Χώρος Δοκιμών

PAPPOYS

RetroActive
Joined
19 Ιουλ 2012
Μηνύματα
512
Αντιδράσεις
13
Σκέφτηκα να κάνω κάποιες δοκιμές για να ανεβοκατεβάζω αρχεία ή βίντεο χωρίς αυτά να βρίσκονται στο ίντερνετ και δεν ήθελα να "χαλάσω" κάποιο thread. Εδώ μπορεί ο καθένας να "παίζει" όπως θέλει χωρίς να κινδυνεύει να βγει "οφτόπικ" σε άλλα θέματα. Εννοείται ότι δεν μ' ενδιαφέρει να μείνει σαν τοπικ στο φόρουμ.

Εδώ προσπαθώ π.χ. να ανεβάσω μια παρουσίαση powerpoint είτε σαν "προβολή" pp, είτε σαν βίντεο, από google drive...

Τι θα γίνει δηλαδή αν κάνω κλικ εδώ ?

Χμμμμμ, διόλου άσχημα για πρώτη δοκιμή...

Γίνεται λοιπόν να μοιραστούμε αρχεία, αρκεί στο google drive να τα τσεκάρουμε ως "κοινής χρήσεως".

Αν υπάρχει κι ευκολότερος τρόπος, παρακαλώ τα φώτα σας !!!

Των σπηλαίων άνθρωπος είμαι...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H ιδεα αυτη εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα. Η διαχειριστες δεν μπορουν ευκολα να διαπιστωνουν αν τα αρχεια που ανεβαινουν ειναι νομιμα. Οπως καταλαβαινεις το να κατεβαζουμε και να ελεγχουμε εξωτερικα αρχεια, θα μας ελιωνε την καθημερινοτητα :(
 
Συμφωνώ με Γουώλη.....
 
Δεν γινονται αυτα, σορρυ Παππου.
 
Οπως καταλαβαινεις το να κατεβαζουμε και να ελεγχουμε εξωτερικα αρχεια, θα μας ελιωνε την καθημερινοτητα
Αν το πρόβλημα είναι μόνο αυτό, τότε επιτρέψτε μου την άποψη ότι δεν πρόκειται για μειονέκτημα...

Ισα ίσα, θα κοίταζα να βρω όσα άτομα χρειάζομαι για έλεγχο, προκειμένου οι χρήστες μου να μπορούν να μοιράζονται αρχεία !

Αλλωστε έλεγχος γίνεται -φαντάζομαι- και στις φωτό που ανεβάζουμε...

Ελεγχος (πρέπει να) γίνεται και στην περίπτωση που π.χ. γράφω για playmobil και βάλω ένα λινκ που να παραπέμπει σε... τσόντες !!!

Εκεί δηλαδή είναι πιο εύκολος ο έλεγχος ???

Τεσπα... ας είναι...

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση, ευχαρίστως την ακούω. Σας εξηγώ και τι ακριβώς έχω σκοπό να κάνω σε πμ αν θέλετε, προκειμένου να μου υποδείξετε κάποιον τρόπο που να διευκολύνει την κατάσταση.
 
Ποιος σου ειπε οτι δεν καταναλωνουμε ηδη πολυ χρονο στην εξεταση συνδεσμων? :)

Δεν φιλοδοξουμε να τον αυξησουμε ή να θεσουμε την ακεραιοτητα του χωρου σε κινδυνο χαχαχαχα!

Και στα σοβαρα τωρα...

Η κοινοτητα αυτη πορευεται επι 7 ετη και λογω της εμμονης στη νομιμοτητα και τη σχολαστικη εξεταση/αυστηρη κριση που πολλες φορες εχει στερησει τη χαρα της ανεμελης συμμετοχης στη ιδια τη διαχειριστικη ομαδα ή την φερνει "εναντια" σε φιλους και γνωστους.

Εχουμε βαρια συναισθηση οτι χιλιαδες κοσμος εμπιστευτηκαν σε αυτο το μερος τις αναμνησεις τους, τα συναισθηματα τους, δυσευρετες και πολυτιμες πληροφοριες.

Ειναι καθηκον δικο μας να μην πανε ολα τα παραπανω, στραφι απο καποια παρορμηση ή αβλεψια. Γι αυτο υπαρχουμε :) . Γι αυτο ειμαστε πολυ πολυ προσεκτικοι...στα ορια του control freak. Οχι απο βιτσιο, αλλα απο την ευθυνη που εχουμε αναλαβει να συντηρουμε, διαφυλατουμε τη πληροφορια, την επικοινωνια σε αυτη τη κοινοτητα. Οτι μπορει να ξεφυγει απο τον "ελεγχο" μας, το αποφευγουμε ει δυνατον ή βρισκουμε επιπλεον χρονο να αφιερωσουμε.

Αν θελεις να συζητησεις, προτεινεις κατι...ειμαστε παντα ανοιχτοι!

Ελπιζω να εγινα κατανοητος και οχι (ως συνηθως) βαρετος. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα