δεν ειχε βγει street fighter νο 2 τοτε και το ολο θεμα ηταν ψεμα χωρια αν περιμενα τοτε να το δω και δεν το ειδα ποτε ηταν εντελος τραγικο
Δηλαδή ήταν 1Απριλιά? Πλάκα πλάκα στην εκπομπή του δεν παρουσίασε για 1η φορά το Playstation με το παιχνίδι Ridge Racer το 1995? To Playstation σε 1η πανελλήνια προβολή...
 
Ξεκίνησε σαν πρωινό και μετά έγινε μεσημεριανό (δεν θυμάμαι πότε).Θυμάμαι όμως μόνο 1 εκπομπή,αυτή που είχαν σε ζωντανή μετάδοση το γάμο του Μικρούτσικου με τη Φωτεινή Γεωργαντά,απόγευμα είχαν παντρευτεί και νομίζω Παρασκευή.Δεν θυμάμαι ποιος είχε παρουσιάσει εκείνη τη μέρα την εκπομπή.
 
thebest20 είπε:
Ξεκίνησε σαν πρωινό και μετά έγινε μεσημεριανό (δεν θυμάμαι πότε).Θυμάμαι όμως μόνο 1 εκπομπή,αυτή που είχαν σε ζωντανή μετάδοση το γάμο του Μικρούτσικου με τη Φωτεινή Γεωργαντά,απόγευμα είχαν παντρευτεί και νομίζω Παρασκευή.Δεν θυμάμαι ποιος είχε παρουσιάσει εκείνη τη μέρα την εκπομπή.
το θυμαμαι και εγω αυτο και μετα πηγανε στην εκπομπη και κοψανε την γαμιλια τουρτα
 
thebest20 είπε:
Ξεκίνησε σαν πρωινό και μετά έγινε μεσημεριανό (δεν θυμάμαι πότε).
Άρα καλά θυμόμουν!

Επειδή όταν γύρναγα από τον παιδικό σταθμό (μη γελάτε) κατά το μεσημεράκι, έβλεπα τηλεόραση, κάπως έτσι την είχα πετύχει. Δεν με κέρδισε σαν εκπομπή, γιατί προτιμούσα τα βιντεοκλίπ στο Τηλεάστυ, και φυσικά το Juniors! Όταν ήταν μεσημέρι, στον ΑΝΤ1 δεν έπαιζε το 3,2,1;
 
thebest20 είπε:
Ξεκίνησε σαν πρωινό και μετά έγινε μεσημεριανό (δεν θυμάμαι πότε).Θυμάμαι όμως μόνο 1 εκπομπή,αυτή που είχαν σε ζωντανή μετάδοση το γάμο του Μικρούτσικου με τη Φωτεινή Γεωργαντά,απόγευμα είχαν παντρευτεί και νομίζω Παρασκευή.Δεν θυμάμαι ποιος είχε παρουσιάσει εκείνη τη μέρα την εκπομπή.

Θυμάμαι τι κράξιμο είχε πέσει τότε, για αυτή την κίνηση του Μικρούτσικου... :D
 
Θυμάστε μια εκπομπή μετά από έναν αποκλεισμό του Ολυμπιακού στο κύπελο από τον Παναθηναϊκό στο Καραισκάκη ; Ο Μικρούτσικος γνωστός Παναθηναϊκος είχε βάψει την μούρη του πράσινη και είχε βάλει τους γυμναστες που ήταν ολυμπιακοί να κάνουν γυμναστική με το ύμνο του παναθηναϊκου. Την κυριακή στο γήπεδο οι ολυμπιακοί είχαν αναρτήσει πανό με τα ανάλογα συνθήματα για τον Μικρούτσικο.
 
Να βάλουμε και μερικά βιντεάκια


Από την εκπομπή πέρασαν σημαντικοί καλλιτέχνες της δεκαετίας του 90,μπορεί η εκπομπή να μην είχε τρελή επιτυχία αλλά έχω όμορφες αναμνήσεις,όταν την έβλεπα που προβαλλόταν απόγευμα

εδώ θα βρείτε κι άλλα

https://www.youtube.com/results?search_query=χαμογελατε+ειναι+μεταδοτικο&sm=1
 
Πίσω
Μπλουζα